anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie podanie numeru listu przez sprzedającego a wysłanie przedmiotu przez inną osobę, opcja płatności

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Trafiłem wydaje się na wyjątkowo cwanego Sprzedawcę :

Oferta kup teraz przez pobranie środków przez kuriera. Paczka do mnie dotarła i ją kurierowi opłaciłem, na liście przewozowym nadawcą jest inna osoba niż Sprzedający, a Sprzedający nie wpisał w allegro numeru listu przewozowego, chcąc zrobić zwrot musisz kliknąć "anuluj zakup" co wyklucza cię z otworzenia sporu oraz oceny Sprzedawcy. Kliknąłem "anuluj zakup" później wypełniłem formularz zwrotu, przesyłkę odesłałem i jestem w kropce ponieważ jak mam domagać się zwrotu środków od sprzedawcy jeśli on teoretycznie nie wysłał przedmiotu a ja miałem zapłacić kurierowi. Ot taką Sprzedawca znalazł sobie lukę w regulaminie. Oczywiście żadnego paragonu czy faktury w paczce nie było.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

Client:44052296
#21 Demiurg#

Dlaczego kliknąłeś anuluj a nie zwróć cześć lub całość zakupu ?

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

jeśli Sprzedawca nic nie wprowadzi, ani numeru przesyłki ani informacji, że przesyłka w przygotowaniu to jedyna opcją do wyboru jest anulowanie zakupu.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:22467026to przedsiębiorca czy prywatny sprzedawca?

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Przedsiębiorca

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:22467026 Po anulowaniu zakupu nie otworzysz sporu, ale możesz poprosić o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Zadziała podobnie jak spór, sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat.

Gdyby to nie rozwiązało problemu, po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić z wnioskiem o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Na przyszłość - nie anuluj zakupu, tylko wypełniaj formularz zwrotu, to też odstąpienie od umowy i wtedy masz możliwość otworzyć spór.

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Formularz zwrotu ukazał się dopiero kiedy anulowałem zakup.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc teraz poproś o pomoc Allegro przez formularz, jeśli sprzedawca nie odda pieniędzy. Po anulowaniu zakupu sprzedawca powinien oddać całą wpłatę. Sprzedawca, zgodnie z przepisami, ma zwrócić wpłatę niezwłocznie, w ostateczności, jeśli to niezbędne, po 14 dniach.

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

zastanawiam się jak zmusić Sprzedawcę do zwrotu środków które miały zostać pobrane przez kuriera podczas dostarczenia przesyłki której Sprzedawca teoretycznie nie wysłał a praktycznie wysłał ją za niego ktoś inny.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A masz jeszcze ten list przewozowy?

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

jasne

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

kiedy wypełniłem ww. formularz i opisałem sytuację poprosiłem abym mógł otworzyć spór dostałem odpowiedź, że jest to nie możliwe i ,że bardzo Nam przykro. Tak czy inaczej Sprzedawca wie, że negatywa nie dostanie to pozwolił sobie jeszcze wykonać do mnie arogancki telefon.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:22467026 to co jest w polu nadawca nie ma znaczenia, może ktoś  ma lepszą umowę i idzie przez niego, kupiłeś od firmy ?  jak dokonałeś zwrotu to czekaj do 14 dni, tyle firma ma na oddanie kasy od momentu odstąpienia 🙂  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

tak, od firmy. Chciałem tylko pokazać, że jest jednak luka którą da się wykorzystać. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Client:22467026 ohh to wcale nie jest takie cwane. Jeśli transakcji dokonałeś z daną firmą : kupiłeś przez allegro i zapłaciłeś przez allegro jełśi byś nie anulował zakupu mógłbyś za pośrednictwem allegro stwierdzić że nigdy nie otrzymałeś zakupów. Wówczas to sprzedawca miałby problem jak udowodnić że Ci te zakupy wyslał. Bo przecież nie nadawał do Ciebie żadnej paczki.

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

sęk w tym, że jedyną opcją zakupu było pobranie pieniędzy przez kuriera więc zakup przez allegro owszem ale płatność do ręki kurierowi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Client:22467026 nie ma znaczenia. Do transakcji doszło na allegro i sprzedawca ma obowiązek sie z niej wywiązać. Jełsi nie miałby potwierdzenia wysłania do Ciebie paczki to mógłbyś sie tego domagac za pośrednictwem allegro. Lecz nie wtedy kiedy zakup jest anulowany. Po prostu sprzedawca takze ryzykuje nie wysyłając paczek od siebie. Obstawiam że sprzedawca nie miał u siebie towaru wiec kupil go u kogos innego na allegro podająć Twóje dane do wysyłki.

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca ma ten patent opanowany a przesyłka została wysłana z sąsiedniej miejscowości 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Dziwna sprawa że nie było możliwości kliknąć zwróć część lub całość  tylko anuluj. A dokończyłeś proces kupowania. Dostałeś wiadomość z allegro o kupieniu przedmiotu?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Chyba że jak się wybiera pobranie to takiej opcji nie ma 🤔

oznacz moderatorów