anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie są podawane terminy ważności

Client:76124515
#1 Nowicjusz#
  1. chcąc kupić słodycze ale nie są podawane terminy ważności 
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Dopytaj! zawsze masz reklamacje jakby co!

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Dopytaj... Chce kupić teraz, wysyłka jutro, albo pojutrze, a sprzedawca odpowie za dzień, może dwa, albo w ogóle, bo przecież odpowiedział Alleasystent, więc statystyki nie polecą. Nie tędy droga.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Data ważności powinna być obowiązkowa na artykuły w których jest ona ważna, ale tak nie jest. Tu Allegro nie zrobiło nic, aby to zmienić.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Crow_Empire  to jest nie do zrobienia. Na jednej palecie/w jednym kartonie ba czasem w jednym dziesięciopaku nasion są czasem dwa - trzy różne terminy przydatności. 

Ja to sobie wyobrażasz ? podczas dostawy kilkunastu lub kilkudziesięciu palet przeglądac każdą sztuke i sortowac ????? Nie do ogarnięcia

Myślę że 

1) kupujący może zapytac o termin jeśłi mu zależy na dłuższym okresie przydatności

2) kupujący w 98% to konsument lub jest tak traktowany i ma prawo do odstąpienia od umowy i odesłania towaru jeśli cokolwiek ( w tym termin ważności )Mu nie odpowiada

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

A pośrednik nie może wymagać od hurtownika konkretnej daty ważności i rzetelnie ją wpisać w ofertę? Da się, bo niektórzy, rzetelni sprzedawcy opisują, np minimum rok ważności. Da się?

 

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Zgadzam się, że data ważności powinna być  obowiązkowa. Nie musi być stosowana w filtracji, ale wpisana przynajmniej do oferty. 

Nie musiała by być w przypadku sprzedaży towarów na bieżąco wytwarzanych przez producenta, gdzie towar byłby zawsze świeży, np. z dopiskiem "termin ważności minimum rok".

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Halfrunt "Nie musiała by być w przypadku sprzedaży towarów na bieżąco wytwarzanych przez producenta, gdzie towar byłby zawsze świeży." Podasz przykład takiego towaru?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Kawa palona, sam często kupuję przez Allegro, a nawet mam podana konkretną datę w ofercie przez sprzedającego 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Halfrunt  ale chodziło mi o towar " na bieżąco wytwarzany" który nie musiałby mieć daty a nie o taki w którym sprzedajacy daty podaje.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Wiesz co, spotkałem się z tym wiele razy zwłaszcza na stronach producentów, (cukiernie) nie szukałem ich na allegro, wydaje mi się że takie info byłoby lepsze od datkowego parametru, przez który każdy by wybierał filtrując produkty z najdłuższa datą ważności, nie dając szansy sprzedaży pozostałych. 

Screenshot_20241021-065401.png

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Halfrunt kiedyś jak byłem młody pracowałem właśnie w zakładzie produkującym ciasta i ciastka. I powiem Ci tylko tyle.

Ciastka stały na magazynie miesiac a date produkcji miały nabijana w momencie kompletowania palety dla klienta kiedy wyjeżdzała z magazynu. 

Tam takze był termin 14 albo 30 dni nabijany

I właśnie tak to jest z stymi datami .......

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

To już żadnej uczciwości na tym świecie nie ma 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Halfrunt  ano nie ma.... . Mnie to nauczyło tylko jednego. Kierować sie jakością produktu a nie nabitą datą.

Zresztą peweni pamietasz afere z "odświeżaniem" wędlin olejem. Niestety trzeba sie z takimi praktykami liczyc. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Pamiętam, pracowałem wówczas w sklepie i dziwiło mnie dlaczegóż producent mięsa zabiera zwroty, to było irracjonalne. Co innego producent pieczywa działu na którym pracowałem, tu można zrobić bułkę tartą, ale z nieświeżym mięsem, kabsnosami? Później były afery typu trzeci żywot kurczaka. 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@Client:76124515 To kupuj u tych, którzy podają

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Ja tak robię 🙂 Gdyby inni też tak robili, to sprzedawcy bez takiej daty poszliby las bielić, albo kopać doły 🙂 Ale ludzie kupują, a później lament i negatywy, że data ważności miesiąc, a on te nasiona czy inny produkt chciał zużyć za kilka miesięcy. Widać wszystko skalkulowane.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujecie świeżo wypieczone bułki w marketach a wiecie że to pieczywo z głębokiego mrożenia do -40 stopni i lezy nawet 6miesięcy, a zapewne tak długo się się da, a ludzie się zachwycają ze mają świeże, a jest tylko gorące.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

oooo i kolejny przykład świeżości. 

oznacz moderatorów