anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieautoryzowane płatności kartą na allegro

barciu_sb
#8 Zapaleniec#

Dziś  nastąpiły dwie płatności na allegro z mojej karty, którą mam w portfelu. Na szczęście dostałem powiadomienia z aplikacji banku. Karta jest u mnie i na moim koncie allegro nie ma tych zakupów.

Pierwsza na kwotę 29,99 tytuł płatności PayU*Allegro Poznan 616 numer, druga na kwotę 629zł PayU*Allegro Poznan 616 numery ID transakcji mam na blokadzie karty podane. 

Kartę zablokowałem i nie wiem co robić dalej żeby odzyskać pieniądze. Bank po moim zgłoszeniu nie powinien ich przekazywać kupującemu, ale coś czuję że tak nie będzie, bo kazali się zgłosić na policję.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

conTEq
#7 Wielbiciel#

Skorzystaj z możliwości chargeback'u w banku skoro była to płatność kartą.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@barciu_sb zgodnie z poradą banku, najlepiej będzie zgłosić sprawę na policję. Z naszej strony konsultuję to zdarzenie z zespołem odpowiedzialnym za płatności. Jak tylko otrzymam informację, jak możemy Ci pomóc, wrócę do Ciebie z wiadomością. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@barciu_sb 

Jeśli płaciłeś wcześniej kartą za zakupy na Allegro i kliknąłeś wyraźnie wyróżniony przycisk „Użyj i zapisz kartę”, jak najszybciej wycofaj dane zapisanej karty. Płać kartą w przyszłości bez  „zapisywania” danych karty, klikając ledwie widoczny przycisk „Użyj karty”.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@barciu_sb nasz zespół pomoże w wyjaśnieniu Twojej sprawy, ale potrzebujemy więcej szczegółów dotyczących tych konkretnych płatności (numerów, potwierdzeń lub zrzutów ekranów), dlatego napisz do nas proszę bezpośrednio przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=be75077e-068a-4cee-b31d-9e532383f52d. Ze względu na dane osobowe i numery kart, tutaj niestety nie jestem w stanie bardziej pomóc. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

gbetker
#9 Pomysłodawca#

Zespół allegro staje na wysokości zadania w takich sytuacjach. Sam ostatnio miałem "nieautoryzowane" wejście na swoje konto i zakupy za pobraniem o wartości 70.000 zł. Całe szczęście, że infolinia allegro jest czynna w niedzielę i po godzinie 8 sprawa została załatwiona. W Twoim przypadku sprawa dużo bardziej skomplikowana ale wierzę, że pomogą 🙂 

oznacz moderatorów

natalka6301
#1 Nowicjusz#

Witam. Mam ten sam problem. Pobrano mi z konta 232 zł i 223 w ciągu dwóch dni. W zakładce kupione nie mam takich transakcji. Co mogę zrobić?

oznacz moderatorów

barciu_sb
#8 Zapaleniec#

Zablokować kartę i Zgłosić na policję. U mnie udało się odzyskać pieniądze. Policja zadzwoniła do sklepów gdzie były zakupy. U mnie wyszło na to że ktoś odgadł moje hasło na allegro a tam miałem przypisaną kartę.

Też na allegro nie widziałem zakupów bo ktoś je usunął. Sprawdź na allegro w zakładce rozliczenia albo że chcesz reklamować albo zwrócić przedmiot, tam jeszcze będą.

Od razu napisz do sklepów żeby nie wysyłały przedmiotów i zwróciły pieniadze na karte

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Takie są skutki zapisywania kart płatniczych na Allegro, usuń dane karty, a potem przy płatnościach klikaj Użyj karty, a nie Użyj i zapisz kartę;

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/metody-platnosci/jak-usunac-zapisana-karte-platnicza-i-konto...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@natalka6301 Na Twoim koncie na Allegro nie ma zakupów na takie kwoty, więc sprawdź proszę w banku, czy płatności nie dotyczą innych zakupów w internecie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów