anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka przez sprzedawcę

Klaaudiaa007
#7 Wielbiciel#

Czy sprzedajacy moze nie odebrac przesyłki, ze zwrotem zakupionego towaru? Przesyłka zamowiona byla na osobe X a odeslalam ja jako osoba Z. I tłumaczy sie tym ze osoba Z nie jest jego Klientem. Prosze o Podpowiedź 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma znaczenia kto odsyła towar. Od umowy ze sprzedawcą odstępuje kupujący i kupujący otrzymuje zwrot wpłaty. Sprzedawca ma obowiązek odebrać zwrot i oddać pieniądze kupującemu. Jeśli kupujący ma z tym problem, niech otworzy sprzedawcy Dyskusję https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domaga się zwrotu pieniędzy. Jeśli będzie problem, po 24 godzinach może tam poprosić o pomoc Allegro.

Jeśli paczka nieodebrana i już wraca, sprzedawca powinien dodatkowo pokryć koszt ponownej wysyłki.

oznacz moderatorów

Klaaudiaa007
#7 Wielbiciel#

Sptzrdajacy zaslania sie regulaminem ktorego nie ma w swoim sklepoe smieszne. Z tego co przeczytałam na allegro tez nie ma takich informacji. Rozumiem ze mogę sie rowniez domagac kosztow poniesionych w zwiazku ze zwrotem paczki oraz kolejnej wysylki? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, niech kupujący otworzy Dyskusję i poprosi tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy kupujący:

- odstąpił od umowy?

- poinformował Sprzedawcę o zwrocie towaru?

- czy odstępowała od umowy inna osoba i to ona zwróciła towar?

 

jakich informacji nie ma w regulaminie?

tak jak napisał @xyz96 

Od umowy ze sprzedawcą odstępuje kupujący i kupujący otrzymuje zwrot wpłaty. Sprzedawca ma obowiązek odebrać zwrot i oddać pieniądze kupującemu.

powtarzam - kupującemu nie osobie z

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Klaaudiaa007
#7 Wielbiciel#

Pierwszy post i nie wiedza

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Klaaudiaa007 Zależy jak droga ta "niewiedza", ale tu sprzedający stoi na przegranej pozycji.

oznacz moderatorów