anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodpowiedni sprzedawca pisze mi groźby

MAMY ROZWIĄZANIE!
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

Jego zachowanie od samego początku nie było odpowiednie. Ale on nadal pisze mi groźby i paskudne rzeczy. Gdzie napisać reklamację, aby została uwzględniona i podjęte odpowiednie działania? Jak uniemożliwić mu wysyłanie mi wiadomości spamowych z pogróżkami?

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
aguniam79
#8 Zapaleniec#

Jak dla mnie to sprzedawca był rzeczowy. Nigdzie w jego odpowiedziach nie widzę, że są chamskie i obraźliwe. To w Twoich odpowiedziach są groźby i bardzo nie miły ton wypowiedzi...

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Ale jedyne chamskie wypowiedzi padły tam z drugiej strony bazując na tych 2 widocznych screenach.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Repa_Mikle widzialem 2 screeny bo 3 jeszcze nie zaakceptowany i nie widze nic co podchodziloby pod grozby lub obrazanie, mozliwe ze ty rzaczywiscie nie znasz na tyle jezyka polskiego by odroznic bycie niegrzecznym od merytorycznej odpowiedzi. Prawo jest tak skonstruowane ze masz 14dni na odstapienie od umowy w zakupie od sprzedajacego firmy koszty zwrotu ponosisz sam chyba ze kupiles w ramach programu smart

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

i tak w 3. migawce groźby od niego, że mnie pociągnie do odpowiedzialności i napisze do prokuratury.

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Za wystawianie nierzetelnych negatywnych opinii sprzedawca może dochodzić swoich praw w sądzie, to żadne groźby.

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

Potrafię odróżnić chamstwo od gróźb bez znajomości języka

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Repa_Mikle a potrafisz odróżnić chamstwo od pouczenia o przysługujących ci prawach oraz o przysługujących sprzedawcy prawach w myśl kodeksu karnego i cywilnego no chyba że wziąłeś informacje o tym że z racji narażenia sprzedawcy na straty finansowe np poprzez wystawienie negatywu informuje cię on że może dochodzic swoich praw w sądzie? Wtedy to nie chamstwo a ostrzeżenie o grożących ci sankcjach bo masz prawo znać swoje prawa 

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

W ten sam sposób mogę napisać oświadczenie przeciwko niemu, a prawda będzie po mojej stronie. Możesz nadal chronić sprzedawcę. Wszystko z tobą rozumiem

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Repa_Mikle sugeruję trochę przejrzeć internet ostatnio za niesluszny negatyw kupujący w sądzie sprawę przegrał i zapłacił koszty sądowe, w ofercie wiążący jest opis a nie tytuł aukcji kupiłeś uchwyt nie walizkę masz obowiązek zaznajomienia się z całą ofertą i jak czegoś nie rozumiesz masz przycisk zapytaj sprzedawcy gdzie najpierw wyjaśniasz wątpliwości potem świadomie kupujesz. Sam przyznałeś się do pomyłki że czegoś nie zrozumiałeś

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

A twoje groźby, że wystawiasz negatyw bo sprzedawca poinformował cię, że nie wyśle ci walizki w cenie uchwytu to czym są? 🙂

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

Nie żądałem od niego walizki za długopis. Nie znałam wtedy ceny walizek i stwierdziłam, że znalazłam najtańszą. Kiedy odpowiedział, że jedzie specjalnie do mnie, nie zażądałem kolejnego, tylko poprosiłem o zwrot pieniędzy. A czy uważacie, że to powinno być niegrzeczne i grozić prokuraturze? To jest głupie

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Produkt NAJPIERW musisz zwrócić a dopiero PÓŹNIEJ sprzedawca zwraca ci pieniądze- kiedy produkt dotrze DO NIEGO.

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

Rozumiem to, pytanie nie dotyczyło tego, czy zwróci mi pieniądze. Pytanie dotyczyło jego chamstwa i gróźb

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Informowanie o swoich prawach to nie są groźby.

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

nikt nie pozwolił mu mówić do mnie podobnym tonem

oznacz moderatorów
Repa_Mikle
#8 Zapaleniec#

Temat zamykam, bo tu mi nie pomożecie broniąc tego chama. Był tylko jeden komentarz, z którym się zgadzam, że przy temacie takiego produktu nie sposób zorientować się, co dokładnie się sprzedaje, ale trzeba przewinąć do samego dołu i przeczytać opis. Produkt jest nieprawidłowo sformatowany na stronie. a pierwsze wrażenie jest błędne. Skargi na niego

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Opisy aukcji powinno się czytać przed zakupem. Kupując zawierasz pełnoprawną umowę i akceptujesz to, co było w opisie.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Repa_Mikle chłopie z tym co napisałeś i wkleiłeś oraz po rozgłaszaniu negatywnej opinii o sprzedającym to masz przegraną sprawę z automatu o zniesławienie sprzedawcy i pomawianie w środkach masowego przekazu. Jeszcze jak dorzucisz negatyw w allegro a sprzedawca do sądu pójdzie to ci dojdzie odszkodowanie za zmniejszenie przychodów sklepu internetowego dla tego sprzedawcy, więc się lepiej namyśl czy ci się opłaca uznawać że wydaje ci się że zostałeś w jakiś sposób obrażany. 

oznacz moderatorów