anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawna sonda kupiona Chinach

carbumar
#8 Zapaleniec#

Witam,kupilem sonde W Chinach po zamontowaniu w aucie okazalo sie ze jest niesprawna,kupujacy kaze odeslac paczke na moj koszt,Pierwszy raz robilem zakupy w Chinach nie bylem swiadomy ze przesylka zwrotna bedzie kosztowala 170zl(koszt sondy250zl),poczytalem troche no forum i widze ze uznanie reklamacji lub odebranie paczki przez sprzedajacego praktycznie granicy z  cudem.Jezeli sprzedajacy nie odbierze paczki lub stwierdzi ze paczka jest pusta(norma opisana na forum)dojda dodatkowe koszty przesylki zwrotnej,allegoo umywa rece i kaze odeslac paczke na moj koszt,Moje pytanie brzmi,czy byl ktos w takiej sytuacji,ryzykowac kolejne pienadze odsylajac paczke czy dac sobie spokoj.Dziekuje.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

pinsplash
#21 Demiurg#

@carbumar Nie bardzo rozumiem w czym problem. Kupiłeś z Chin, jeśli podany był adres do reklamacji w Chinach - powinieneś się z tym zapoznać. To teraz odeślij do Chin.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@carbumar Niczego nie musisz odsyłać, pisałem Ci tu już to, masz udostępnić towar na reklamacje.

Składając reklamację, udostępnia sprzedawcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Sprzedawca jest zobowiązany do odebrania towaru na swój koszt, a także ponosi koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacja/niezgodnosc/

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

 Dzieki ,widocznie allegro dziala w oparciu o inne prawa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W dyskusji odpisuj że udostępniasz towar i powołuj się na prawo, a po 14dniach jak nie dojdziecie do porozumienia odznacz dyskusję jako nierozwiązaną, ważne.

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Odpowiedz allegro,Sprzedający jest zobowiązany odebrać produkt od kupującego w przypadku oczekiwania wymiany lub naprawy. Gdy roszczeniem jest zwrot środków, to kupujący jest odpowiedzialny za odesłanie produktu. Proszę więc o wysłanie przedmiotu sprzedającemu, aby ten mógł wydać decyzję reklamacyjną.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@carbumar dokładnie tak kiedyś było napisane na stronie UOKiKu
"Jutro zglosze sprawe do UOKK" - zgłaszaj, chińczyk na pewno się przestraszy 🤣
Aaaa bo Ty chcesz zgłaszać Allegro - nie są stroną umowy więc też się nie przejmują 😉 

PS: Ale jak LEW napisał, że chińczyk na swój koszt od Ciebie towar odbierze to na pewno tak będzie 🤣

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@carbumar nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy, ale działamy zgodnie z obowiązującymi w firmie procedurami. Mam nadzieję, że kolejne wiadomości od naszego doradcy w dyskusji wniosą wiele do Twojej sprawy. Życzę spokojnego wieczoru!

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I zgodnie z polskim prawem...

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Jutro zglosze sprawe do UOKK,bo widze ze caly czas wprowadzacie mnie w blad.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kto?

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Allegro

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Jutro zglosze sprawe do UOKK,bo widze ze caly czas wprowadzacie mnie w blad.

oznacz moderatorów