anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawny akumulator

Client:39872481
#2 Obserwator#

Zakupiłem na Allegro akumulator. Przy odbiorze musiałem kurierowi oddać mój stary, ale jeszcze sprawny, akumulator. Nowy okazuje się, że jest wadliwy.

Czy jak zwrócę akumulator to sprzedawca zobowiązany jest oddać mi stary akumulator? Raczej powinien go mieć na stanie do czasu wygaśnięcia dwutygodniowego okresu zwrotu bez podania przyczyny. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:39872481 Po co ci znowu stary akumulator? niech wymieni na nowy- dobry

oznacz moderatorów

Client:39872481
#2 Obserwator#

Bo sprzedawca, który sprzedaje niesprawny towar nie zasługuje na moje pieniądze. Zajmują się sprzedażą akumulatorów, więc niech o nie dbają i przed wysyłką sprawdzają ich sprawność.

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

jakiej firmy akumulator kupiony

oznacz moderatorów

Client:39872481
#2 Obserwator#

Bosch Silver S5 830A 100Ah

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

ja kupilem w styczniu na allegro yuasa japonski tylko mniejszy i jest ok

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:39872481 No to może tym razem tak będzie. Ale skontaktuj się ze sprzedawcą i naświetl mu sytuację, zobaczysz co ci powie. Jak będzie kręcił, to wtedy otworzysz dyskusję przez Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:39872481 Przepisy o odstąpieniu od umowy nie określają tego. Po zwrocie sprzedawca jest zobowiązany oddać Ci tylko koszt akumulatora i koszt wysyłki do Ciebie. Możesz uzgodnić ze sprzedawcą kwestię zwrotu starego akumulatora, choć po odstąpieniu od umowy jest ona uznana za niezawartą, czyli w zasadzie stary akumulator powinien wrócić do Ciebie. W Twoim przypadku jednak bardziej zasadna będzie reklamacja, a nie zwrot. Wyślij sprzedawcy pisemną reklamację na podstawie obowiązkowej, 2-letniej rękojmi, opisz wady i zażądaj wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania. Jeżeli sprzedawca będzie stwarzał problemy, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i tam opisz sprawę. Po 24 godzinach możesz w Dyskusji poprosić o pomoc pracownika Allegro.

Nie ma znaczenia, jakiej marki akumulator kupiłeś.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:39872481 Myślisz, że Twój stary akumulator stoi gdzieś tam pod krzesłem, na wszelki wypadek? Jeśli sprzedający handluje nimi hurtowo, to prawdopodobnie albo już pojechał do utylizacji, albo jest składowany w miejscu, gdzie znalezienie go może zająć 3 godziny. Albo 3 tygodnie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:39872481
#2 Obserwator#

Myślisz, że mnie to obchodzi? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:39872481 Nie wiem i mnie to nie obchodzi, tak tylko rozważam możliwości.
Takie rzeczy jak akumulatory samochodowe kupuje się na miejscu (bo to nie jest jakiś ciężko dostępny towar), a nie przez (w tym przypadku) allegro - mniej problemów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:39872481 Sądzę że masz pecha żeby nowy akumulator był uszkodzony. Najlepiej kupić blisko zamieszkania taką rzecz, wracasz i już.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A prawo daje ci mozliwosc zwrotu bez podania przyczyny?

 

oznacz moderatorów