anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuzasadnione podwyżki cen

kornikuos
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem dziś agregat prądotwórczy. Mam corocznie problemy w Zimę z przesyłem prądu itd. Sprzedający od wczoraj podniósł cenę agregatu o kilkaset złotych, po tym jak przez okres kilku godzin sprzedał ich ponad 20 szt. Zakładam, że podwyżka ceny jest to związana z napaścią na Ukrainę i możliwością szybkiego zarobku. Czy Allegro posiada mechanizmy, lub zamierza je wprowadzić w przypadkach, gdy sprzedający w takich sytuacjach, na krzywdzie i tragedii ludzkiej próbuje się wzbogacić w sposób niczym nie uzasadniony. (Sprzedający posiadał w ofercie ponad 150 sztuk). Jest to moje spostrzeżenie, ale zaobserwowałem takie praktyki już na Allegro przy okazji innych zdarzeń (Covid i ozonatory itp). Praktyki te są wysoce niemoralne i tak potężny portal jakim jest Allegro zakładam, że ma możliwości ich kontrolowania.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

cyt . ,,Zakupiłem dziś agregat prądotwórczy ,,

cyt.  ,,Sprzedający od wczoraj podniósł cenę agregatu o kilkaset złotych,,

@kornikuos i teraz pytanie do Ciebie - dlaczego nie kupiłeś wczoraj jak cena była niższa ??

 

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Skąd pewność że podniesienie ceny jest nieuzasadnione ? 

Niektórzy sprzedawcy celowo zaniżają cenę , sprzedając po kosztach żeby wypromować  produkt, chodzi o popularność. Po osiągnieciu zadowalającej popularności podnoszą cenę. 

Być może miał promocję dla tego było tańsze.

Jak widzisz dobro cenę to nie czekaj na jeszcze lepszą tylko kupuj, a jak za drogo to idz do kogoś innego.

oznacz moderatorów

kornikuos
#7 Wielbiciel#

mdrogeria cyt. "i teraz pytanie do Ciebie - dlaczego nie kupiłeś wczoraj jak cena była niższa ??"

 

Bo niem mam wehikułu czasu... )), Jeżeli ktoś jest w stanie przewidzieć takie rzeczy, ale tu chodzi o stosowanie takich praktyk przez niektórych sprzedających ... PS. W tym konkretnym przypadku wczoraj korespondowałem ze sprzedającym co do możliwości osobistego odbioru, na co odpowiedź otrzymałem dopiero późnym wieczorem, a rano była już nowa cena. Mnie osobiście chodzi o jakieś mechanizmy ochrony kupujących - aby w przyszłości takie sytuacje były minimalizowane. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kornikuos
#7 Wielbiciel#

cyt. "Skąd pewność że podniesienie ceny jest nieuzasadnione ? Niektórzy sprzedawcy celowo zaniżają cenę , sprzedając po kosztach żeby wypromować produkt, chodzi o popularność. Po osiągnieciu zadowalającej popularności podnoszą cenę.Być może miał promocję dla tego było tańsze.Jak widzisz dobro cenę to nie czekaj na jeszcze lepszą tylko kupuj, a jak za drogo to idz do kogoś innego"

 

Może i tak jest jak piszesz, ale doświadczenie życiowe podpowiada mi że tak nie jest. Tak jak napisałem jest to moje spostrzeżenie, ale oparte na analizie właśnie konkretnych przypadków. Chęć szybkiego zarobienia na na takich sytuacjach jest niemoralna. Taka "promocja" pojawiająca się w takim momencie jest moim zdaniem fikcją, ale niektórym może to przesłaniać oczy. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich Allegrowiczów. Mnie chodzi o to czy istnieje możliwość weryfikowania takich przypadków. Pzdr.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kornikuos cyt,,Bo niem mam wehikułu czasu... )), ,, Sporo sprzedwców sprzedaje w dropshingu i nie oni ustalają ceny tylko producenci lub hurtownicy i powtórzę cytat z niewieką korektą ,,Bo niemają  mam wehikułu czasu... )), wczoraj paliwo na niektórych stacjach było po dychu , sytuacja na rynku sprzyja niestety falowym podwyżkom cen . Przy stabilnym rynku z przed paru miesięcy o planowanej ,,PLANOWANEJ ,, powyżce infomowany byłem miesiąc wcześniej , aktualnie o zmianie ceny dowiaduję się a faktury , powiem Ci niektóre produkty kupuja 2 -3 razy w miesiącu i z każdą dostawą cena jest wyższa .

oznacz moderatorów

kornikuos
#7 Wielbiciel#

 I za te paliwa po 10 zapłacą kary lub stracą koncesję, już dziś kontrole wyjechały to zweryfikować.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@kornikuos jednym ze składników ceny jest popyt. Np. w lipcu węgiel jest tańszy niż w grudniu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kornikuos Tak,  Pan oBajtek może sobie kontolować stacje z szyldem Orlen -u . Stacja prywatna niezrzeszona ma to gdzieś daleko .. .głęboko .Przedsiębiorca jeśli nie ma umowy sam jest sterem , żeglarzem , okrętem i nikt mu nic nie może zrobić jeśli w sposób niebudzący wątpliwości poinformował kupującego o warunkach transakcji.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kornikuos Sprzedający ma prawo ustalać ceny tak jak chce. Jednego dnia może sprzedawać po 1 zł, a następnego po 100 zł. Jest to tylko i wyłącznie jego decyzja. Allegro nie jest od ustalania dlaczego taka cena i czy jest uzasadniona, a tym bardzie nie może ingerować w wysokość ceny. Kiedyś były "ceny regulowane" narzucane odgórnie i jak to się skończyło ?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria  Orlen może rozwiązać umowę na dostawę paliwa na taką stację, w tej branży marże są groszowe a największa firma paliwowa w Polsce to jest pana Obajtka 😉 tak więc prawdopodobnie może zaoferować najlepsze ceny na swój towar co może wiązać się z zamknięciem takiej stacji bo towar wzięty od kogoś innego nie będzie konkurencyjny w cenie.

@kornikuos sprzedawca może ustalić sobie taką cenę jaką chce a konsument ma prawo do przyjrzenia się towarowi i cenie i może podjąć decyzję o zakupie lub rezygnacji z tego towaru.

Zdaje się, że kupiłeś ten agregat po wyższej kwocie świadomie (tak jak ci którzy płacili po 10zł za paliwko 😉 ), widziałeś cenę za produkt i podjąłeś stosowną decyzję. Jeżeli tak to znaczy, że cena nie była jeszcze tak wysoka aby zrezygnować z zakupu i sprzedający miał rację aby tą cenę podnieść gdyż więcej zarobi a przecież o to chodzi w prowadzeniu przedsiębiorstwa handlowego.

oznacz moderatorów