anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuznana reklamacja a naprawa butów

-m-o-n-i-s-i-a-
#7 Wielbiciel#
  • Witam, mam pytanie:  jeśli sprzedawca nie uznał reklamacji butów,  to czy musi je chociaż naprawić bądź wymienić na nowe? Pozdrawiam 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

komis-bell
#21 Demiurg#

@-m-o-n-i-s-i-a- Jeśli reklamacja została odrzucona to nie musi ich naprawiać ani wymieniać.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

A od kiedy reklamacja to tylko zwrot gotówki. To sprzedawca decyduje czy po uznaniu reklamacji towar naprawi, wymieni czy zwróci środki.

W twoim przypadku reklamacja została odrzucona, więc nic ci się nie należy, a jak produkt został wysłany do sprzedawcy, to musisz też pokryć koszt odesłania ich z powrotem do ciebie.

ps. Możesz poprosić (ważne prosić, a nie żądać) sprzedawcę o ponowne rozpatrzenie reklamacji, ale nie musi się on na to zgodzić, albo wnieść sprawę do sądu powszechnego lub polubownego (na proces polubowny potrzebna jest zgoda obu stron).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie do końca, zależy kiedy zostały buty kupione!.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale opisz coś więcej kiedy zakup, od kogo i jak złożyłaś reklamację itd.

oznacz moderatorów

-m-o-n-i-s-i-a-
#7 Wielbiciel#

Buty kupione w listopadzie zeszłego roku, wysłane do sprzedawcy pod koniec kwietnia wraz z paragonem i formularzem, w którym opisałam wadę (odklejenie podeszwy z przodu buta). Ogólnie sprzedawca, bardzo się ociagał z rozpatrzeniem, napisałam mu żeby po prostu mi je odesłał i naprawię je na własną rękę. 

oznacz moderatorów