anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa cena za Allegro Smart! dla kupujących

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od 21 listopada 2022 r. zmienimy minimalną cenę zakupu umożliwiającą skorzystanie z darmowej wysyłki:

  • z 40 zł na 45 zł – w przypadku dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru
  • z 40 zł na 65 zł – dla przesyłek kurierskich.

Dodatkowo cena za za wykupienie rocznej subskrypcji Allegro Smart! wzrośnie z 49 zł na 59,90 zł. Za subskrypcję miesięczną zapłacicie tyle samo, co do tej pory, tj. 10,99 zł.

Jeśli zapisaliście kartę płatniczą do konta Allegro, w dniu przedłużenia subskrypcji nie pobierzemy automatycznie nowej opłaty i nie przedłużymy subskrypcji na nowych warunkach. O jej zakończeniu powiadomimy Was mejlowo. Od 21 listopada od godz. 9:00 subskrypcję przedłużycie samodzielnie.

Nowe zasady Smart! będą obowiązywać dla subskrypcji miesięcznych lub rocznych, przedłużonych lub wykupionych od 21 listopada 2022, od godziny 9:00.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
214 ODPOWIEDZI 214

www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Spoko... zawsze możesz nakupić za stówkę i za 99 zł zwrócić... 😉 Allegro nadal broni tej patologii... mimo, że sprzedawca musi zapłacić za część kosztów dostawy (nikt tego nie zwraca), musi sprawdzić zwracany towar, musi zapłacić za większe opakowanie, musi wystawić dokumenty korygujące itd. No chyba, że w nowym regulaminie jest jasno napisane, że przy częściowym odstąpieniu od umowy, umowa nadal obowiązuje, a sprzedawca ma prawo potrącić za koszty serwisowe związane z dostawą, jeżeli po korekcie transakcji jej wartość nie spełnia warunków darmowej dostawy. Jako sprzedawca będę się cieszył z takiej pozytywnej zmiany chroniącej uczciwych Klientów i uczciwych sprzedawców.

Piotr
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Tak właśnie wygląda poziom zrozumienia tej usługi 🙂

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@br. subskrypcja jest jedna, tylko do paczkomatu będziesz musiał zrobić zakupy za minimum 45 zł, a jak będziesz chciał podwózkę przesyłki kurierem, to musisz wydać minimum 65 zł na zakupy.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@br. "Proszę o wyjaśnienie co oznacza wprowadzenie osobnego smarta dla przesyłek kurierskich."

Gdzie jest coś takiego napisane niby?

Cytuję: "zmienimy minimalną cenę zakupu umożliwiającą skorzystanie z darmowej wysyłki"

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:94057046  @Agent051  Tak minimalna kwota wzrosła do 100 zł, nie do 45 ani 65.  Również do paczkomatów. Jest regulamin w poczcie.

Dalej nie wiem co to za rozdział smart  kurierski i smart paczkomatowy.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@br. "Tak minimalna kwota wzrosła do 100 zł"

Skąd sobie wziąłeś tą liczbę? Chyba nie z punktu, który traktuje o maksymalnej kwocie dostawy pokrywanej przez Smarta, prawda? Nie, minimalna kwota zamówienia nie wzrosła do 100 złotych. Nie zrozumiałeś regulaminu kompletnie.

"Dalej nie wiem co to za rozdział smart  kurierski i smart paczkomatowy."

Nie ma żadnego rozdzielenia, o co ci chodzi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg opisu moderator to albo 45 albo 65 a nie min 100 w jednym zakupie, mylę się?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Jemu się pomieszała maksymalna kwota dostawy pokrywana przez Smart! z minimalną kwotą zamówienia wymaganą do aktywacji darmowej dostawy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  @Client:94057046  @Agent051  Tak macie rację, trochę za szybko czytałem ... 🤕

Te 100 zł dotyczy max kosztu przesyłki, przy drogich  wielosztukowych dostawach.

Schowek01.jpg

oznacz moderatorów

www_e_sklep_pl
#11 Animator#

W tym powiadomieniu od Allegro chyba jest to jasne?

  1. Za niecałe 60 zł / rok nabywasz prawa do Smart!
  2. Kupujesz za 45 i wybierasz Paczkomat - darmowa dostawa.
  3. Kupujesz za 45 i wybierasz Kuriera - nie ma darmowej dostawy!
  4. Kupujesz za 65 i wybierasz Kuriera - darmowa dostawa.

Nie widziałem jeszcze regulaminu.

Piotr
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

No a kurier kiedyś był za 80 zł i jakoś ludzie nie narzekali a teraz krzyk i lament.

oznacz moderatorów

www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Logiczne to nawet, bo usługi kurierskie (praca ludzi) są droższe od usług paczkomatowo-boxowych 🙂 Do tej zmiany nie mam zastrzeżeń w zasadzie. Do niczego nie mam w zasadzie zastrzeżeń. Allegro to firma prywatna, która może sobie napisać w regulaminie prawie wszystko (wszystko co jest w granicach prawa), a ich klienci (czyli kupujący usługę Smart!) mają prawo zdecydować, czy chcą z niej skorzystać na tych zasadach, czy nie 🙂 To takie proste. Co tu się oburzać? Pasuje? Kupuję! Nie pasuje? Nie kupuję! 😄 Wolny rynek tak działa. Allegro zapewne już zrobiło badania rynku i wyszło im, że na tym nie stracą.

Piotr
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Podniesienie progów minimalnych i ceny Smarta to mało interesujące fragmenty. Proszę wytłumaczyć, jak w praktyce ma funkcjonować mechanizm opisany w art. III ust. 3. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:94057046  Przeczytałem. Wynika że minimalną kwotę transakcji bedą mogli podnieść  w miarę wzrostu inlacji:  100 - 120 - 150....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To najlepsza droga do upadku.

oznacz moderatorów

www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Po prostu zabezpieczają się przed tym, że przez najbliższe 2-3 lata ceny nadal będą rosły w tempie 10-20% (oby tylko tyle, bo na tę chwilę jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu inflacji). Dzięki temu w ciągu roku będę mogli sobie zmienić progi i nie stracą na tym. Stracą na tym tylko ich klienci, czyli UCZCIWI kupujący (bo Ci nieuczciwi to i tak będą większość zamówienia zwracać za darmowo i nie ponosić żadnych konsekwencji zmiany wartości transakcji poniżej progów) oraz sprzedawcy, którzy będą musieli pakować zamówienia w coraz większe i droższe opakowania i będą mieć coraz więcej towaru po zwrocie, który często traci na swojej wartości (nie mówiąc już o licznie zwracanych transakcji, co sprawi tylko więcej roboty serwisowej, co z kolei przeniesione zostanie na ceny towarów, a ceny towarów idące w górę to dalej napędzająca się inflacja). 

Ogólnie te zmiany przybliżają nas jeszcze bardziej do wyższej inflacji i dalszego spowolnienia gospodarczego, czyli coraz bliżej STAGFLACJA!

Piotr
oznacz moderatorów

www_e_sklep_pl
#11 Animator#

ZMIANY W REGULAMINIE, TO ŚWIETNA OKAZJA, ABY GO POPRAWIĆ I ZABEZPIECZYĆ TAKŻE INTERESY SPRZEDAJĄCYCH!

Chcę zobaczyć nowy regulamin! Chcę sprawdzić, czy w końcu UWZGLĘDNICIE SYTUACJE DOTYCZĄCE CZĘŚCIOWEGO ODSTĄPIENIA OD UMOWY, a tym samym KOREKTY WARTOŚCI TRANSKACJI, przy której kupujący TRACI PRAWO DO DARMOWEJ DOSTAWY (nic nie mówię o zwrocie, chodzi tylko o dostawę od sprzedawcy do kupującego).

Czy zrobiliście w końcu jakiś ruch w kierunku ukrócenia PATOLOGII, na której tracą SPRZEDAWCY oraz UCZCIWI KLIENCI, którzy nie są tak bezczelni (i "sptytni"), że NIGDY NIE PŁACĄ ZA PRZESYŁKI! NIGDY! Nigdy, bo Allegro twierdzi, że przecież są "smart", a świat należy do tych "bezczelnie sprytnych" przecież. Promowanie NIEUCZCIWOŚCI powinno być zakończone!

Piotr
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@www_e_sklep_pl "Chcę zobaczyć nowy regulamin!"

Sprawdź pocztę powiązaną z kontem Allegro, które ma aktywny Smart!.

oznacz moderatorów

www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@Client:94057046 tak, tak, czytałem, że niektórzy już dostali nowy Regulamin. Ja jeszcze nie otrzymałem takiej wiadomości, a nie chce mi się teraz tego szukać gdzieś na stronach Allegro. Dzięki Ci za info w tej sprawie.

Piotr
oznacz moderatorów

_Mr_S_
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich.
Jeśli mam konto do 27.11.2022 to czy zdążę kupić po starych cenach?
Aktualnie mam komunika o roku i 15 dniach...

oznacz moderatorów