anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy w ogłoszeniu - otrzymany urzywany

Kimi121
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem w piątek rzecz która miała status Nowy w ogłoszeniu. Dzisiaj otrzymałem paczkę a tam stara używana, brudna rzecz. Jak to teraz rozwiązać by oddać bez problemów tę rzecz i nie być posądzony o to że to ja odesłałem sprzedającemu używaną rzecz? Wstawiam screena z ogłoszenia i zdjęcie otrzymanej części. Na zdjęciu widać brud, olej oraz zerwaną tabliczkę znamionową oraz nabita data 07.2022. Mam taką samą rzecz, swoją wymontowaną z ciągnika na wzór jest miejscami nawet w lepszym stanie mimo że była zamontowana w ciągniku od nowości czyli 1992 rok.

Kimi121_0-1657647455783.png

Otrzymana rzeczOtrzymana rzecz2022-07-12.jpg2022-07-122.jpg

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

A3dam
#19 Nestor#

@Kimi121 
Jak to teraz rozwiązać by oddać bez problemów tę rzecz i nie być posądzony o to że to ja odesłałem sprzedającemu używaną rzecz?

Należy złożyć REKLAMACJĘ (niezgodność otrzymanej rzeczy z opisem w ofercie jest wadą).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kimi121 zdjęć nie widzimy daj link do aukcji, jak jest niezgodne z umową, reklamuj !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kimi121
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/agro-mar-regulator-silowy-r-50-stary-typ-mtz-12054957187?utm_source=notifi...

 

A w jaki sposób dodać zdjęcia  by były widoczne? Dodałem poprzez "Wstaw zdjęcia"

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Kimi121 
A w jaki sposób dodać zdjęcia  by były widoczne ?

Trzeba czekać aż Moderatorki zorientują się, że są zdjęcia do "odkrycia"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kimi121 masz za niską rangę, musi zatwierdzić admin 🙂

Złóż reklamację, nic innego nie zrobisz 😞 napisz pierw do sprzedawcy pamiętaj że ma niedługo urlop, może dojdziecie do porozumienia 🙂

15-25.07 sprzedający ma urlop

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kimi121
#7 Wielbiciel#

Tak, jutro będę do niego dzwonił. Ale najbardziej obawiam się sytuacji, że zgodzi się na zwrot, ja odeślę rzecz a on powie że wysłałem mu jakąś starą, swoją używaną. Zdjęć dodałem 4. 1 z ogłoszenia i 3 zdjęcia zakupu

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Kimi121 
Powinieneś odesłać na reklamację, a nie jako odstąpienie od Umowy.
Jak sprzedawca nie będzie mógł rzeczy wymienić na nową (bo naprawić poprzez zrobienie rzeczy nowej ze starej - nie da rady) to sam zaproponuje zwrot kasy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kimi121 czemu od razu takie obawy, jak będzie problem to dyskusja i allegro pogrozi palcem i sprzedawca będzie miał kiepski urlop 😄 

Porób zdjęcia i odeślij jak będzie chciał, czytałem opis i faktycznie jest nowy w parametrach ale w opisie już nie że stare zapasy malowane itp. może są sprawne i nowe tylko na takie nie wyglądają ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kimi121
#7 Wielbiciel#

Na 100 % był zamontowany w ciągniku, jest brudny od oleju zmieszanego z kurzem, całkiem jak ten mój co wymontowałem. Są również inne ślady użytkowania jak obtarcia, ślady odkręcanych śrub itp. Jak zdjęcia będą dostępne to bardziej to zobrazują.

A dlaczego takie obawy? Bo samo to że ktoś wysyła starą używaną rzecz zapaliły taką lampkę. W dzień wysyłki rozmawiałem ze sprzedającym przez telefon (prowadzi sklep internetowy, nie tylko allegro - https://www.czescidotraktorow.pl/ ) i zapewniał mnie że rzecz jest nowa, tylko że dawno kupiona i farba jest zdarta miejscami. Dopytałem czy napewno nowa, czy nie jest regenerowana - odp: nowa. A dwa że zerwana jest tabliczka znamionowa z rokiem. Ja na swojej z 1992 roku jakoś mam tabliczkę w nienaruszonym stanie, a ta niby nowa odpadła w magazynie :D. Dlatego się obawiam, że to będzie taka przepychanka, że on mi starą, ja jemu i w kółko

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kimi121 napisz i się dogadaj, w razie co wróć to poradzimy, allegro nie zostawi Cię z problemem 🙂 a sprzedawca ma dobre opinie więc nie ma co się na zapas obawiać 🙂

99,9%

kupujących poleciło tego sprzedawcę
w ostatnich 12 miesiącach
________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kimi121 Zacznij od tego, tam masz pomoc Allegro i wszystko się wyjaśni dla Ciebie i sprzedającego: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

nie wciągaj się w żadne przepychanki typu sms itd.

oznacz moderatorów