anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena produktu ta sama u różnych sprzedających. Może zmylić.

norek_21
#9 Pomysłodawca#

Jak to jest że gdy szukam np. najtańszego papieru pollux. I znajduje za ok 12 zl. Wchodze w ocenę produktu i ktoś napisał że przyszedł papier źle zapakowany, zrobil zdjecia itd. a potem wchodzę w innego sprzedawcę ktory ma ten sam towar i widzę te same oceny produktu. To w końcu oceniany jest sam produkt ? Bo patrząc na te oceny moge to się sugerować że dany sprzedawca źle to zapakował a wcale nie on to sprzedawał w sensie że ocena nie dotyczy jego. 

Tak samo miałem z telefonem ktory defacto sam sprzedawałem pierwszy raz. I potem wszedlem w swoją aukcje a przy moich gwiazdach wodniała opinia kogoś na temat tego telefonu i ocena jakości obsługi. A przecież ja go nie sprzedawałem nigdy wcześniej. Czy tylko ja to zauważam czy to tak ma być? Drogie allegro moim zdaniem nie powinno przypinać ocen produktów sprzedanych prze

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, na Allegro są oddzielne oceny sprzedawców i oddzielne oceny samych produktów. Wielu sprzedawców oferujących ten sam towar ma więc oferty połączone z tym samym produktem, dlatego we wszystkich takich ofertach masz te same oceny produktu.

Masz też możliwość ocenić samego sprzedawcę - te oceny są już różne u różnych sprzedawców.

 

oznacz moderatorów

norek_21
#9 Pomysłodawca#

oczywiscie wiem o ocenach produktu oddzielnych ocenach sprzedawcy. Ale jakoś na pierwszy rzut oka patrząc na szybko dla kogoś kto np pierwszy raz wchodzi na allegro - może go taka sytuacja wprowadzić w błąd odnośnie samego sprzedającego. Mogłoby to allegro inaczej rozwiązać.

oznacz moderatorów

Client:43852171
#7 Wielbiciel#

Jest to bardzo zmylające biorąc pod uwagę, że niektórzy sprzedawcy są nieuczciwi i sprzedają podróbki. Na przykładzie komentarzy do sluchawek bose nc 700, chciałem je kupić, ale w komentarzach u każdego sprzedawcy piszą że podróbki (te same kom. wszędzie). Zniechęciło mnie to, bo nie mam ochoty czekać na dostawę, a później na cały proces zwrotu i znowu czekać, aż kolejne przyjadą.

Zdążają się też produkty typu drukarki 3D o tej samej nazwie ale trochę innych podzespołach (bo producent poprawia problematyczny sprzęt sprzedając jako to samo i różni sprzedawcy mają różne wersje) , te same komentarze całkowicie nie mają tutaj sensu.

Można by było to lepiej rozwiązać dając przynajmniej opcje do wyboru "opinie u tego sprzedawcy" i "wszystkie opinie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

norek_21 klienci nie wiedzą co i jak oceniać . 

Ocena produktu nie powinna zawierać infomacji związanych ze sprzedawcą , transportem pakowanie itp. , ma dotyczyć tylko i wyłącznie jakości samego produktu . Do oceny pozostałych j/w służy ocena transakcji .

Sami drodzy Klieci gotujecie sobie ten los pisząć byle co i byle jak ., tak aby sobie ... może ulżyć ... tylko w czym ?.

oznacz moderatorów

Meguja
#2 Obserwator#

a co z samym produktem? jasne... klocki lego wszędzie bedą takie same (w teorii, bo mogą się zdarzyć podróbki), ale co z rzeczami, które są pakowane na kilogramy/metry, jak np jakieś wypełnienie czy tkaniny. To, że dwóch sprzedawców sprzedaje watę nie oznacza, że jakość będzie taka sama. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety klienci z racji tego że od nich się nic nie wymaga i wszystko im wolno nie znają często zasad oceniania i chcąc ocenić towar oceniają sprzedawcę lub odwrotnie. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Klienci mają to na co sobie zasłużyli. 

Dziwne że Allegro nie zamierza tego naprawić.

Tak samo z kawą Lavazza, próbuje kupić, a tu opinia że podróba i to u każdego sprzedawcy, więc kupiłem na targu i jest ok, na Allegro kawy już nie kupię, a szkoda bo u mnie pijemy ja w kilogramach miesięcznie.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

widzisz tak działają kod EAN i system produktryzacji że podpina sie to pod ten sam produkt u wielu sprzedawców i jest to ewidentny błąd. Ocena produktu powinna być niezalezna u każdego z nich.Albo rozdzielic ocene samego produktu bo to była ocena wysyłki a nie produktu czyli wysyłka pakowanie itp.bo jak można ocenic produkt bo któs go zle spakował  a inny dobrze

oznacz moderatorów

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

W ocenach jest straszny bur... Już kilka razy się zdarzyło, że oceniałem ten sam towar dwa razy. Na dodatek często się zdarza, że ocena dotyczy produktu o tej samej nazwie ale zupełnie innego modelu.

oznacz moderatorów