anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ochrona allegro dla zakupów od sprzedawców z poza Polski

Adramel
#10 Popularyzator#

Planuje zakup od sprzedawcy z Wielkiej Brytanii. Bez smarta. Sprzedawca jest na allegro od miesiąca, nie ma żadnych opinii. Czy w takiej sytuacji przysługuje mi jakaś ochrona Allegro Protect (lub inna?) gdyby sprzedawca okazał się nieuczciwy? Sprzedawca oferuje produkt na raty zero procent

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro regulaminowo gwarantuje bezpieczne zakupy ale taki zakup może okazać się kłopotliwy . Kupowanie poza UE od  świeżego sprzedawcy i jeszcze na raty nie jest idealnym rozwiązaniem . Ja osobiście bym tego nie brał nawet jakby było wiele tańsze . Cenię spokój a nie uganianie się za sprawiedliwością.

oznacz moderatorów

Adramel
#10 Popularyzator#

A jesteś w stanie wskazać który punkt regulaminu mówi o ochronie?
Chce się z nim zapoznać by wiedzieć jakie podejmuje ryzyko

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ja bym odpuściła ale to Twoja decyzja. Za zwrot przyjdzie Ci zapłacić, ewentualna dyskusja może być ciężka. Tak naprawdę nikt Ci nie zagwarantuje co Ci przyjdzie, może być jak z  chińczykamiże zaciągnął średnio podobną aukcję z katalogu i potem będzie problem. Niby WB to nie Chiny ale mimo wszystko... A project ostatnio z tego co widać tu na forum coraz częściej wypłaca tylko 30% kwoty. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie w miarę regularnie tu zaglądając...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Adramel w tym artykule znajdziesz informacje na temat Allegro Protect, gdyby konieczne okazało się złożenie wniosku. A tutaj regulamin Allegro Protect. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Adramel
#10 Popularyzator#

"Zgodnie z regulaminem Allegro Protect, nie udzielimy wsparcia, jeśli: 

  • dostawa była zrealizowana bez Smart!,"

Dlatego właśnie pytam - to nie jest smart. Jak z ochroną gdy sprzedawca nie daje Smarta

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dlatego my też odradzamy taki zakup . Regulamin niby jest ,niby powinien chronić ale nie można wykluczyć że allegro będzie szukało jakiejś furtki aby uniknąć zwrotu odszkodowania .

oznacz moderatorów