anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
496 ODPOWIEDZI 496

Agent555
#18 Luminarz#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   

 

Czy możecie policzyć głosy ilu jest zadowolonych klientów z tej zmiany a ilu niezadowolonych użytkowników z tej zmiany 

Ten kto wprowadził tą zmianę powinien się leczyć na nogi po na głowę już za późno 

oznacz moderatorów

Atomex_51
#7 Wielbiciel#

Ja jestem bardzo niezadowolony, codziennie upominam się na pomocy technicznej z prośbą o zmianę tego. Na razie tylko nudzę ale jak wszyscy zaczną nudzić o to samo...

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

Zastanawiam się, kiedy zacznie nam tam odpowiadać Alina...

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

No tu nie ma co liczyć, bo wszyscy co się zgłaszają na forum lub do obsługi to po to, żeby narzekać 😉

Nie ma też po co tego liczyć, bo skoro krótkoterminowo wzrosła im sprzedaż po zmianach, no to wzrosła i tyle. A jeśli się potem zaczną jakieś problemy, to najwyżej jeszcze to odszczekają. Stary numer starych cwaniaków.

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

A próbowaliście zapłacić więcej za promowanie?

Może w tym wasz błąd właśnie 😉

Zresztą tak na poważnie to w wielu przypadkach nawet płatna reklama nic nie da. Jako kupujący wiem doskonale, że brak wyszukiwarki znacznie utrudnia znalezienie niektórych ofert nawet gdyby sprzedający nie wiem ile reklam wykupił. W sensie, nawet gdyby kupił wielkie banery na stronie głównej to i tak musiałby ich kupić tyle, ile ma różnych ofert, a ja nie miał bym czasu tego wszystkiego przewijać.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Allegro ewidentnie przestawia się nie na sprzedasz naszych towarów, a na sprzedaż usług płatnych. Promowanie, wyróżnianie. Gro tych ofert to oszustwa i wyłudzenia, fikcyjne konta z Chin, ale prowizja leci. Można zaobserwować już zablokowane chińskie konta, które miały oferty promowane, płatne, ale towaru nie wysyłały sądząc po negatywach. Ten cuchnący zapach jakiegoś [ wiadomo ] z dnia na dzień śmierdzi coraz większym wałem.

 

Przeanalizowaliśmy nasze faktury z ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu płaciliśmy dwukrotnie większe nież ostatnio. To też jakiś sygnał, że nie o sprzedaż naszych towarów tu chodzi, a na zarabianie reklamą, ADS, promowaniem i prowizjami, dopłatami za wszystko.

 

SMUTO SIĘ ROBI.

Za kilka chwil minie 24h od ostatniej transakcji od kupujących.

Robię próby i sam szukam własnych towarów sortując po TOP oferta, super cena i najniższa cena. Widzę je tylko wtedy, gdy wpiszę numer części z katalogu.

 

Kiedyś można było znaleźć po hasłach kojarzonych część z autem. Obecnie ewidentnie trzeba wklepać konkretny numer katalogowy części a i tak nasza oferta będzie schowana pod nowym magicznym guzikiem, gdzie u nas kosztuje to 310 zł, ale wyświetli ofertę innej firmy za 670 zł.

 

To se newrati ...

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

gry-konsole-pady
#8 Zapaleniec#

Też od wczoraj nie mam ani jednej sprzedaży. Zastanawiam się czy przypadkiem nawet krótkoterminowo te słupki sprzedaży na całym allegro mocno nie spadły bo kupujący muszą być w lekkim szoku... 🙂 Kiedyś przyzwyczajeni do setek ofert - teraz widzą parę 🙂

oznacz moderatorów

mich41x
#9 Pomysłodawca#

A to zależy jacy kupujący, bo jak przyjdzie taki i wpisze w wyszukiwarkę "najnowszego ajfona poproszę" to się ucieszy, że mu Alina wszystko wyjaśni i podsunie jeden gotowy przycisk Kup Teraz 😉

Właśnie teraz się dowiemy, kto tu naprawdę kupuje i na jaki "profil" klientów Spółka obstawia swoją przyszłość.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

Cała sytuacja ma swoje plusy. Dzięki temu nauczyłem się szukać w wielu innych miejscach i tak dzięki tym zmianom przedwczoraj kupiłem oczyszczacz powietrza xiaomi w e m piku za 490 zamiast 515 na allegro, oczywiście z darmową dostawą bez abonamentu, wczoraj kupiłem wyświetlacz na e r li od tego samego sprzedającego co na allegro 7 zł taniej też z darmową dostawą (nawiasem mówiąc podłapali chyba temat na wyłapanie klientów, bo zrobili swojego "smarta" za 0 zł) Z tych dwóch tylko transakcji potencjalnie stracili na mnie lekko ponad 50 zł, a ilu jest takich jak ja. Gdyby zostawili normalną wyszukiwarkę, nawet by mi się nie chciało tego wyszukiwać, po prostu kliknąłbym kup i po temacie, a tak co mi zależy i tak tracę na tym mnóstwo czasu i tak.

Dodatkowo ja zbieram jeszcze punkty payback i takie e r li ma dużo lepsze warunki punktacji niż allegro 1punkt za 3 zl a nie 1 punkt za 5 zł oraz lepsze kupony mnożnikowe. Więc nie dość że kupuje taniej z darmową dostawą, to jeszcze dostaję za to więcej punktów. Jedyny minus to brak darmowych zwrotów w przypadku np uszkodzonego towaru, ale rozumiem że portal tego typu nie może sobie jeszcze na to pozwolić. Ale i na to można znaleźć metodę. Od tego samego sprzedającego kupić to samo, dostać sprawny sprzęt, kliknąć zwrot i zwrócić to co przyszło uszkodzone z drugiego portalu. Allegro wtedy nie ma prowizji i dodatkowo funduje wysyłkę i darmowy zwrot, szach mat.

Przez takie zagrania właśnie zaczną się rodzić pomysły w głowach takich kombinatorów jak ja, co niekoniecznie dobrze wpłynie na przychody. Chciałbym żeby tak było, ale nie jestem wielką korporacją i nie mam pojęcia jak wielką wagę stanowią ludzie którym nie zależy i kupują co im się pod nos podsunie

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Wyłapałem wrzutkę, że Allegro jest portalem dla kombinatorów. Eureka. Czyli nie tylko ja tak twierdzę ? Ha !

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

Faktycznie na tym e r li jest znacznie taniej, dla przykładu gry na xone. I tyle czasu człowiek przepłacał tutaj. Ale za dużo ofert interesujących mnie to tam na razie nie ma, ale myślę że to się zmieni, póki co na pewno jest taniej, lepiej wyjdzie kupić tam wersje płytową niż tutaj kod.

oznacz moderatorów

GSkrobot
#8 Zapaleniec#

faktycznie na e r li duzo ciekawych ofert jest i przynajmniej da sie szukać normalnie do puki nie zmienią wyglądu na stary to raczej się tam przerzuce alę wątpie ze przywróca rodzielanie ofert

oznacz moderatorów

bronzo77
#9 Pomysłodawca#

G...o prawda. 100 % zakupów na alleg...no robię wyszukując przedmioty po numerach seryjnych lub kodach producenta. 
Nazbierało się w allegro słoików po "łuczelniach" i wydziwiają, żeby słupki rosły.

oznacz moderatorów

gorajma
#8 Zapaleniec#

W moim przypadku szukanie incognito już nie działa. Mam grupowanie towarów.

oznacz moderatorów

supian
#8 Zapaleniec#

ja też , chyba nie działa pokazywanie ofert od najnowszych , bo brak czasu dodania.

dodatkowo nie wyświetlają się wszystkie oferty , bo grupowanie działa do **piiip** , w jednym ogłoszeniu są zgrupowane oferty różnych produktów - więc jakie tu niby grupowanie pomocne kupującym>? że o nerwach i stratach sprzedających nie wspomnę

oznacz moderatorów

DarkGee
#8 Zapaleniec#

Nowy sposób wyszukiwania ofert to udręka. Zamiast szybko sprawdzić ceny muszę się przekopywać przez śmieci. Szkoda marnować czasu na ten portal gdy u konkurencji szybciej można znaleźć interesujące oferty i to nierzadko taniej.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@DarkGee Wiesz co robi to śmietnisko? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest śmietnisko na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym śmietniskiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@SpeedyGonzalezz tak jak piszesz, Bareja wieczne żywy. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@DarkGee "Szkoda marnować czasu na ten portal gdy u konkurencji szybciej można znaleźć interesujące oferty" - u jakiej konkurencji. Allegro jest bezkonkurencyjne 😎

oznacz moderatorów

supian
#8 Zapaleniec#

i kto mi tego pedała przy nicku dokleił >???? prosiłem Was Allegro to ??

oznacz moderatorów