anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odbiór osobisty a zwrot produktu

kuba1jakub
#1 Nowicjusz#

Cześć. Zakupiłem ostatnio telefon komórkowy, który będzie dostępny do wysyłki na początku sierpnia, czyli za ok. miesiąc. Wybrałem odbiór osobisty od sprzedawcy. Allegro nie zarejestrowało tego odstępu czasowego i w zakładce zakupionego produktu mam informację, że mam 18 dni (teraz już 12 dni, do 19.lip) na zwrot zakupionego towaru... ale ja go dostanę już po tym terminie? Jak mam to skonsultować z z allegro? Czy tutaj ktoś z pracowników mi odpowie i pomoże rozwiązać ten problem? Czas na zwrot powinien być liczony od informacji od kupującego lub sprzedającego, że towar został odebrany ("Oznacz jako odebrana"). 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kuba1jakub 14 dni liczone będzie od momentu wejście w posiadanie przedmiotu. Czyli jak będziesz odbierał telefon to sprzedawca wystawi Ci jakiś dokument zakupu z aktualną datą. W systemu allegro może nie będziesz mógł zgłosi zwrotu ale będzie Ci on przysługiwał na podstawie ustawy konsumenckiej.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kuba1jakub System allegro jest niedoskonały.
Na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz 14 dni od odbioru telefonu - termin ten liczy się od dnia następującego po dniu w którym odebrało się towar - liczą się dni kalendarzowe.

oznacz moderatorów