anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa zwrotu produktu pseudo "higienicznego"

3xeq69
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

 

Zakupiłem szlafrok, który był ograniczony zwrotem, gdyż w regulaminie, napisano że jest tam plomba i po zerwaniu nie można zwrócić. Niemniej szlafrok przyszedł w opakowaniu owiniętym zaledwie folią, której rzekomo nie można zrywać (tak tam było napisane) ale, żeby chociażby zajrzeć do środka - mus ją zerwać. Oryginalne opakowanie to nic innego jak pudełeczko, które można bez problemu otworzyć i nie ma tam żadnych PLOMB. Szlafrok okazał się w moim odczuciu nie adekwatny tych pieniędzy - nie był nawet mierzony. Dokonałem zwrotu a kupujący nim otrzymał jeszcze towar oznajmił, że pieniędzy nie zwróci upierając się, że to towar higieniczny. Moje pytanie brzmi jakie mam szansę wygrać taką sprawę? Towary od tego producenta (firma Obsessive) już zwracałem innym sprzedawcom na allegro i bez problemu zwracali pieniądze nie czyniąc żadnego problemu a pakowane były w identyczny sposób. Jak bardzo higieniczny jest szlafrok? Czy bardziej niż t-shirt, przy który takich zapisków na sklepach nie widać? Czy Allegro Protect pomoże wygrać tę sprawę? Proszę o podpowiedź.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@3xeq69 Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozpocznij dyskusję ze sprzedającym. Będzie musiał odnieść się do sprawy w ciągu 24 godzin.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

3xeq69
#7 Wielbiciel#

Dyskusja jest "zakończona". Sprzedawca nie chce towaru z powrotem, Pan z obsługi powiedział, że nie może zmusić sprzedawcy do zwrotu pieniędzy, gdyż ma do tego prawo oznaczając ten produkt jako "higieniczny" a na Allegro Protect trzeba czekać AŻ minie 14 dni bezowocnej dyskusji z tego co zrozumiałem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli przedmiot nie jest objęty systemowym zakazem zwrotu, są przedmioty wyłączone ze zwrotu takie jak higieniczne, krótkoterminowe, cyfrowe itd, a tu nie widać żeby y to dotyczyło zakupu, otwórz dyskusję ze sprzedającym;https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa ale po co kupujesz takie rzeczy, należy je zgłaszać.

oznacz moderatorów

3xeq69
#7 Wielbiciel#

Tutaj kwestią jest, czy można uznać szlafrok za przedmiot higieniczny bo jeśli tak to w moim odczuciu t-shirt, spodnie, bluzka, koszula tez nie podlega zwrotowi bo ma taką samą styczność ze skórą jak ów szlafrok... Pytanie brzmi czy ekspert stanie po stronie sprzedawcy czy kupującego.

oznacz moderatorów