anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji przez sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
summertime_me
#8 Zapaleniec#

Dnia 09.12.2022r kupiłem odkurzacz przyszedł niekompletny, otworzyłem dyskusje sprzedawca twierdzi, że podczas wysyłki wszystko było. Sprzedawca zgłosił reklamację do InPost przyszła decyzja o odrzuceniu. Złożyłem reklamację z tytułu rękojmi, sprzedawca ją odrzucił pisząc "Bardzo mi przykro nie mogę uznać Pana reklamacji i żądania ponieważ wysłaliśmy do Pana paczkę z prawidłową zawartością która została dostarczona w InPost" poprosiłem o pomoc allegro stwierdzili, że nie mają kompetencji sądu aby podważyć decyzje przewoźnika i, że swoich praw mogę dochodzić na drodze cywilno-prawnej. Stąd moje pytanie i prośba co powinienem zrobić? Bo już mi ręce opadają. 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42
komis-bell
#21 Demiurg#

@summertime_me Sprzedający ma prawo odrzucić reklamację, Ty masz prawo się z tym nie zgodzić - w tej sytuacji swoich racji możesz dochodzić jedynie na drodze sądowej - nie ma innego wyjścia. 
Allegro nie ma prawa podważać decyzji sprzedającego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Najpierw udaj się do miejskiego rzecznika konsumentów, a Allegro niczego Ci nie zaproponowało?

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Tak jak napisałem wyżej, nie mają kompetencji sądu i swoich praw mogę dochodzić na drodze cywilno-prawnej. To tyle co mi zaproponowali.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@summertime_me jeszcze niedawno allegro uwierzyłoby Ci na słowo, że dostałeś niekompletny towar i przyznałoby Ci rekompensatę z allegro protect. Niestety ostatnio mają węża w kieszeni i wielu użytkownikom nie udaje się niczego odzyskać 😞

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

@vonNogay tak mi również odmówili. Jeszcze bym dał sobie spokój gdyby to brakowało jakiejś dodatkowej części no, ale tu brakuje silnika 😬 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@vonNogay Czyli te reklamy w TV i dotychczasowa przesadnie prokonsumencka polityka rozdawnictwa to taki pic na wodę? a może konkurencja, która z Polski wyszła dodała im wiatru i czują, że mogą więcej, przeciesz trzeba płacić nakładane kary np. ostatnia z UOKIK na ponad 200 milionów złotych 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@summertime_me nie kończ dyskusji , po 14 dniach powinieneś otrzymać propozycję złożenia wniosku o rekompensatę .

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

@mdrogeriadyskusja trwa od 18.12. Złożyłem wniosek o rekompensatę również została odrzucona 😒

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kasa na pok się skończyła po tym jak generalnie rozdawali na prawo i lewo za wszystko to mało nie zarżnęli dojnej krowy czyli sprzedawców i teraz się tendencja odwraca

oznacz moderatorów
WTRiker
#10 Popularyzator#

@summertime_me  Podaj proszę numer oferty / link to aukcji. Być może otrzymałeś jakiś niekompletny produkt po wcześniejszym zwrocie i z jakiegoś względu sprzedawca się nie upewnił co wysyła (domysły). Czy paczka miała jakiekolwiek ślady uszkodzenia zew. opakowania itp?
Allegro chwali się na prawo i lewo iż "gwarantuje bezpieczne zakupy" - dlaczego tym razem nie pykło?

Czyżby @az1rael miał rację - fundusz na POK został wyczerpany wcześniej niż sądzono i teraz przykręcili mocno kurek? Trochę słabo ponieważ POK dawał poczucie bezpieczeństwa, obecnie wychodzi na to, że zostaje się bez jakiejkolwiek pomocy ze strony A w przypadku podobnych problemów.

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-przemyslowy-mokro-sucho-popiol-gips-3600-8288893087?snapshot=MjA...

Sprzedawca uparcie twierdzi, że oni zawsze sprawdzają przed wysyłką, a na moje pytanie dlaczego mam mu wierzyć i skoro zawsze sprawdzają to dlaczego otrzymałem produkt niekompletny mi nie odpowiedział. Od razu zaznaczę, że było w oryginalnym opakowaniu bez śladów aby ktoś się do niej "dobierał" 

20221218_214057.jpg

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@summertime_me "dlaczego mam mu wierzyć" a dlaczego on ma uwierzyć Tobie?

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

@starling_shop ale uwierzyć w co? W to, że otrzymałem niekompletne zamówienie? Proszę Cię.. po co mi odkurzacz bez silnika ? 😆 od razu po otworzeniu przesyłki zgłosiłem to sprzedawcy i wysłałem wszystkie zdjęcia. Po co miałbym to robić ?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@summertime_me "Po co miałbym to robić ?"
Są ludzie którzy chcą zjeść ciastko i mieć ciastko. Kiedyś allegro ułatwiało takim życie na każdym kroku wypłacając rekompensaty na lewo i prawo bez żadnej weryfikacji - ale te czasy już minęły.
Nie twierdzę oczywiście że zaliczasz się do tej grupy - wskazuję tylko, że takie procedery wyłudzania były na allegro dosyć powszechne 🙂

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@komis-bell W punkt. Allegro wykarmiło na POK i AP pokaźną patologię przez co teraz cierpią uczciwi kupujący i sprzedający bo bez niezbitych dowodów i/lub sądu nie załatwisz niczego.

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

@komis-bell ja rozumiem, że są ludzie i ludziska. Ale nie mierzmy wszystkich jedną miarą. Ja kontaktując się ze sprzedawcą powiadomiłem o braku silnika i czy mógłby mi ewentualnie dosłać brakującą część. Nie żądałem zwrotu pieniędzy. On dzwoniąc do mnie powiedział żebym skorzystał z programu allegro protect. Więc mi nie zależy na tym żeby wyłudzić pieniądze. Sprzedawca nie winny, InPost niewinny allegro również nie może mi pomóc. To wyszło, że ja zamawiając towar, płacąc za niego okazuje się, że mogę być winny? Chyba żart.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@summertime_me Nie mierzę wszystkich jedną miarą - napisałem to chyba dosyć wyraźnie 🙂
Nigdzie też nie napisałem, że jesteś czemukolwiek winny.
Tylko, że ja, każdy inny użytkownik forum oraz allegro nie mamy żadnej możliwości weryfikacji wersji żadnej ze stron.

Opakowanie w którym przyszedł odkurzacz było fabrycznie zamknięte, zaplombowane?

oznacz moderatorów
summertime_me
#8 Zapaleniec#

@komis-bell było w oryginalnym kartonie. Zaklejone na górze taśmą, przyklejona etykieta. Dodałem zdjęcie w komentarzu 🙂

oznacz moderatorów