anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Cześć 

Kupiłem słuchawki samsung buds2 pro za 450.

Po roku jedna ze słuchawek przestała działać.  Gra dużo ciszej.

 

Sprzedawca odrzucił reklamacje.

"przeprowadzeniu oględzin dostarczonych słuchawek należy wskazać, że wada powstała poprzez niewłaściwe użytkowanie przedmiotu oraz wad mechanicznych, Z uwagi na powyższe, uznaję reklamację za bezzasadną"

 

Napisałem prośbe o doprecyzowanie jak są uszkodzone i kto tak stwierdził.

Dostałem odpowiedź, że pracownik sklepu.

Napisałem, że odrzucam taką odpowiedź i oczekuje rzeczowej ekspertyzy.

Allegro zamknęło dyskusje, napisali, że temat zamknięty i sprzedawca miał prawo odrzucić reklamację.

 

Co w takim przypadku mogę zrobić?

Użytkowałem je tylko w biurze gdy chciałem odciąć się od hałasu. Mam zdjęcia i brak w nich uszkodzeń.

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ares_
#14 Krzewiciel#

@aryhil 

Opcji jest sporo, Rzecznik Praw Konsumenta, ekspertyza we własnym zakresie, zgłoszenie do producenta, sąd.

Ja bym zaczął od kontaktu z infolinią producenta. Samsung ma bardzo dobrą opiekę posprzedażową.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ja również polecam złożyć reklamację z tytułu gwarancji u producenta - serwis samsunga jest bezproblemowy i mówię to z osobistego doświadczenia.

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Podejście allegro i sprzedawcy jest żałosne.

Odrzucono reklamacje bez żadnych dowodów.

Odmówiono nawet większości informacji.

Napisałem do UOKiK i do Rzecznika praw konsumenta.

Dam znać czy pomogli

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@aryhil ale jakich dowodów oczekujesz? Polska to nie Slowacja że odrzucenie reklamacji wymaga opini rzeczoznawcy. Chcesz idziesz do sądu płacisz za rzeczoznawcę wygrywasz sprawę koszty ponosi sprzedawca ot tyle w temacie... allegro to nie rzeczoznawca ani sąd pilnują tylko 14dni na odpowiedź reklamacyjną. Decyzje sprzedawca wydał w terminie i miał prawo odrzucoć zgodnie z ustawą bo dostałeś uzasadnienie skoro się nie godzisz z tą decyzją zostaje rzecznik i sąd bo uokik nie ingeruje gdy nie doszło do złamania zapisów ustawy

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Allegro nie jest stroną w sporze - pilnuje tylko terminowości 14 dni okresu reklamacyjnego.
Otrzymałeś informację zwrotna z jakiego powodu została reklamacja odrzucona. Próbowałeś skorzystać z gwarancji producenta Samsung jak radził @komis-bell ?
Resztę opcji rozpisał @ares_ 

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@aryhil Przerabiałem taki temat z firma media expert. Odrzucili reklamację słuchawek podając powód: "produkt wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem".

Nie udało mi się od nich dowiedzieć jak można użytkować słuchawki niezgodnie z przeznaczeniem. Wyssany z palca powód, którym można uwalić każdą reklamację. Rzecznik praw wysłał do nich pismo, ale jego też olali. Rzecznik w takiej sytuacji nic nie może, Zasugerował sprawę w sądzie. Do tego potrzeba ekspertyzy, która kosztuje kilkaset złotych (dowiadywałem się). Później można dochodzić zwrotu poniesionych kosztów. Uznałem jednak, że nie będę marnował czasu na wojnę z kimś kto regularnie w taki sposób dyma swoich klientów.

Załatwiłem temat inaczej, ale tutaj nie napiszę 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@aryhil Sprzedający ma prawo odrzucić reklamację Ty masz prawo się odwołać o niej, dobrze udać się do rzecznika konsumentów- udzielają rad bezpłatnie.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@LEW433 "Napisałem do UOKiK i do Rzecznika praw konsumenta.

Dam znać czy pomogli"

🙃

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Rzecznik pp 3h od napisania maila zadzwonił do mnie.

Potwierdził, że każdy sklep może napisać "słuchawki używane niezgodnie z przeznaczeniem" i zamknąć temat.

Widać, że nie w humorze, bo stwierdził, że w żadne listy się nie będzie bawić i kierujemy sprawę wyżej. 

Dam oczywiście znać czy dzialania według jego instrukcji pomogły.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Spróbuj zgłosić reklamację z gwarancji do Samsunga. Powinni wymienić na nowe.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@aryhil a poinformował cie że to wyżej to założenie sprawy w sądzie czyli wykładasz te ok 2k zł plus osobno na ekspertyzę? 

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Dostałem informację od rzecznika, że mam zgłosić się do allegro pok.

Pieniądze odzyskane.

Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji - Rzecznik Praw Konsumenta pomoże.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Pomógłby też producent gdybyś oddał słuchawki na gwarancję. 
No ale kto co woli 🙃

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Rzecznik powiedział że masz iść do allegro

allegro cię wysłuchało i wykonało polecenie

oddali pieniądze bez zakładania dyskusji, odczekiwania 14 dni

a rzecznik sam z siebie do Ciebie zadzwonił

Tak??? 

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Cześć, przeczytaj co napisałem wcześniej.

Dyskusja zamknięta przez allegro.

Pisałem po tym do rzecznika.

On oddzwonił po moim mailu.

Mam nadzieje, że teraz wszystko jasne.

oznacz moderatorów