anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od sprzedaży przed wysyłką produktu

gosiewska84
#7 Wielbiciel#

Kupiłam lalkę dla córki, przez przypadek wybrałam paczkomat oddalony o 400 km ode mnie. Poinformowałam o tym sprzedającego, napisał że nic z tym nie może już zrobić bo paczka już nadana (wydrukowana etykieta ale nie wysłana). Odstąpilam więc od umowy i wystąpiłam o zwrot. O 10:30 napisałam do sprzedawcy żeby nie wysyłał bo zgłosiłam zwrot. O 15:30 dostaję powiadomienie że wysłał. Pisałam do niego po co wysyłał jak mu pisałam że nie odbiorę paczki i wystąpiłam o zwrot. Napisał że musiał wysłać bo allegro wymaga naniesienia takich danych. Teraz na zwrot będę czekać kolejny cały tydzień, bo muszę czekać aż lalka się do niego cofnie. Czy ten sprzedawca musiał wysłać tą lalkę czy mógł przyjąć zwrot bez wysyłki? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@gosiewska84 Nie powinien wysyłać po odstąpieniu od umowy. Zrobił to na własny koszt i własne ryzyko. Domagaj się niezwłocznego zwrotu całej wpłaty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gosiewska84  tak sprzedawca ma rację skoro etykieta poszła musi nadac bo bedzie miał po jakości obsługi, Tobie to nic nie zmienia, odstąpienie ważne sprzedawca ma 14 dni na zwrot kasy, zamów ponownie poprawnie a z czasem dostaniesz kasę to co wpłaciłaś 🙂 Paczka wróci za darmo bo inpost nie kasuje za nieodebrane paczki 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gosiewska84
#7 Wielbiciel#

moja wina więc poczekam, pytam dlatego żeby teraz sprzedawca nie miał do mnie pretensji że nie odebrałam paczki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

gosiewska84 to trochę inaczej wygląda niż sobie wyobrażasz . U mnie np. kurier odbiera przesyłki  z umówinego miejsca / bezkontaktowo COVID / Skanowane są dopero na oddziale i wówczas zmienia się status przesyłki na - przyjęta w oodziale -. Być może Twój sprzedający nadaje przesyłki w podobny sposób . 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Kupiłaś od firmy jako osoba prywatna? 

oznacz moderatorów

gosiewska84
#7 Wielbiciel#

tak

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

gosiewska84 przesyłka wróci do nadawcy , otrzymasz zwrot środków i po bulu .

oznacz moderatorów