anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy raty i problemy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kacus82
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłem 2 przedmioty na Allegro od różnych sprzedających, jeden okazał się niesprawny i został zwrócony, wniosek ratalny został anulowany, po batali z bankiem i brakiem informacji od Allegro jestem w następującej sytuacji. Sprzedający nie zakończył zwrotu przez co środki nie wróciły na konto banku, z drugim sprzedającym byłem jestem w kontakcie, chciałem zapłacić gotówka jednak prosił abym się wstrzymał ponieważ Allegro może wdrożyć swoje procedury zwrotu, od konsultanta z banku wiem, że dyspozycja na zwrot środków od obu sprzedających została wysłana do PayU jednak do chwili obecnej żadnej informacji nie mam ani ja ani sprzedający. Dziś otrzymałem z banku list z ponagleniem zapłaty ponieważ środki nie zostały zwrócone. Jak mogę wyegzekwować zwrot środków od sprzedających skoro moim zdaniem i bank i PayU zawaliło w tej kwestii, obawiam się, że stracę dodatkowo wpłatę za przedmiot który został zwrócony. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

@Kacus82 nic nie stracisz, zobowiązania się spłaca w terminie, a jak sprzedawcy dokonają zwrotów wpłat to dostaniesz od banku czy Allegro Pay zwrot nadpłaty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kacus82
#7 Wielbiciel#

Niby to rozumiem jednak po ponad miesiącu oczekiwania na jakiś ruch ze strony Allegro trochę ciężko mi w to uwierzyć 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie da się zmusić sprzedającego zwrotu, ale Allegro ładnie się reklamuje>reklamowało "Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy".

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kacus82 widzę, że założyłeś już dyskusję temu sprzedającemu, mam nadzieję, że wkrótce odpowie i sprawa się wyjaśni. Gdyby tak się nie stało to, poproś o pomoc pracownika Allegro (taka możliwość będzie dostępna po 24h od otwarcia dyskusji). Nie martw się, zakupy na Allegro są bezpieczne i możesz liczyć na nasze wsparcie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów