anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odzież używana niezgodna z opisem.

Smiecha2
#7 Wielbiciel#

Witam,zakupiłam na allegro używana sukienkę dla córki od osoby fizycznej, po otrzymaniu przesyłki okazało się że sukienka ma liczne plamy i zabrudzenia o czym nie było mowy w opisie aukcji.Sukienke zwróciłam ale po tygodniu nie miałam ani informacji od sprzedającego że otrzymał zwrot ani pieniędzy na koncie ,więc rozpoczęłam dyskusję na allegro i Pani od której kupiłam towar odpisała mi że nie przysługuje mi zwrot za odzież używana od osób fizycznych a opis sukienki był w aukcji.Wyslalam Pani zdjęcia sukienki jakie otrzymałam a jakie były na aukcji i screena z aukcji na której nie ma podanego stanu faktycznego rzeczy i od tamtej pory cisza .Powiedzcie czy mam szansę odzyskać pieniądze bo niestety plamy są raczej nie do usunięcia (wyglądają jak krew ).Poinformowałam też Panią, że jeśli nie otrzymam zwrotu pieniędzy to kieruje sprawę na policję jako oszustwo internetowe i teraz już nie wiem co robić czy to zgłaszać czy czekać na rozpatrzenie przez Allegro i próbę odzyskania nich pieniądze, poradzcie bo ręce mi już opadają.Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

konto zamknięte
Nie dotyczy

Powiedz pani, że to nie zwrot, tylko rękojmia, a tą musi uznać przez rok 🙂

oznacz moderatorów

Smiecha2
#7 Wielbiciel#

Ok,dzięki wielkie za pomoc.Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Smiecha2 Reklamacja w  ramach rękojmi oczywiście

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Smiecha2 W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro - jest tam taka opcja po 24 godzinach od rozpoczęcia Dyskusji. Zwrot, czyli odstąpienie od umowy bez podania przyczyny Ci nie przysługuje w tym przypadku, ale masz prawo do reklamacji, a to nie to samo. W ramach reklamacji, jeśli sprzedawca nie może towaru wymienić lub naprawić, powinien zwrócić całą wpłatę i koszt odesłania - tego się domagaj i pisz, że to jest reklamacja na podstawie rękojmi. Każdy, też sprzedawca prywatny udziela dwuletniej rękojmi z mocy prawa, jeśli w ofercie nie napisze, że rękojmię ogranicza lub wyłącza.

Jeśli Dyskusja nie przyniesie rozwiązania problemu, będziesz mogła wypełnić wniosek do Programu Ochrony Kupujących - nie masz towaru i pieniędzy, a w takich przypadkach nawet nie trzeba zgłaszać sprawy na policję. Poczytaj o POK w Pomocy Allegro, obok Spytaj Społeczność.

Dodam tylko, że sprzedająca nie ma obowiązku uznania twojej reklamacji, ale jeśli jesteś pewna swego, to nie odpuszczaj. POK powinien zadziałać w tym przypadku, a już samo zgłoszenie do Programu zazwyczaj stawia sprzedawcę na baczność, ponieważ jest o tym informowany.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

rocznej rękojmi, firmy mają dwuletnią - sam tak mówiłeś 😮

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Art. 568 Kc

Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. Jeżeli kupującym jest konsument a przedmiotem sprzedaży jest używana rzecz ruchoma, odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, nie mniej niż do roku od dnia wydania rzeczy kupującemu.

Art. 558 Kc

Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.

Sprzedawca prywatny odpowiada za towar nowy i używany przez dwa lata, ale w ofercie może dowolnie rękojmię ograniczyć, rozszerzyć lub wyłączyć.

Firma odpowiada za towar dwa lata, ale w przypadku sprzedaży konsumenckiej może rękojmię ograniczyć do jednego roku na rzeczy używane. Może też rękojmię wyłączyć dla firm.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Mimo wszystko, takie przepisy powinny być z automatu w ofertach w zakładce ZWROTY, żeby wszyscy mieli napisane czarno na białym i nie było pytań 🙂

oznacz moderatorów

Smiecha2
#7 Wielbiciel#

Ok,pracownika już poprosiłam o pomoc ale zaraz napisze do Pani o reklamacji ,zobaczymy co odpisze.Dziekuje za szybką reakcję i pomoc.Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Smiecha2, pamiętaj, że allegro nie jest stroną w sprawie i jedyne co może to zachęcić sprzedającego, nie ma prawa nic wymuszać, od wymuszania jest sąd 🙂

oznacz moderatorów

Smiecha2
#7 Wielbiciel#

To jak najbardziej rozumiem ale mam nadzieję, że Pani jednak poczuje się odpowiedzialna za zaistniałą sytuację i odpowiednio zareaguje i uda nam się dojść do porozumienia .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie wątpimy, że będzie inaczej 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Śmiech na sali jaka rękojmia przy używanych rzeczach .Jeśli kupiłaś od firmy odstąpienie od umowy . Kupiłaś poza lokalem sprzedawcy masz prawo zapoznać się z produktem i podjąć decyzję .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria, ty też wkleiłeś swoje zdjęcie, jak @xyz96? 😄
Fajne zdjecie z Eskimosami na Biegunie swoją drogą 😄

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Śmiech na sali jaka rękojmia przy używanych rzeczach .

a konkretnie to co Cie smieszy w tym?

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rękojmia . kupujesz auto używane  , psuje się po tygodniu ...... ///////   rękojmia ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria oczywiście !Jak nie wiesz to się nie dziw

oznacz moderatorów