anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ODZYSKANIE PIENIĘDZY ZA ZWROT REKLAMACJE

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Postanowiłem napisać mój problem, otóż odesłałem do sprzedawcy muzant_dc wadliwą płytę, poprisłem go o zwrot sumy, lub wymianę na inny tytuł artystę płyta CD, sprzedawca zapewniał mnie , że jak otrzyma zwrot tej płyty CD (ZGODZIŁ SIĘ NA ZWROT-REKLAMCJE) to mi da odpowiedź, zaczął potem tzw spychologię  że nie było u niego KURIERA ze zwrotem tej wadliwej CD, płytę odesłałem do niego ZWROT na ALLEGRO Z KODEM, 23.12.2023, potem dostałem info 03.01.2024 że sprzedawca nie odebrał przesyłki i paczka wrociła na Paczkomat . Sprzedawca zaczął cały czas twierdzić że NIE BYŁO U NIEGO KURIERA, ale napisałem do Poczty INPOST - reklamacja i otrzymałem taką informacje od nich wklejam ją tutaj

Dzień dobry,

dziękuję za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

 

Uprzejmie informuję, że kurier podjął dwie próby doręczenia przesyłki w dniach 29.12.3023 r. oraz 02.01.2024 r. Po dwóch nieudanych próbach przesyłka jest zwracana do Nadawcy.

 

Pozdrawiam
Sara Mlicka

Młodszy Specjalista Wsparcia Operacyjnego

druga wiadomość 

od Poczty IN POST

Odbiorca Grzegorz Grudziecki nie odebrał Twojej paczki, dlatego przesyłka wraca do Ciebie. Nadaliśmy jej nowy numer ......

A więc wynika z tego że Kurier był u tego Sprzedawcy, prawdopodobnie zostawił mu AVIZO, może i dostał info na maila, ale Sprzedawca nie odebrał Zwrotu / Reklamacji Paczki ode mnie, cały czas się zarzekał w Dyskusji że Kuriera u niego wogóle nie było. Nadmieniam że otwarłem z nim Dyskusje, ale rzedko odpowiada , lub wogóle nie odpowiada nawet na wezwania pracowników - pomoc Allegro, Dyskusje chce już z nim zamknąć bo to nie ma sensu, psychicznie jestem tym zmęczony .

Teraz pytanie, czy jest szansa odzyskać pieniądze, jaka jest procedura suma 60 zł do zwrotu (z kosztami dostawy poniesionymi przeze mnie), czy mam możliwość z Allegro otrzymać tę sumę 60 zł , jak to wygląda .

Paczka z tą wadliwą płytą CD jest w Paczkomacie, ale dlaczego mam ją odebrać z Paczkomatu (Sprzedawca nie przyjął zwrotu/ reklamacji ode mnie) i co mam wyslać teraz na swój koszt jeszcze raz temu Sprzedawcy tę płytę, a ON znów ją nie przyjmie . Czy faktycznie spisać na straty te pieniądze i darować sobie . Podaje numer kodu zwrotu tego zwróconego/reklamowanego towaru - kod 737 383 0265, jakie mam prawa i czy mogę skorzystać z usługi OCHRONY KUPUJĄCYCH żeby odzyskać tę sumę, acha nie odebrana płyta CD po 05.01.2024 trafi do Magazynu IN POST rzeczy nie odebranych .

Proszę co mam robić, czy zostawić tę sprawę i darować sobie odzyskanie tych 60 zł .

proszę o odpowiedz  Alan_700

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Alan_700 Jeśli chodzi o zamówienie numer e507e824-676f-4171-891e-dff94a329bfa, to widzę, że prowadzisz już dyskusję ze sprzedawcą. Doradca poinformował Cię w niej, że jeśli sprzedawca odrzuci reklamację,  będziesz mógł skorzystać z Allegro Protect. Sugeruję, abyś udzielił odpowiedzi doradcy w dyskusji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Witam

 Jeżeli warunkiem odzyskania kasy z ochrony Allegro Protect jest to że DRUGI raz będę musiał mu wysłać tę wadliwą CD (po odebraniu jej z Paczkomatu) to ja wysiadam nie piszę się na to, zresztą za pierwszym razem dwa razy odrzucił nie przyjął zwrotu ode mnie, to za trzecim razem też nie przyjmie, wiec nie będę już robił z siebie niepoważnego człowieka, plyta i tak nadaje się tylko na śmietnik, więc jej nie odbiore z Paczkomatu, pojdzie do magazynu, potem chyba utylizują po 3 miesiącach, bo 100 lat tam nie będzie leżeć w magazynie ta CD w tej Paczce, jakby to było 600 zł to tak jest o co zawalczyć, ale jeżeli do otrzymania tych 60zł jest to, że będę musiał teraz NA WŁASNY KOSZT wysłać znów temu Sprzedawcy tą wadliwą CD to dziękuję za taką przyjemność ....raczej nie skorzystam . pozdr Alan_700

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

składając reklamację możesz domagać się również w dyskusji odebrania przez niego tej płyty, to on powinien wysłać tobie kod/nalepę adresową (opłaconą), abyś bezkosztowo mógł odesłać produkt na reklamację. 

Domagaj się takiego kodu nadania/nalepy adresowej w toczącej się dsykusji .

oznacz moderatorów
Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Cześć Dyskusje już zakończyłem, kod dostałem do odebrania tej zwroconej przez niego wadliwej CD, ale nie od niego a od IN POST i co mam teraz wyciągnąć ten jego nieprzyjęty zwrot i mam pójść na Poczte i zapłacić mu za przesyłkę, a on trzeci raz nie odbierze tej przesyłki, dziękuję nie skorzystam, zamkłem dyskusje bo nie będę się bił z koniem, gdyby to było 600 zł to tak niepodarowałbym, ale o sume 60 zł, a właściwie 40 zł nie będę darł kotów, szkoda mi nerwów, odpuściłem sobie  . pozdr Alan_700  

oznacz moderatorów