anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Omyłkowe wciśnięcie 'anuluj płatność'

Client:94492524
#7 Wielbiciel#

Hej!

30.11 zamówiłam rzecz na Allegro, 1.12 zapłaciłam przelewem tradycyjnym przez PayU (przed południem), jednak wieczorem tego samego dnia niechcący wcisnęłam 'anuluj płatność) 😫 Potem znowu kliknęłam ponów płatność ale pojawił się już nowy numer zamówienia.

Co teraz? Pieniadze trafiły do PayU? Czy może sprzedający je już otrzymał (nie mam rzadnej wiadomości od niego)?

POMOCY!! 🙏

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94492524 Po anulowaniu pierwszej płatności pieniądze nie dotrą do sprzedawcy, tylko wrócą do Twojej zakładki Allegro Finanse po około trzech dniach roboczych. Ponowienie płatności przelewem tradycyjnym sprawia, że otrzymuje się inny numer płatności, ale to ta sama płatność, za ten sam przedmiot. Zrób drugi przelew i nie anuluj go.

oznacz moderatorów

Client:94492524
#7 Wielbiciel#

Ale płaciłam przelewem tradycyjnym (druczkiem). W jaki sposób pieniądze trafią na moje allegro? Nie mam tu przypisanego konta.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wiem, co to przelew tradycyjny i wiem, że druczkiem. Pieniądze trafią do zakładki Allegro Finanse, po czym trzeba je będzie wypłacić na swoje konto tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all... Wcześniej trzeba aktywować wypłaty i wpisać rachunek bankowy do wypłat.

Druga opcja to mail od PayU do Ciebie z prośbą o podanie numeru konta do zwrotu anulowanej wpłaty, nie wiem, jak będzie w tym przypadku. Wtedy możesz podać numer konta swój lub innej osoby. Przy wypłacie z Allegro Finanse musisz podać swój.

Jedno kliknięcie "anuluj płatność" i tyle problemów 🙂

oznacz moderatorów

Client:94492524
#7 Wielbiciel#

A czy muszę już teraz aktywować wypłaty i wpisać rachunek? Bez tego pieniądze nie pojawią się na moim Allegro?

Przepraszam, że tak dopytuje ale jestem kompletnie nieobeznana w tych tematach 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pojawią się także bez aktywacji, ale zawsze lepiej odpowiednio wcześniej aktywację przeprowadzić.

Możesz jeszcze zapytać Allegro, czy wyjątkowo po anulowaniu wpłaty pieniądze nie mogą jednak zostać przekierowane do sprzedawcy; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f Najszybszy będzie czat.

oznacz moderatorów

Client:94492524
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi!!! 😊💙

oznacz moderatorów