anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźniona wysyłka, co zrobić?

mirnit
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Mój problem jest następujący. Kupiłem za pobraniem regał Vittjo, miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Zaznaczę tylko, że sprzedający określił termin dostawy na 16 luty 2022 r. Czas dostawy minął, więc skontaktowałem się telefonicznie. Sprzedawca okazał się bardzo nieprzyjemny i arogancki. Nie potrafił określić kiedy otrzymam zamówiony towar. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Nie ukrywam, że bardzo mi zależy na tym regale jest trudno dostępny.

Z góry dziękuję za pomoc .

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@mirnit Masz dwa wyjścia - odstąpić od umowy, zrezygnować z zamówienia lub czekać. Nie zmusisz sprzedawcy do szybszej realizacji.

Jeśli zdecydujesz się czekać, możesz potem wystawić mu odpowiedni komentarz ze względu na niedotrzymanie terminu. 

oznacz moderatorów

mirnit
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Szkoda, że nie można wyegzekwować dostarczenia towaru.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie dotrzymał warunków możesz odstąpić od zakupu, najlepiej to wyjaśnij, na zwykłym Allegro:https://allegro.pl/dyskusje/nowa  na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

mirnit
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Jeżeli nie uda się w inny sposób to zrobię tak radzisz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niestety nic mu nie zrobisz, lepiej poszukaj kogoś z pozytywnymi komentarzami.😞

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Cóż, obawiam się, że nie znajdzie dostępnego, przynajmniej w normalnej cenie. Jak informuje Ikea odnośnie VITTSJÖ:
"Produkt o ograniczonej dostępności
Ten produkt może być czasowo niedostępny. Nie chcesz czekać? Zapoznaj się z innymi ciekawymi propozycjami z naszej oferty."
Tylko oni nie umożliwiają składania zamówień na ten model - "Produkt niedostępny do zamówienia".

Jeśli producent/dystrybutor nie dysponuje produktem, sprzedawca z Allegro nie wyczaruje towaru. Sprzedawca postawił zapewne na planowaną dostawę przyjmując zamówienia i się przeliczył.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie. Nic nie "wyczarujesz".  Jak to produkt z Ikei i tam go nie mają - to "pozamiatane".

Rezygnuj z zakupu i szukaj czegoś innego. Tyle czasu - sprzedający powinien Cię jednak poinformować, że z tego nic nie będzie. Ja za kilka dni zwłoki otrzymuję dyskusje i odpowiednie komentarze. Nawet za przedmiot kupiony w sobotę, a nie dostarczony w poniedziałek.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów