anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłacony zakup, przesyła nie została wysłana

MAMY ROZWIĄZANIE!
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

Witam!!!
Dn. 31/03 br. kupilem u .... odziez za 178,00zl placac przelewem "z gory" wybierajac jednego z oferowanych dostawcow /PACZKA w RUCHu/  W dniu 03/04 otrzymalem info o nadaniu przesylki+status spr.drogi paczki. Z przedstawionych dostawcow wybralem Kiosk Ruch wybierajac najblizej ustytuowany i 06/04 po raz pierwszy bylem potwierdzic - sprawdzic oczywicie odbior, stety nie bylo nic jak i kolejne dni 8 i 10 bm.nadal brak. 

Monitowalem u sprzedajacego ale ten kolejno zapewnial iz paczka zostala nadana. Wiem ze obecna sytuacja nie przyspiesza dostawy ale skoro sprzedajacy wystawia min. takiego posrednika to winien miec pewnosc ze bedzie wszystko O.K. i miec jakis sposob monitowania ponaglenia doreczyciela...
             Jestem tu /Allegro/ juz dekade, zazwyczaj place odgornie i musze przyznac ze po raz 1-szy spotykam z takim sposobem,traktowaniem mnie jako kupujacego. Juz wiem ze wiecej nie bede robic "at hoppe" przedplat ale napewno platne przy odbiorze przesylki.
             Wnioskowalem do sprzedawcy o uniewaznienie transakcji-zwrot mych kosztow a paczke niech zatrzyma,odzyska od takiego wiarygodnego jakiego nam proponuje.
Obecnie czekam na ruch po stronie ofetenta...

A tak naprawde to co mam zrobic w tej sytuacji????

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

zakladam dyskusje po uplywie ponad tygodnia od oferowanej daty dostawy,

nie mialbym pretensji gdy podano nascie dni i tego sie 3-mam,  a tu sciema leci z tym harmonogramem dostarczaniaod pierwszego slowa ...

po pikusia taki dostawca wystawiany przez sprzedajacego skoro nie spelnia kryteriow,nie dotrzymuje slowa.. i gdzie mam reklamowac w tym PaczkawRuchu..

moj blad ze placilem od reki,teraz nauczka ze przy doreczeniu zaden przelew

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DarkStoorM  Dokładnie. Ja również swego czasu wywaliłam tę usługę na zbity łeb .Paczka w Ruchu działa dobrze ale długo 😄 A w czasach pandemii podejrzewam, że bardzo długo.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

niestety dyskusja jest w tej chwili mocno wykorzystywana prze kupujących. Ja mam dyskusję w temacie: pomyłka kupującego, nie wie jak anulować zakup, kupił dwa razy, wpłacił i płatność mu wisi, bank mu nie puścił przelewu, karta mu się zablokowała itd. Długo by wymieniać. W zasadzie dyskusja to w tej chwili sposób na kontakt ze sprzedającym praktycznie w każdym temacie. Niektórzy nie dzwonią, nie piszą maili, tylko od razy zakładają spór w zasadzie często w sprawach zupełnie nie związanych z samą transakcją, na które my nie mamy żadnego wpływu. Trochę się to wymknęło spod kontroli, ale allegro to nie przeszkadza jak widać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

O.K. tak zrobie dzieki !!!

oznacz moderatorów
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

DZIEKI  - poczekam moment i tak zrobie

oznacz moderatorów
filonpl2
#9 Pomysłodawca#

"W dniu 03/04 otrzymalem info o nadaniu przesylki+status spr.drogi paczki"

 

Jeżeli otrzymałeś status drogi paczki, to powinien być tam jej numer. Wejdź na stronę furgonetka.pl/zlokalizuj i go tam wklej (bez przewoźnika). Powinieneś zobaczyć status przesyłki, jeżeli go nie będzie — otwórz dyskusję ze sprzedającym. Natomiast jeżeli jest, po prostu czekaj. Dostawami do kiosków RUCH zajmuje się Poczta Polska a wielokrotnie miałem coś takiego, że wysyłałem na Allegro Lokalnie listem poleconym i dopiero po kilku dniach aktualizował się jego status.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@filonpl2 Nie tylko Poczta 🙂

Są dwie opcje.

Paczka w Ruchu nadajesz i odbierasz w kiosku

Odbiór w punkcie żabka orlen ruch i to obsługuje poczta 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, mój błąd 🙂

Ale paczki w ruchu też są rejestrowane, więc nie powinno być problemów z ich śledzeniem.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ricardo2008_2010  Tu sobie wklep numer

https://www.paczkawruchu.pl/sledz-paczke/?numer=

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

" Towar ma być wydany w czasie podanym w opisie transakcji. Jeśli czas ten jest przekroczony, kupujący może wyznaczyć sprzedawcy dodatkowy termin, a po jego bezskutecznym upływie odstąpić od umowy."

gdzie w opisie aukcji masz podany czas dostarczenia przesylki ?

jedynym czasem jest prognozowany/orientacyjny czas dostawy 

i zadeklarowany przez sprzedającego czasy wysylki towaru

 

Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.

 

Nie znamy linka do aukcji ale wątpie by sprzedający gdziekolwiek zapewnial, że towar bedzie dostarczony np na drugi dzien

Paczki w ruchu - nawet allegro wylicza na minimum 4 dni robocze

Paczka w ruchu + okres przedświąteczny + koronawirus = taaaak, paczka bedzie na jutro

 

 

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jak to gdzie? W zakładce dostawa i płatność. To znany od lat wybieg Allegro z tym orientacyjnym, prognozowanym czasem realizacji. Jest tam podany termin, czyli "umowa stanowi inaczej" i kupujący może po jego przekroczeniu wyznaczyć termin dodatkowy. Jeśli nie może, to wskaż przepis.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Nie rozumiem dlaczego chcesz obwiniać sprzedającego

W zakladce dostawa i płatność mamy tabelke " czas realizacji ".

Na wyniki tego sprzedający nie ma wplywu i podczas wystawiania oferty nie gwarantuje terminu dostawy jak i nie podaje przyblizonego czasu dostawu

zapisek o czasie realizacji jest dodany przez inny podmiot

Tutaj pozostaje brak informacji, że jest to prognoza i sprzedający nie ma wplywu na wyniki jak i nie ponosi odpowiedzialnosci za wszelkie niezgodności

 

Przypuszczam, że przynajmniej 95% kupujących ktorzy widzą ten " czas realizacji " zdaje sobie sprawe, że jest to prognoza, nie jest to gwarancja

jednak trzeba zauważyć, że przekaz może być niejasny dla pozostałych i może to być niebezpieczne i uciążliwe 

 

Ciekawi mnie jak sie ustosunkuje do tego ktoś z obsługi i również zachęcam to zalożenia dyskusji w zwiazku niezgodności z opisem.Oczywiście jako parametr niezgodny wskazać "czas realizacji"

 

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zgadzam się z tym, że Allegro nie powinno niczego dopisywać do treści umowy - oferty sprzedającego. Gdyby sprzedawca chciał, powinien móc to zrobić, czyli określić czas dostawy wedle własnego uznania, gdyż to on za to odpowiada.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma rację, w obecnej wersji ustawy konsumenckiej sprzedawca odpowiada za przesyłkę (poza chyba smartem) i mimo, że prawo transportowe reguluje np: czas składania reklamacji u przewoźnika z długim czasem reakcji to konsument może odstąpić od umowy w dowolnym momencie do 14 dni od otrzymania przesyłki.

widzisz @Client:80340374 ja twierdzę, że czas wysyłki pokazywany w zakładce dostawa i płatność w formie zdefiniowanej przez allegro jest niezgodny z ustawą konsumencką

pisałem o tym tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-%C5%82amie-polskie-prawo/m-p/2782

NIESTETY allegro skutecznie poprzez zawieszenia konta i usuwane aukcje skutecznie zamknęło mi usta i już w swoich ofertach o tym nie piszę

 

oznacz moderatorów
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

skkoro podany przewidywalny termin minal i jest ponad tydzien po to na co mam czekac- na corone czy jarmulke moskow...????

oznacz moderatorów
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

wiem ze czas swiat, corony i to nie Antonow wiezie ale po pikusia podaja jakas sf terminowosc dostarczenia...

nie wymagam expressu ale skoro tydzien bez echa to juz tam w sensortach zaskakuje,

najgorsze ze podaje dostawce skoro ow jest poza liga,jak bede umierac to smierc poprzez nich zamowie bo bede wiedziec ze jeszcze te pare dni pozyje !!!

oznacz moderatorów
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

dzieki podany nr nie jest tym wlasciwym bo wyskakuje ze niepoprawny...

stad me myslenie ze to wielka sciema z paczka od sprzedawcy....

oznacz moderatorów
ricardo2008_2010
#7 Wielbiciel#

 mam nr ale jak wpisze odpada bo nie jest tym walsciwym i odrzuca... a jhaks historyjka dostawcza leci tylko to sf...

oznacz moderatorów