anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszuści w majestacie prawa

grzechoz
#7 Wielbiciel#

Witam. Kiedyś zgłaszałem do allegro sugestię, żeby zająć się takimi oszustami, którzy postępują wg schematu:

1. Wystawiają towar za np. 50 zł - cena jest faktycznie okazyjna

2. czekają aż będzie dużo ofert kupna (np. 20)

3. wówczas podnoszą cenę do 1000 zł, żeby oferta sprawiała wrażenie, że jest to okazyjna cena, skoro 20 osób ot tak kupiło to w takiej cenie.

Allegro zupełnie zignorowało temat. A rozwiązanie przedstawiłem bardzo proste - w przypadku podniesienia ceny resetuje się licznik ofert kupna do 0... Są oczywiście inne opcje - można dać ostrzeżenie, że ten przedmiot został kupiony w innej cenie, można dać do wyboru sprzedającemu - albo reset licznika, albo ostrzeżenie... Jednak allegro nie zrobiło niczego w tej kwestii.. ot takie to ma być bezpieczne miejsce do zakupów...

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@grzechoz   jak dla mnie problem trochę dziwaczny . Jesteśmy istotami rozumnymi i powinniśmy analizować cenę oferty a nie wrażenie jakie sprawia . Zresztą ceny nie da się tak zwiększyć jak piszesz bo są ograniczenia . 

Jeśli cena wynosi:

  • do 50 zł - zwiększysz ją maksymalnie o 50 zł
  • ponad 50 zł - zwiększysz ją maksymalnie o 100%
_____________
Kama
oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

Masz cenę produktu ustawioną na 50zł. Zgodnie z regulaminem zmieniasz ja na 100zł. Po zmianie znowu zmieniasz zgodnie z regulaminem na 200zł itd. Żaden problem...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Jano_35  i tak można bez końca ? Komedia...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

@cloudcloudSprawdziłem to o czym pisze @Jano_35 i zgadza się - podnoszę z 50zł do 100zł, odświeżam 100zł na 200zł, F5, 200zł na 400zł i jeszcze 2 razy i będzie 1000zł bez problemu.

To jest bardzo duże niedopatrzenie kogoś kto to implementował. Słów brak.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ejczbi  i weź tu cytuj regulamin . Naprawdę słów brak.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@grzechoz  sprawa, którą przedstawiłeś jest dosyć ekstermalna, ponieważ takie ruchy cenowe nie sa normalne. Jenorazowo nawet nie powinno dać się tak zrobić. Ponieważ za jednym razem cenę można zmienić max o 50PLN (dla rzeczy do tej kwoty) lub 100% dla droższych. 

Z tym kasowaniem licznika przy każdorazowej zmianie cen to nie jest taki całkiem dorby pomysł, ponieważ delikatne ruchy cenowe powinny być dozwolone, zarówno w górę jak i  w dół. Jeżeli ktoś posiada sklep i w stałej ofercie oferuje dany asortyment, to wiadomo że cena w ciągu roku roku będzie się zmieniać. Nie każdy też bawi się w ręczne ustawianie cen, szczególnie jak się ma kilka tys. aukcji. Po prostu wprowadzasz fakturę do programu magazynowego, przeliczasz ceny, albo robi to algorytm i tyle. Resztę, czyli stany magazynowe i ewentualną korektę cen na allegro wykonuje program integrujący  magazyn z allegrem, dlatego ruchy cenowe rzędu kilku % mogą się zdarzyć.

Endrju
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Zarzucasz komusz, że jest oszustem, a "proceder" o którym piszesz nie jest nawet technicznie do zrobienia...

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hmmm, no właśnie 😉 natomiast polecam zgłaszać nam wszystkie aberracje, na jakie trafiacie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

grzechoz
#7 Wielbiciel#

Szanowna Pani moderatorko, prosiłbym o przeczytanie tego mojego ostatniego postu. Wczoraj nieopatrznie zgłosiłem ten przypadek do allegro i w tym jednym przypadku zrobiłem to niesłusznie. Czy mogę to jakoś odkręcić, powinienem to zgłosić, że w tym konkretnym przypadku był to fałszywy alarm?

W każdym razie allegro daje taką możliwość podwyższenia ceny. Jeśli jest taka opcja, że można zwiększyć tylko o 100% - to pytanie ile razy można zwiększać o 100%?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@grzechoz procedura o jakiej piszesz, jest niezgodna z naszym regulaminem. Nie rozumiem zatem Twoich obiekcji. Jeśli sprzedający ma nagłą sytuację - najlepiej by zadbał o zastępstwo i ciągłość pracy. To po stronie sprzedającego leży obowiązek utrzymywania wysokiej jakości obsługi. Sprzedający może również zakończyć ofertę, by nie dochodziło do takich sytuacji. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

grzechoz
#7 Wielbiciel#

No właśnie widzę problem z allegro i tym razem czuję konieczność stanięcia w obronie sprzedawcy. Owszem, macie regulamin, rozumiem rzymską zasadę "twarde prawo, ale prawo", ale rzeczywistość jest taka, że tam gdzie to prawo jest niedoskonałe, to trzeba zmienić prawo, a nie wykazywać gorliwość w egzekwowaniu prawa. Życie pisze różne scenariusze i nie zawsze jest możliwość wykonania zastępstwa. Czasem może być jakaś śmierć w rodzinie i konieczność natychmiastowego spauzowania. Czy sprzedawca powinien tracić wszelkie profity, które sobie uczciwie wypracował (np. liczba ofert, co daje mu wyższą pozycję przy kryteriach sortowania po liczbie ofert)? Czy z powodu nagłej konieczności wzięcia kilku dni urlopu i braku możliwości zastępstwa, powinien podejmować kroki które mocno uderzają w jego interesy, które sobie uczciwie wypracował? Całe szczęście, że miał możliwość zrobienia tego ruchu, który mam nadzieję nie narusza tego regulaminu od strony formalnej.

oznacz moderatorów

grzechoz
#7 Wielbiciel#

Czyżby? Zobacz sobie ofertę nr - 6896591769

Sprzedający podwyższył cenę lampy z 69 zł na 1000 zł.

Oczywiście już się dowiedziałem, że akurat w tym przypadku nie jest to oszustwo - skontaktowałem się ze sprzedającym. Okazało się, że sprzedający miał problem, bo wynikła nagła sytuacja i musiał zrobić natychmiastowy urlop, wiec podwyższył cenę wszystkich swoich artykułów do 1000 zł żeby nikt przez te dwa dni nie kupował. Ponoć allegro daje możliwość urlopu, ale trzeba to ustawić co najmniej na tydzień przed. Nie zaimplementował opcji "urlopu na żądanie", co czasem niestety może się zdarzyć. Więc to jest kolejny problem, który powinien rozważyć allegro.

oznacz moderatorów