anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo, czy kradzież?

Client:62919746
#7 Wielbiciel#

Witam

Ktoś rozwiązał prawnie sytuację, gdzie jakąś dziadowska firma (tu Apollo Rzeszów) oferuje sprzęt rzekomo nowy, a wysyła używany? Czy to podpada pod kradzież? Jeszcze po okazaniu uszkodzeń laptopa bydlak pisze, że to moja subiektywna opinia, że nie jest nowy... 

Praktyka co raz częstsza, że nowy jest używany a powystawowy zużyty. Może czas skończyć z tym pprzestepczym procederem, skoro allegro sobie nie potrafi poradzić? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:62919746 Załóż takiemu spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i proś tam po każdej jego odpowiedzi o pomoc pracownika Allegro. Do skutku, aż się przyzna, że wysłał Ci złom zamiast nowego. Dołącz zdjęcia. 

Jeśli się nie przyzna, po 14 dniach zakończ spór jako nierozwiązany i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Podobno Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. 

Nie zapomnij o negatywnym komentarzu. 

oznacz moderatorów

Client:62919746
#7 Wielbiciel#

Dołączyłem zdjęcia, allegro ma to gdzieś.

Mogą łaskawie zwrócić kasę po odesłaniu towary. A czas? A wstyd? Dla mnie to zwykle qrestwo. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:62919746 

A tak z czystej ciekawości. Cyt:

"Może czas skończyć z tym pprzestepczym procederem, skoro allegro sobie nie potrafi poradzić"

 

Masz jakiś pomysł jak z tym skończyć?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Client:62919746 

Najpierw meliska - podwójna. A potem zamiast bawić się w uwalnianie świata od plagi straszliwych przestępców, złóż reklamację i odeślij towar. Pamiętaj, że sprzedawca nie ma obowiązku oddać Ci pieniędzy - może wymienić towar na zgodny z opisem albo naprawić.

Dołączyłem zdjęcia, allegro ma to gdzieś - a co ma według Ciebie zrobić Allegro? Zawiesić konto supersprzedawcy z osiemnastoma tysiącami pozytywnych opinii tylko dlatego, że Ty chcesz? A może jeszcze zmusić go do wypłaty odszkodowania za straty moralne?🤣

Wstydem jest pisać takie rzeczy, oskarżać sprzedającego o przestępstwo i wyzywać.

oznacz moderatorów