anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo na grę mmo

Bea8a
#7 Wielbiciel#

No witam,

 

Kupiłem konto, w grze komputerowej online mniejsza o tytuł. Zapłaciłem, dostałem to konto, nie dość że tytuł aukcji nie podchodzi pod to co jest na prawdę, zdjęcia są w ogóle z innej wersji gry i sprzedający zataił przede mną fakt że konto było banowane, i uczestniczyło w kupowniu przekazywaniu kradzionego golda wyszło to już po zakupie. W ogole no allegro, towar nie zgodny z opisem aukcji, zdjecia innej wersji gry halo? Sprzedający wyśmiewa mnie na facebook'u gdzie prowadzilismy konwersacje od poczatku, a dlaczego? Bo chce zwrotu. Zaproponowałem że oddam konto w stanie nienaruosznym i ba, z wykupiony premium i walutą którą tam dałem gratis gdyż nie odpowiada mi karane konto w tym niezgodne z opisem, i że było lewe złoto na postaci. Z miłego człowieka przeistoczył się w bestie, zaczeły sie farmazony głupie gadki, jestem dzień po kupnie, otworzyłem spór i mam... zero pomocy z żadnej strony. Jestem na allegro 10 lat, mega aktywnie korzystam z allegro, i nigdy nie mialem problemu ze zwrotami, lecz jak widac kazdy polozyl na mnie lache i na moje... 2900 zł. Sprzedający odmawia reklamacji z tytulu rękojmii, a policjant odradza sprawe cywilną gdyz konto mam, i odezwa sie gdy bedzie juz zablokowane. Ale co ja jestem, bez kasy, "bez konta" nie moge rozwijac konta bo nie mam pewnosci czy w ogole jeszcze je bede mial, allegro ma na mnie wysrane. Totalne 0 pomocy do tego, kolezka oczernia mnie publicznie na grupkach i pisze po ludziach ze jak sprawa na allegro sie skonczy to zbanuja te konto. Co zrobiłem zle? Chciałem miec konto takie jakie było wystawione? Nie wiem nie wyjme sobie z tylka drugich 3 tysiecy i drugiego konat nie kupie. Gdzie jest prawo? PROSZE POMOCY.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

MescotCompany
#12 Orędownik#

Co to za gra?

oznacz moderatorów

Bea8a
#7 Wielbiciel#

BrokenRanks

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

I za co ta cena? Sam nie możesz tego zdobyć, tylko musisz zapłacić prawie 3 tysie?

oznacz moderatorów

Bea8a
#7 Wielbiciel#

Ale co to ma za znaczenie? Kupiłem i zostałem oszukany, tego temat dotyczy.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Pierwszy raz słyszę o tej grze.

 

Nie zostałeś oszukany, bo konto działa

oznacz moderatorów

Bea8a
#7 Wielbiciel#

Stary rozumiesz ze jest niezgodne z opisem tytulem i zdjeciami i do tego szemrane rzeczy byly?

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Szemrane to znaczy jakie?

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

@MescotCompany zobacz to:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/taern-zloto-500kk-na-thanar-w-brokenranks

@Bea8a pamiętaj, że takie transakcje zawsze robi się poprzez "pośredników" w danej grze. Czyli umawiacie się w grze z osobą zaufaną na serwerze i wysoką rangą, sprzedający przekazuje mu dane do logowania, dane do emaila, odpowiedź na pytanie do zmiany hasla i emaila, pośrednik to sprawdza potwierdza Tobie czy jest tak jak to oferował Ci sprzedający, jeśli jest ok wpłacasz pieniądze, poprzez Allegro, sprzedający potwierdza, że dostał środki a pośrednik przekazuje Ci dane. Ja od 8 lat gram w grę Silkroad i sprzedawałam nie takie rzeczy, sam sword wyceniany był na ponad 5 tysiecy złotych i zawsze przeprowadzam transakcję tak jak Ci opisałam.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

A pośrednik do czego? Sprawa jest prosta: wpłata = dane do konta gry. Poza tym, sprzedaż kont do gier jest na Allegro chyba zabroniona

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

@MescotCompany no właśnie po to aby takich sytuacji nie było:)  jest zabroniona.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Pierwszy raz słyszę o pośrednikach do takiej transakcji, ale może i to jest dobry sposób.

Ogólnie, to kto normalny płaci 3 tysiące za konto do gry, o której jest cicho i w którą prawie nikt nie gra? Za 3 tysiące to można kupić najnowszą konsolę z grami.

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

@MescotCompany tutaj masz 100% racji, raczej takie ceny są np na kontach w WOW'ie, Metinie itp.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Bea8a Widzę, że nasz pracownik wypowiada się w dyskusji. Zostałeś poinformowany, że 6 lipca będziesz mógł złożyć wniosek o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących (w związku z odmową przyjęcia reklamacji przez sprzedającego). Nie zostałeś i nie zostaniesz pozostawiony sam z tym problemem. Musisz po prostu poczekać na dostępność wniosku POK.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Bea8a
#7 Wielbiciel#

To moze poczekajmy do lipca nastepnego roku co?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Bea8a Wniosek możesz złożyć między 14 a 180 dniem od daty zakupu. Takie są zasady Programu Ochrony Kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bea8a a ile trwa dyskusja ? czy złożyłeś reklamację w dyskusji ? poczekaj na odpowiedź sprzedawcy po czasie będzie dostępny wniosek POK 😄

Gdzie jest prawo? PROSZE POMOCY.

W sądzie, tam załatwia się spory w razie jak zawiodą polubowne metody załatwienia sprawy, dokładnie jak radzili Ci na policji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Tak, na Fejsie rozmawiali 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MescotCompany jestem dzień po kupnie, otworzyłem spór 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bea8a
#7 Wielbiciel#

 

Juz cały spór jest rostrzygniety, sprzedajacy odmawia przyjecia reklamacji oficjalnej i tyle. I gada jakies niestworzone rzeczy typu ze oddam mu puste konto i inne typowe farmazony dla tego typu oszustwa, gdzie z góry założyłem że wpierw zwrócę konto razem z emailem, poczekam na zmiane danych i tyle, i potem prosze o zwrot wplaty, bo to nie to na co sie umawialismy.

oznacz moderatorów