anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo ?

vel_diablo
#7 Wielbiciel#

Na aukcji 8222424932 zakupiłem telefon Mi 9T w systemie ratalnym ""Raty od nowa" Sprzedającym była firma BestCena z Poznania która jak twierdzi na swojej stronie internetowej  nie sprzedawała telefonu tylko użyczała tego aparatu 🙂 zaś wniesiona opłata to według nich kaucja. Pytanie czy kupiłem ten telefon czy tylko możliwość jego użytkowania. W opisie aukcji nie nie było napisane o użyczeniu. Proszę o odpowiedź. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Daj numer aukcji lub link.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

vel_diablo
#7 Wielbiciel#

8222424932

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@vel_diabloZgodnie z opisem aukcji KUPIŁEŚ ten telefon. Tam niema mowy o żadnym użyczeniu.

Opis

XIAOMI MI 9T 6/64GB DUAL SIM CZARNY WERSJA GLOBAL

W tej ofercie sprzedajemy urządzenie nowezapakowane fabrycznie przez producenta. Telefon pochodzi z europejskiej dystrybucjinie posiada blokady SIM, ma menu w języku polskim, w zestawie znajduje się ładowarka kompatybilna z polskimi gniazdkami.

W skład sprzedawanego zestawu wchodzą:
  • Telefon z wbudowaną baterią
  • Ładowarka
  • Kabel USB
  • Kluczyk do szufladki SIM
  • Etui ochronne
  • Fabryczne pudełko
Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Errata "nie ma" miało być 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vel_diabloPoszukaj w necie info o BestCenie. Wg mnie NIE kupiłeś przedmiotu - tylko masz go "użyczonego"...taki trick za który z tego co słyszałem wziął się US

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@vel_diablo  Kupiłeś ten telefon. Już na samej górze aukcji jest mowa o sprzedaży telefonu: "W tej ofercie sprzedajemy urządzenie nowezapakowane fabrycznie przez producenta. ".

Dodatkowo na początku lutego allegro wypowiedział się w tej sprawie, że klienci  za pośrednictwem allegro kupili a nie wynajęli telefony od Bestceny: 

link do artykułu:" https://www.crn.pl/aktualnosci/allegro-bestcena-sprzedawala-nie-wynajmowala

Endrju
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vel_diablo jest wyraźnie napisane, że w ofercie jest sprzedawane urządzenie. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Polecam sobie zarchiwizować aukcje i maile które przyszły jako potwierdzenie transakcji,

bo może się okazać, że w wewnętrznych dokumentach firmy najlepsza cena ten telefon figuruje jako wynajęty i syndyk (w Polsce by tak zrobił) może się o niego upomnieć

 

Ja juz kilka dobrych lat temu sugerowałem allegro, że coś tu może niegrać

udało mi się otrzymać fakturę za towar z danymi b. ceny z poznania - ale dopiero po solidnej wymianie maili okraszonej odpowiednimi przepisami

oznacz moderatorów