anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem projektor bez kabla i pilota

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Cześć

Zakupiłem projektor. Dojechał, ale bez kabla zasilającego, bez oryginalnego kartonu oraz bez pilota.

 

Czy sprzedawca musi takie informacje zamieścić w opisie? Założyłem dyskusje i sprzedawca odpisał, że nigdzie nie napisał, że pilot i kabel są w zestawie.

Ma rację?

IMG_20240113_171821.jpg

IMG_20240113_171802.jpg

IMG_20240113_171747.jpg

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

LEW433
#21 Demiurg#

Ok nie napisał ale oferta musi być zgodna z opisem i nie może niczego ukrywać i nie może wprowadzać w błąd, więc prowadź dyskusję i tam masz pomoc Allegro, wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kupowalea na lokalnie od osoby prywatnej?

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Nie, jest to sklep.

Napisałem do allegro i otrzymałem odpowiedź 

"Sprawdziłem Pana sprawę i przykro mi ale w ofercie nie znajduje się informacja o tym, że w zestawie znajduje się karton, kabel i pilot. Widzę również, że zdjęcia poglądowe nie przedstawiają tych elementów więc rozumiem, że jest to dla Pana niekomfortowa sytuacja jednak Sprzedający nie jest zobowiązany do wysyłki tych elementów"

Absurdalne moim zadaniem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Daj link do oferty.

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wejdź we wszystkie parametry:

LEW433_0-1705164209185.png

 

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Czyli kabel musiał być, ale pilot nie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Parametry nic nie znacza bo sa nieedytowalne dla sprzedawcy a zaciagane z katalogu na sile od allegro w tresci oferty i na zdjeciach nie ma tzn ze nie mialo byc masz 14dni na zwrot bez podania przyczyny odstap od umowy i jak odda kase kup sobie z pilotem i kablem

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@aryhil Niestety ma rację. Ja bym napisał że oferta nie zawiera akcesoriów... ale fakt : nigdzie ich nie było : w opisie, na zdjęciach itp. Ma rację ( a Ty mogłeś dopytać).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo projektor świeci słabo. Wygląda jakby lampa miała spory przebieg. Niestety sprzedawca wyzerował licznik.

Da się inaczej sprawdzić jaki ma przebieg? 

Wygląda jakby sprzedawca chciał ukryć faktyczny stan

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil A gdzie jest powiedziane, że sprzedawca musi wypisywać czego nie ma w ofercie > wystarczy, że napisał co jest > zamieścił właściwe zdjęcia > na tej zasadzie to mógłbyś się domagać gwiazdki z nieba, bo wg Ciebie powinna być

Proponuję, aby wprowadzić taki dodatkowy, obowiązkowy zapis : Poniższych rzeczy nie ma w pakiecie:
- Bursztynowa komnata
- Zagubiona kasa z komunii
- Zdjęć roznegliżowanych lasek

A może ktoś będzie uważał, że powinny być bo on tak myśli.🤣 Trzeba czytać dokładnie treść oferty, a w razie wątpliwości to "zadaj pytanie sprzedającemu" > tylko po co? > kupię, a potem jakby co to kiciuś mnie podpuści do bezzasadnej awantury😹

Możesz tylko żądać dosłania kabla, albo zwrotu 10 zł i sobie kupić.

Ja akurat zrobiłem w opisie zastrzeżenie > Jeżeli czegoś nie ma na zdjęciach lub w opisie to oznacza, że nie wchodzi w skład oferty > bo już się spotkałem z takim "kupcem" co wystawił negatywa za to, że w ofercie nie było dodatkowych, opcjonalnych akcesoriów > zobaczył je w instrukcji kamery > miała z 8 lat > wg niego powinny być

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

 

Zupełnie jakbyś kupił telewizor i by nie było kabla oraz pilota.

Ja nie oczekuje od sprzedawcy dosłania drukarki czy koła do roweru, ale kabla zasilającego. To według ciebie jest taka sama abstrakcja jak bursztynowa komnata??

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil Przecież napisałem > "Możesz tylko żądać dosłania kabla, albo zwrotu 10 zł i sobie kupić."

Przecież to zwykły kabel jak do komputera stacjonarnego > kosztuje na Allegro 4 zł

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-zasilajacy-do-komputera-monitora-1-5-13668876907 > 3,50 + 6,99 przesyłka.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież to zwykły kabel jak do komputera stacjonarnego > kosztuje na Allegro 4 zł

A jakie ma znaczenie ile kosztuje?

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Kabel kupiłem, przesłany został paragon by potwierdzić koszt.

Nadal uważam, że brak takiej informacji bezpośrednio w opisie jest ukrywaniem tego faktu z premedytacją.

Nie mówiąc już o kasowaniu licznika lampy 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil No i dobrze > domagaj się zwrotu kosztów kabla > ale tylko tyle możesz > potrafisz udowodnić kasowanie licznika?

@LEW433 Podałem tylko jako przykład, że podpuszczasz jak zwykle do bezpodstawnej awantury za 10 zł > na szczęście @aryhil był mądrzejszy i nie dał się popuścić > kupił kabel, wysłał paragon do zwrotu kosztów > sprawa załatwiona bez awantur, które tak uwielbiasz👿

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Tak, potrafię. Sprzedawca napisał, że jest 500h, a gdy odpaliłem to miał równe 0

Ps. Lew nie podpuszcza, tylko staje w obronie klientów. Ty zazwyczaj stajesz w obronie sprzedawców. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil Tak na logikę > po miał pisać 500h, a potem kasować na 0? > to chyba trochę bez sensu?

A jeśli chodzi o podpuszczanie "obronę klientów" > to jak byś poczytał więcej wpisów kiciusia to wiedział byś o co mu chodzi > czasami nawet zwykły błąd, który można wyjaśnić kontaktem ze sprzedającym i załatwieniem tego między stronami > wywołuje wpis "otwórz dyskusję" > dobrze, że to nie tylko moje zdanie

O swoich postach nie będę pisał, ale są one różne > w zależności od sytuacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty poczytaj swoje i tu jest przykład, kup sobie za 4zł, a nie 10 tak napisałeś, każdy ma swoje "zioło". Ja wkleiłem opis i nie pisałem i nie odnosiłem się co ma zrobić, awanturujesz się i tyle!

oznacz moderatorów