anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem projektor bez kabla i pilota

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Cześć

Zakupiłem projektor. Dojechał, ale bez kabla zasilającego, bez oryginalnego kartonu oraz bez pilota.

 

Czy sprzedawca musi takie informacje zamieścić w opisie? Założyłem dyskusje i sprzedawca odpisał, że nigdzie nie napisał, że pilot i kabel są w zestawie.

Ma rację?

IMG_20240113_171821.jpg

IMG_20240113_171802.jpg

IMG_20240113_171747.jpg

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Jakbyś przed wpisem "włączył myślenie", a nie emocje to byś zajrzał do linku który podałem > https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-zasilajacy-do-komputera-monitora-1-5-13668876907 > 3,50 + 6,99 przesyłka > pisałem o koszcie kabla, nie o przesyłce > ale dla Ciebie to za trudne do ogarnięcia > to było spokojne wyjaśnienie jak można załatwić sprawę bez "więc prowadź dyskusję i tam masz pomoc Allegro"  

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@aryhil  kurcze nie rozumiem. Kupiłeś za 1350 produkty o wartosci 2700 ( jak podaje sprzedający ja osobiście sie nie znam) i takie czepianie sie że nie ma kabla i pilota które pewnie łacznie można za 100zł kupic to troche średnie.

Kupowałeś od firmy - jeśli zobaczyleś brak kabla i pilota trzeba było odstąpić od umowy ( własnie po to taką możliwość dał ustawodawca) a potem pójść do sklepu i kupić nowe w promocji za 2500 z kablem pilotem i pudełkiem.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@aryhil  jeżeli nie ma na zdjęciach i opisie czegoś to znaczy, że tego fizycznie nie ma! Możesz ewentualnie dopytać - dzisiaj jeden allegrowicz zadał mi pytanie dotyczące sprzedawanego przedmiotu i odpisałem, że nie ma w zestawie tego o co pytał (oczywiście na zdjęciach i w opisie tego nie było).

@"LEF" ty już daj panie spokój 😂

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Brak kabla zasilającego jest absurdalny i tylko drugi cwaniak może bronić takiego zachowania.

Usunięcie przebiegu lampy ma zapewne ukryć fakt, że przebieg jest dużo większy niż podaje sprzedawca.

Kupiłem za 1350 PLN produkt, który w takich pieniądzach jest średnio co tydzień.

20min temu zaczął bardzo głośno pracować. 

Użytkowany był krócej niż 30min co świadczy tylko o tym, że sprzedawca sprzedaję pudrowanego trupa z premedytacją.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Po co kupować starego trupa. Kupić nowego w sklepie z pudełkiem i akcesoriami oraz gwarancją na dwa lata.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil Brak kabla mógł być zwykłą pomyłką przy pakowaniu > Tylko ten się nie myli, co nic nie robi. > a teraz widzę, że wynajdujesz co jakiś czas nowe usterki > myślałeś, że kupujesz używany sprzęt za 1/2 ceny i dostaniesz nowy? > przecież zamiast płakać na forum AG możesz złożyć reklamację sprzedającemu i czekać na efekt

"Brak kabla zasilającego jest absurdalny i tylko drugi cwaniak może bronić takiego zachowania." > napisał ideał, który nigdy nie popełnił drobnego błędu🤣

Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Obrońca znowu Ci się włączył

Brak kabla mógł być zwykłą pomyłką przy pakowaniu - jasno i wyraźnie napisałem , że sprzedawca umyślnie nie wysłal.

a teraz widzę, że wynajdujesz co jakiś czas nowe usterki - co jakiś czas?! Ja go nie posiadam od 2 miesięcy, tylko od 4h.

Widzę, że komuna wiecznie żywa i cwaniactwo ma się w normie.

Kupno używanego sprzętu, a kupno pudrowanego trupa to dwie różne rzeczy. Szczególnie jak sprzedawca kasuje np. dane o przebiegu lampy - co nigdy nie jest normą, chyba, że wymienia się na nową.

Faktycznie nie ma co ryzykować, bo może w przeciągu kilku dni wypłynąć więcej "czerwonych flag" - sprzęt do odesłania.

Dzięki Panowie za udział w dyskusji i pomoc.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz 14dni na zwrot nie pasuje odeślij zapomnij widziałeś że sprzęt regenerowany zreszta i tak masz 2 lata na reklamację czy padnie po 4h czy po 4 miesiącach więc nie wiem po co się spinać? 2 reklamacja tej samej usterki i odstąpisz od unowy kase zwróci albo sprzedawca albo allegro

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil "jasno i wyraźnie napisałem , że sprzedawca umyślnie nie wysłal." > to teraz oprócz wyszukiwania usterek okazuje, że wiesz co sobie myślał sprzedający w momencie wysyłki😂

"Widzę, że komuna wiecznie żywa i cwaniactwo ma się w normie." > jak zwykle gdy brakuje rzeczowych argumentów to zaczyna ją się próby obrażania > tymczasem to Ty usiłujesz wwyciąć każdego, kto ma inne zdanie niż Ty, kto Ci się sprzeciwi > typowe komunistyczne podejście starego aparatczyka > "kto nie z Mieciem, tego zmieciem"

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

to teraz oprócz wyszukiwania usterek okazuje, że wiesz co sobie myślał sprzedający w momencie wysyłki - sprzedawca sam tak napisał. Umiesz czytać ze zrozumieniem?!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil Gdzie napisał, że celowo nie wysłał kabla?

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Pierwszy mój wpis 

"Założyłem dyskusje i sprzedawca odpisał, że nigdzie nie napisał, że pilot i kabel są w zestawie."

Długo dyskutował. Dopiero allegro napisało do niego (po przesłaniu zdjęcia, które ktoś tu zamieścił), że ma dosłać brakujące elementy.

Niestety z projektorem coś jest nie tak, bo pracuje bardzo głośno. Dziwny, metaliczny dźwięk. Odesłany zostanie.

Raz jeszcze dziękuję za rozmowę. Temat do zamknięcia 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@aryhil Prowadź dyskusje, tu większość sprzedających chce Cie zniechęcić i odwieś od dyskusji i rezygnacji, więc moim zdaniem rób swoje.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil Ok. Masz prawo reklamować > tylko nie zmieniaj zeznań > wg Twojego wpisu sprzed 4 godz > 

Napisałem do allegro i otrzymałem odpowiedź 

"Sprawdziłem Pana sprawę i przykro mi ale w ofercie nie znajduje się informacja o tym, że w zestawie znajduje się karton, kabel i pilot. Widzę również, że zdjęcia poglądowe nie przedstawiają tych elementów więc rozumiem, że jest to dla Pana niekomfortowa sytuacja jednak Sprzedający nie jest zobowiązany do wysyłki tych elementów"

Teraz piszesz > Dopiero allegro napisało do niego (po przesłaniu zdjęcia, które ktoś tu zamieścił), że ma dosłać brakujące elementy.

Więc, która prawda jest najprawdziwsza?

 

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Kolejny raz nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo umyślnie w sposób nieudolny za wszelką cenę chcesz udowodnić, że sprzedawca jest bogiem i ma rację.

Wkleje poniżej dwie wypowiedzi z allegro.

Jedno chat, drugie w dyskusji (po przesłaniu zdjęcia, gdzie widnieje co powinno być w zestawie)

Screenshot_2024-01-13-22-30-37-74_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2024-01-13-22-31-49-07_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 Prosze już Ciebie o nieudzielanie się w dyskusji, bo nie chcesz pomóc, tylko oskarżasz innych i siejesz ferment. Nie mierz ludzi swoją miarą. Nie każdy jest kłamcą i naciągaczem.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aryhil Przyjmij do wiadomości, że Twoich screenów nie widać > są niezatwierdzone przez moderację > także zanim zaczniesz na drugi raz coś pisać, to sprawdź czy masz jakąś podkładkę do tego co napisałeś > a później możesz dopiero się mądrzyć. Enjoy.

"Wielkie ego jest jak wielka tarcza osłaniająca wielka pustkę za nią"

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Jesteś jedyną osobą które chce na siłę zabłysnąć.

https://zapodaj.net/plik-H89v1f7Ux0
https://zapodaj.net/plik-L9Eo2zMBpU

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie Ty, do kogo pisałeś to? ale tylko zapytałem?🤔

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@aryhil jedyne brednie to to co napisało allegro pt za połączenie z katalogiem odpowiada sprzedawca. Byłoby tak jakby ten sprzedawca miał jakikolwiek wpływ na zmodyfikowanie katalogu allegro wystawiając ofertę a nie ma na to pływu wcale. Jeden sprzedawca stworzy produkt, drugi powie allegro że to jest źle i allegro zmieni, potem allegro twierdzi że to zmienione źle jest dobrze i nie będą zmieniali. Na forum masz setki przykładów w rodzaju sprzedawca 20x zgłasza błąd w katalogu a allegro ma to w zadzie albo w tytule oferty z katalogu jest 10szt a w ofercie 1 szt np gąbek i cena jak za darmo potem wielki płacz że kupujący został oszukany i negatyw leci. Dlatego w opisie oferty są wszelkie informacje odnośnie oferty. Pomijając fakt że to samo allegro zajumało pracę sprzedawców tworząc katalog ich opisami i zdjęciami i większość chińczyków żeruje na tym podpinając pod oryginały podróbki. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie każdy jest kłamcą i naciągaczem. ale ty tak???/🤔

oznacz moderatorów