anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem uszkodzoną przesyłkę

Client:76488150
#1 Nowicjusz#

Kurier DPD dostarczył mi uszkodzoną paczkę po czym stwierdził,że jej nie zabierze i mam przestać wymyślać. Niżej wrzucam zdjecia. Kurier DPD Marcin nie polecam ich 

IMG_20240821_111714.jpg

IMG_20240821_111726.jpg

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:76488150 to bardzo nieładnie ze strony kuriera, czy spisaliście protokół szkody? Czy kontaktowałeś się w tej sprawie z supportem DPD? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma obowiązek spisania protokołu szkody, zadzwoń na infolinię, a jak masz uszkodzony towar to złóż reklamację u sprzedającego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:76488150 Nie zabierze bo w DPD farby są na liście towarów zakazanych w transporcie.
Szczególnie, że jest to już rozlana farba (dlatego właśnie są zakazane).

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

W przypadku DPD to standard. 

Jeśli nie spisałeś z kurierem protokołu szkody, firma po 30 dniach da Ci odpowiedzy, że przyjmując paczkę zdejmujesz odpowiedzialność z firmy DPD i potwierdzasz odbiorem, że wszystko odbyło się prawidłowo. Jeśli kurier odjechał, możesz tylko próbować. U mnie nigdy nie przyniosło to skutku. Nigdy. 

 

Tak działa DPD Polska. 

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@Client:76488150 

Stwierdzenie przez odbiorcę uszkodzenia przesyłki jest dla kuriera wiążące (nie ma on możliwości tego w żaden sposób podważyć). Taką przesyłkę otwiera się przed pokwitowaniem odbioru, spisuje protokół szkody, a następnie odbiorca decyduje czy odbiera, czy zwraca do nadawcy (wraz z kopią protokołu szkody).

Ważne. Sprawdzenie zawartości przesyłki, której opakowanie nosi ślady uszkodzenia, jest obligatoryjne, jeżeli zażąda tego odbiorca. Do czasu weryfikacji nie kwituje się odbioru przesyłki.

oznacz moderatorów