anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otwarte, ale nieużywane słuchawki dokanałowe - zwrot

Ektoras
#7 Wielbiciel#

Kupiłem od firmy jako osoba prywatna bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Po rozpakowaniu (pudełko zafoliowane) swierdziłem, że zupełnie mi nie odpowada konstrukcja  słuchawek i jakość wykonania - cieniutkie kabelki - nie miałem możliwości ocenić tego na podtawie zdjęć. Słuchawek nie mierzyłem, nie wkładałem do uszu. Zapakowałem i zrobiłem tego samego dnia zwrot i odesłałem. Po czym dostałem informacje, że słochawki to produkt higieniczny, po otwarciu nie ma możliwości zwrotu, nawet jeśli były nieużywane, bo i tak nie mają jak tego sprawdzić. 

Rozumiem, że nikt nie chce nosic używanych po kimś słuchawek, ale czy  samo otwarcie opakowania już uniemożliwia zwrot? W sklepie stacjoranym mam możliwość obejrzenia słuchawek -  czesto obsługa otworzy i da do ręki żeby sprawdzić materiały, wagę itp. - bez wkładania do uszu rzecz jasna.

Czy faktycznie słuchawki jest traktowany jak jak produkty medyczne, czy higieniczne (test ciązowy, kończówki szczoteczki, kosmetyki itp.) i po otwarciu nie można dokonać zwrotu? Powtórzę - nie były używane, ani zakładane. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ektoras Niestety jesteś w "szarej strefie". Tzn masz rację w sklepie pozwolono by Ci wyjąć słuchawki z opakowania. Rzeczywiście dousznych raczej nie powinno się zwracać bo nikt by nie chciał nosić po kimś. Rzeczywiście trudno im zweryfikować czy nosiłeś czy nie. Czy w aukcji w zakładce zwroty była mowa o braku takiej możliwości?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ektoras
#7 Wielbiciel#
A aukcji jest taki zapis: 
Ograniczenie prawa do odstąpienia

Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. Np.: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki.

Jeszcze przed zakupem, jak zresztą zawsze, zapoznałem się polityką zwrotów sprzedawcy i pewnie moja wina, bo do głowy mi nie przyszło, że ten zapis dotyczy słuchawek. 
Pod bardzo wieloma produktami, które są zapakowane, możnaby umieścic taki zapis  tylko czy on faktycznie działa.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ektoras Słuchawki dokanałowe zaliczają się do kategorii produktów których nie można zwrócić.
Problemem jest formularz allegro który jest bardzo nieprecyzyjny - formułka którą zacytowałeś to 'gotowiec' od allegro - sprzedający nie mają możliwości edytowania/doprecyzowania tego zapisu a kupujący często są nieświadomi i kończy się to tak jak w Twoim przypadku.
Zrzut ekranu 2022-07-08 111916.jpg

oznacz moderatorów

Ektoras
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Przepis dla mnie zrozumiały i logiczny, ale mam raczej na myśli skąd pewność, że dotyczy słuchawek dokanałowych i czy faktycznie samo otwarcie opakowania uniwmoziwia zwrot produktu. Przecież takich restrykcji nie ma nawet w sklepach stacjonarnych - jeżeli będę chciał oddać rozmakowane, nieużywane słuchawki. 

Bo czy ten sam zapis dotyczy na przykład kolczyków, które się przecięz wkłada w ciało - czy po otwarciu też z automatu nie można zwrócić? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ektoras Sklepy stacjonarne nie przyjmują zwrotów w ogóle - nie mają takiego obowiązku.
Może to wynikać jedynie z polityki konkretnego sklepu i ich regulaminu.

oznacz moderatorów

Ektoras
#7 Wielbiciel#

Zapomnijmy, że wspomniałem o sklepach stacjonarchych. 

Podsumowując to rozumiem to tak:

Jeżeli w ofercie pojawi się informacja o Ograniczeniu prawa do odstąpienia, to praktycznie każdy zapakowany towar, który ma kontakt z ciałem może być podciągnięty pod wyrób higieniczny i to sprzedający o tym decyduje więc dobrze przed kupnem dowiedzieć się o możliwość zwrotu. 

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ektoras Niekoniecznie każdy. Jeśli kupisz słuchawki NAUSZNE w zapieczętowanym opakowaniu to pomimo, że mają one kontakt z ciałem to nie są produktem higienicznym.

oznacz moderatorów

Ektoras
#7 Wielbiciel#

Tobie się wydaje, że naszune nie są produktem higienicznym, sprzedający może miećinne zdanie - taką informację przed chwilą uzyskałem od prawnika na infolinii Uokik.
Nie ma żadnej listy produktów higienicznych więc jak zadecyduje sprzedawca tak będzie, a kupujący ewentualnie może swoich praw dochodzićw sądzie.

A swoją drogą  Allegro z automatu powinno blokować możliwość zwrotu takiego towaru - odpadłoby mi pakowanie i wysyłanie przesyłki, która i tak do mnie wróci.  Czy sam sprzedający w parametrach aukcji nie może zablokować możliwości zwrotu ze względów higienicznych? 
Czy w opisie nie można umieścic informacji - produkt higieniczny?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ektoras W opisie powinny znaleźć się tylko informacje dotyczące bezpośrednio sprzedawanego produktu.
Od pozostałych informacji są dedykowane zakładki - DOSTAWA, ZWROTY itp ale jak sam widzisz my jako sprzedający nie mamy możliwości dopisania czegokolwiek w zakładce ZWROTY - możemy tylko wybrać z dostępnych tam opcji przygotowanych przez samo Allegro...

Sprzedający zablokować możliwości zwrotu nie może - jest to niedoskonałość systemu allegro.
Może warto zgłosić pomysł aby Allegro rozważyło taką funkcjonalność.
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/idb-p/zglos-pomysl

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Ektoras nie można z automatu blokować zwrotu ponieważ nadal przysługuje zwrot kupującym którzy nie rozpakowali towaru.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ares_ Trafne spostrzeżenie. Aczkolwiek można np. zrobić jakiegoś check-boxa: "CZY TOWAR ZOSTAŁ ROZPAKOWANY?" Jeśli tak to możliwość zwrotu zostaje wyłączona.

oznacz moderatorów