anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oznaczenie sprzedających z Chin

imja
#8 Zapaleniec#

Należałoby dodać oznaczenie dla sprzedających z Chin i ogólnie spoza UE.

Dziś (13 grudnia) kupiłem coś od takiego jednego, termin dostawy na poniedziałek (18 grudnia) i nawet do głowy mi nie przyszło, że to gdzieś z Chin. Dopiero jak przyszedł mejl z allegro to się okazało, że sprzedawca jest stamtąd, i że być może będę musiał płacić jakieś dodatkowe opłaty. 

 

Niech tacy sprzedawcy zostaną jakoś oznaczeni, bo zapewne jak wiele osób, nie chce zamawiać z Chin. Zresztą, jakbym to sprawdził (a po terminie dostawy się nie spodziewałem, że to jest stamtąd), to bym od tego sprzedającego nie kupił.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Ziolko39
#21 Demiurg#

@imja Trzeba sprawdzać kraj dostawy > jest podany > a w Twoim przypadku to skoro dostawa 18/12 to wysyłka będzie prawdopodobnie z Polski > na pewno będzie problem jakby coś było nie tak i będziesz chciał zwrócić > adres do zwrotu będzie w Chinach > zaczną się schody, bo czasami koszt przesyłki jest wyższy niż cena towaru.

Trzeba przed kliknięciem kup teraz oprócz ceny przeczytać opis aukcji i dostępne zakładki > wtedy unika się niemiłych niespodzianek😟

oznacz moderatorów

imja
#8 Zapaleniec#

No właśnie o tym piszę, że powinien być jakiś znaczek dla tych Chińczyków, bo nie o to chodzi, że za każdym razem mam przeglądać wszystkie zakładki. Towar, który kupiłem nie jest jakiś unikatowy, żeby badać sprzedawcę, a cena była "normalna", nie jakaś super atrakcyjna.

Może faktycznie towar będzie wysłany z Polski, bo deklarowany czas dostawy jest chyba zbyt krótki na wysyłkę z Chin.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@imja Ten temat był już na AG > chyba w "zgłoś swój pomysł", ale został odrzucony > niestety musisz wybrać > albo dokładne przeglądanie i poświęcenie trochę więcej czasu > albo takie niespodzianki od "majfriendów"

oznacz moderatorów

imja
#8 Zapaleniec#

Ah. Czyli  mogę sobie pisać.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@imja Jak to się mówi > pisz na Berdyczów 🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kraj dostawy odznaczyć a lepiej jakby jeszcze znać gdzie zwrot i reklamacja!

oznacz moderatorów

KailaArt
#10 Popularyzator#

Chińczyków robi się tu już taki wylew, że zaraz co druga oferta będzie się pojawiać.

Wszystkie produkty kopiują automatycznie, mimo, że nawet ich nie mają (np. produkty spersonalizowane) i nikt tego nie weryfikuje.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@KailaArt Pisanie tego na forum niczego nie zmieni > no chyba, że odreagowanie stresu > Allegro ma te wpisy tam, gdzie nie otworzysz parasola > im więcej majfriendów, tym większa kasa dla Allegro > tylko to się liczy > a jak zamkną kilka ofert to zaraz pojawia się dwa razy tyle takich samych, tylko od innych wystawiających.

Szkoda czasu i obijania palców o klawiaturę.

oznacz moderatorów