anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność anulowana a przelew tradycyjny

Client:44560149
#7 Wielbiciel#

Wysłałam pieniądze za towar przelewem tradycyjnym.Dzień później transakcja została anulowana.Czy otrzymam zwrot pieniędzy w jakiś sposób?

Podkreślę jeszcze że zamówiłam towar jeszcze raz licząc że się unormuje,bo ten sam przedmiot i sprzedawca,a tak się nie stało i nie wiem co mam robić.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Anulowana wpłata przelewem tradycyjnym (druk wygenerowany na Allegro) nie dotrze do sprzedawcy, tylko wróci do Twojej zakładki Allegro Finanse, skąd możesz ją sobie wypłacić na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym na adres zamieszkania. Skoro kupiłeś jeszcze raz towar, to wybierz metodę dostawy i płatności i zapłać, a do pierwszego zakupu wyślij odstąpienie od umowy.

oznacz moderatorów

Client:44560149
#7 Wielbiciel#

Gdzie znajdę te odstąpienie od umowy?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Przy drugiej opcji podajesz numer konta, bo system nie puści dalej, w trzeciej opcji nie podajesz, bo nie zapłaciłeś.

oznacz moderatorów

Client:44560149
#7 Wielbiciel#

Nigdzie nie mam takiej opcji,a w Allegro Finanse też 0.Pieniądze wysłane,trzy razy sprawdzone czy napewno wszystko się zgadza,a tu pustka

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pieniądze wrócą po około 3 dniach roboczych od dnia anulowania.  Wszystkie trzy opcje odstąpienia od umowy masz podane, masz możliwość wysłać odstąpienie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44560149  Każdy kupujący ma taką opcję jak opisał @xyz96 

oznacz moderatorów