anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność Pay U na poczcie

Lukasdnb86
#9 Pomysłodawca#

Witam,czy możliwe jest że płatność Pay U zrealizowana na poczcie wczoraj o 19,nie została do tej pory zaksięgowana?Nie dostałem jescze maila od Allegro potwierdzającego przekazanie zapłaty sprzedającemu,a podobno dzień roboczy to trwa,zawsze na drugi dzień już miałem wiadomość od Allegro że pieniądze przekazane a tu nic do tej pory.

Co mogę w tej sytuacji zrobić?Skąd wiem że Pay U odrzuciło płatność i zwróciło środki jak ja płacę na poczcie bo nie mam konta w banku? Sprawdzalem 3 razy potwierdzenie wpłaty i wszystko się zgadza,czy to możliwe że tak długo się księguje wpłata?

Jestem tu nowy więc jeszcze nie do końca wszystko ogarniam

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Lukasdnb86
#9 Pomysłodawca#

Moja interwencja w Pay U nic nie dała,ich konsultanci, jak już po 40 minutach odbiorą tel., starają się zbyć cię jak najszybciej,nie znają odpowiedzi na proste pytania, nic nie umiał mi gościu wytłumaczyć, dopiero Allegro ogarnęło temat,pani z " Pomocy Allegro" rozwiązała szybko mój problem.

Pay U odrzuciło płatność ponieważ anulowałem płatność i wygenerowałem nowy druk do przelewu,niestety ale nie ma możliwości powrotu do tego wzoru przelewu gdy wyjdziemy z tej zakładki,więc jeżeli nie masz w domu drukarki żeby ten blankiet przelewu wydrukować to musisz z wyświetlonym przelewem Pay U na telefonie, lecieć na pocztę i nie możesz z niego wyjść bo nie ma opcji wyświetlenia go ponownie, możesz anulować płatność i wygenerować nową jak ja zrobiłem i dlatego odrzuciło płatność, co jest dla mnie trochę niezrozumiałe bo przecież zapłaciłem za tą,która ostatnią wygenerowałem. Także na przyszłość będę wiedział że najlepiej przy płatności przelewem tradycyjnym na poczcie,jest wygenerować jeden wzór przelewu Pay U i go zrealizować.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lukasdnb86 "więc jeżeli nie masz w domu drukarki żeby ten blankiet przelewu wydrukować to musisz z wyświetlonym przelewem Pay U na telefonie, lecieć na pocztę i nie możesz z niego wyjść bo nie ma opcji wyświetlenia go ponownie" - ale wiesz, że w telefonie możesz sobie zrobić zrzut ekranu lub ten druk zapisać w formie pliku (bodaj .pdf, ale nie jestem w tej chwili pewny, bo od dawna nie korzystałem z tej formy płatności)?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lukasdnb86
#9 Pomysłodawca#

Nie, nie można zrobić zrzutu ekranu ani wzoru Pay U ani blankietu pocztowego do przelewu ani zapisać w jakimkolwiek pliku, możemy tylko wydrukować

oznacz moderatorów

Lukasdnb86
#9 Pomysłodawca#

Gdy pojawi się wzór do płatność Pay U to mamy na dole tylko dwie opcje do wyboru,jedna to " drukuj blankiet przelewu" i druga " powrót do zakupów".

Jeżeli wybierzemy " drukuj blankiet przelewu" to przechodzimy do pocztowej wersji blankietu już wypełnionego naszymi danymi i gotowego do druku a w górnym lewym rogu mamy tylko do wyboru " drukuj" i nic więcej, nie można ani zrzutu zrobić ani zapisać

oznacz moderatorów

Lukasdnb86
#9 Pomysłodawca#

W końcu przysłali mail od Pay U w którym podałem nr. konta mojej matki i na nie zwrócili pieniądze ale ciekawe co by było gdybym nie miał dostępu do żadnego konta,moim zdaniem Allegro powinno trochę bardziej dopracować opcję płatności przelewem tradycyjnym,chyba w 21 wieku to nie powinien być problem, nie podoba mi się dyskryminacja osób nie posiadających konta w banku,dlatego też mam nie aktywne konto i nie mogę wystawiać ocen i komentarzy bo z mojego konta bankowego powinna zostać przelana złotówka która później zwrócą mi na to samo konto, boże co za bzdura, to chyba nie jest jedyna możliwość weryfikacji danych osobowych, prawda?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lukasdnb86 To, że nie potrafisz zrobić zrzutu ekranu nie znaczy, że się nie da.
Zapisać też się da, do pliku .xps (tylko trzeba to zrobić na kompie/lapku, a nie na zabawce pokroju smartfona).
To może czas w końcu założyć sobie jakieś konto - w tym XXI wieku - i nie być jak prezes😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lukasdnb86
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere  jak jestes taki mądry to może nam powiesz jak zrobić zrzut ekranu takiego blankietu do przelewu, bo mi pani z Allegro powiedziała że nie można zrobić takiego zrzutu z powodów bezpieczeństwa.

A druga rzecz, co ty w banku jakimś pracujesz że tak namawiasz do założenia konta,daj już sobie spokój z tym zakładaniem konta, chyba nie o tym tutaj rozmawiamy i wypraszam sobie jakieś głupie teksty pod miom adresem że nie potrafię konta założyć bo jak chcesz to mogę ci pokazać na żywo jak się to robi,spotkamy się i pogadamy jak masz odwagę

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lukasdnb86

"jak jestes taki mądry to może nam powiesz jak zrobić zrzut ekranu takiego blankietu do przelewu" - czy ja wyglądam jak wróżka, która wie, jaki masz model telefonu (w zależności od producenta i wersji OS, kombinacje przycisków do wywołania zrzutu ekranu będą się różnić)?

"co ty w banku jakimś pracujesz" - hm, wg tutejszych znawców mojej osoby, "pracowałem" już allegro, w jakimś korpo, a teraz w banku🤣

"wypraszam sobie jakieś głupie teksty pod miom adresem że nie potrafię konta założyć" - nigdzie nie napisałem, że nie potrafisz założyć konta, tylko że go nie masz. Jak prezes😏

"bo jak chcesz to mogę ci pokazać na żywo jak się to robi,spotkamy się i pogadamy jak masz odwagę" - czy ty właśnie mi groziłeś?🤔 Bo wiesz, jak masz odwagę, to możesz coś ode mnie kupić (bylebyś zapłacił), dzięki czemu wejdziesz w posiadanie mojego adresu, a stąd już niedaleka droga do odebrania przedmiotu osobiście😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

jano2360
#7 Wielbiciel#

Przez to że nie można zapisać tego druku przelewu tylko wydrukować to miałem kłopot i musiałem anulować zakup i jeszcze raz kupić ale zrobilem to na innym  komputerze z pdłączoną drukarką.Allegro lub Payu powinno ten problem rozwiązać dla dobra kupujących.

oznacz moderatorów