anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność w toku od dwóch godzin

aleks2003
#2 Obserwator#

Od dwóch godzin wisi na statusie w toku płatność za towar, poprzednie zamówienie to samo, musiałem anulować oczywiście nie ma pieniędzy na koncie, kiedy w końcu coś z tym zrobicie skoro problem jest znany? Czemu nie ma oficjalnej informacji na stronie o awarii?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@aleks2003 Zgodnie z regulaminem Allegro, płatności są przekazywane sprzedawcom najpóźniej do końca następnego dnia roboczego po zleceniu, więc do tego czasu płatność może być "w toku". 

3.1. Operator płatności świadcząc Usługę PayU na rzecz Kupującego dokonuje przekazania otrzymanych środków pieniężnych do Sprzedającego poprzez zaksięgowanie ich w ramach narzędzia rozliczeniowego. Usługa PayU na rzecz Kupującego realizowana jest nie później niż w terminie do końca następnego dnia roboczego od momentu otrzymania zlecenia płatniczego przez Operatora płatności od Kupującego. Momentem otrzymania zlecenia płatniczego przez Operatora płatności jest moment, w którym rachunek bankowy Operatora płatności został uznany kwotą zapłaty za Towar przekazaną przez Kupującego. Kupujący nie może odwołać zlecenia płatniczego od momentu otrzymania go przez Operatora płatności.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/7

oznacz moderatorów

aleks2003
#2 Obserwator#

@xyz96 nie klep proszę wszędzie tego samego z regulaminu skoro samo allegro przyznaje, że są problemy z płatnościami. Oczekuję jasnego wzięcia na klatę przez firmę sytuacji i poinformowania ich o tym a nie można się dowiedzieć z komentarzy na forach. Zgodnie z regulaminem płatności są może i przekazywane do sprzedających ale ja nie mam informacji, że allegro je trzyma tylko, że oczekują na potwierdzenie płatności co jest dwiema różnymi rzeczami, bo płatność została wykonana. Allegro - płatność za pomocą google pay.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aleks2003 Ale ja mogę klepać co chcę, zwłaszcza gdy klepię zgodnie z regulaminem. Problemy będą wtedy, gdy płatność będzie wisiała ponad czas określony w regulaminie. Jeżeli wisi krócej, nie ma żadnego problemu pomimo, że Allegro nazywa to problemem niezgodnie z regulaminem. 

oznacz moderatorów

naturapower
#7 Wielbiciel#

Allegro odpowiedziało że ma problemy techniczne i rozwiąże je w ciągu 2 godzin

oznacz moderatorów