anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka cała a przedmiot uszkodzony

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Mój teść zakupił silowniki do bramy, które wyglądają jakby były używane, nie są uszkodzone ale części montażowe są używane i niektóre elementy plastikowe wyżłobione. Sprzedajacy twierdzi że teść ma wypisac protokół szkody bo uszkodzenie powstało w transporcie. Widziałam na własne oczy te siłowniki i nie ma opcji aby takie uszkodzenie powstało w transporcie. Tym bardziej że paczka była cala i nie jest uszkodzona. Co mamy zrobić dalej ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Czy jeśli sprzedajacy zmienia zdanie/umowę,  jest możliwość zamiast wymiany, oddać te siłowniki i prosić o zwrot pieniędzy? Ten pan jest bardzo chamski, opryskliwy, teść boi się ze gdyby silowniki się zepsuły, znów będzie walczył ze sprzedającym, a szkoda na to czasu i nerwów 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Storczyk2018 złożyłaś reklamację tzn że sprzedawca wybiera 1 z 3 opcji a naprawia b wymienia c oddaje kasę; reklamację ma rozpatrzyć do 14 dni i wydać decyzję u ciebie podjął ją i poinformował cię że wymieni i masz to pisemnie. Więc czekasz w rozsądnym czasie na wymianę zakładam że sprzedający odbierze te części co odebrał kurier obejrzy i na następny dzień powinien nadać nowe chyba że będzie weekend wtedy w kolejny dzień roboczy. Nie nie możesz już zwrócić bo minęło 14 dni od otrzymania na zwrot i/lub rozpatrywana jest reklamacja do tego pozytywnie to są 2 różne czynności prawne wykluczające się wzajemnie

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Nie minęło żadne 2 tygodnie od daty zakupu 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dlatego napisałem i/lub zanim dostaniesz nowe pewnie minie 14dni i nie od zakupu a od dnia wydania paczki w ręce kupującego. Nie można naraz przeprowadzać reklamacji i odstąpienia proces reklamacyjny się nie zakończył jeśli dostaniesz nowy towar a nie minie jeszcze 14dni j.w. to możesz zgłosić zwrot bez podania przyczyny art 25uk le najpierw należy zakończyć reklamację

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Zakup od firmy czy osoby prywatnej.

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Firma

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

. pomyłka

oznacz moderatorów