anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka wróciła, sprzedawca jej nie odebrał

Martasaskakepa
#7 Wielbiciel#

To nie był typowy zwrot przez formularz , ponieważ paczka wróciła z powodu nieodebrania jej. Nie odstapilam od umowy gdyż dostałam maila z informacja ze moje zamówienie zostało anulowane ze strony sklepu . 

Sprzedajacy napisał, ze muszę mu wysłać 13,90 za zwrot nieodebranej paczki . 

Moje pytanie jest czy faktycznie tak jest ze to ja pokrywam koszt nieodebranej paczki nawet jak mam Allegro Smart wykupione .

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Przy Smart paczka powinna wrócić bezpłatnie, nic nie płać do wyjaśnienia sprawy.

Odstąpić od umowy możesz też teraz w jakikolwiek sposób, na przykład mailem. Jest 14 dni na odstąpienie, ale to czas maksymalny liczony od otrzymania towaru. Przed odebraniem przedmiotu zawsze można odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Kupujący musi odstąpić od umowy jak sklep anulował zamówienie ??????

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Martasaskakepa Już mam odpowiedź Allegro - w takiej sytuacji wysyłka i powrót paczki są darmowe 🙂 Sprzedawca próbuje Cię naciągnąć.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

ale czy musi sprzedający przyjąć taki zwrot , gdzieś tu czytałem opinię moderatora że kupujący powinien poinformować sprzedającego o fakcie odstąpienia od umowy  przed zwrotem towaru 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Ciężko mi zrozumieć postępowanie obu stron

autorka tematu nie odbiera przesylki ktora do niej dotarła, a sklep anuluje zamówienie po wysłaniu, a przed doręczeniem 🙂

 

Wykupiony SMART dziala tylko na dostawy ze znaczkiem SMART

@Martasaskakepa brakuje kilku informacji, np czy był to zakup w ktorej wybrałaś opcje dostawy oznaczoną znaczkiem SMART?, jaką forme wysylki wybrałaś ?

 

I tutaj mam pytanie do pozostałych sprzedających, w przypadku np allegro kurier DPD allegro gwarantuje darmowy zwrot poprzez poczte polską.

Co jesli paczka nie zostala odebrana i DPD zwróciło ją do nadawcy ? Czy allegro pokryje koszta zwrotu? nie mialem akurat takiej sytuacji ale szczerze wątpie

 

 

oznacz moderatorów

Martasaskakepa
#7 Wielbiciel#

Paczkomat inpost i tak też wróciło . To było miesiąc temu , nie odstąpiłam od umowy gdyż dostałam maila , ze zamówienie jest anulowane . 

Sprzedawca napisał że jeśli chce zwrot za przedmioty to muszę wysłać pieniądze za powrót paczki . 

Czy mam otwierać spór Allegro ? Nie wiem w końcu czy zwrot jest darmowy czy nie ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Martasaskakepa To była darmowa dostawa Smart, czy tylko masz Smart, ale dostawa nie była oznaczona ikoną Smart? Nawet bez Smart zwrot InPost paczkomaty jest darmowy. Najlepiej otwórz spór i wyjaśnij to ze sprzedawcą, a w razie konieczności w sporze poproś o pomoc pracownika Allegro, niech to rozstrzygnie, on ma wgląd w Twoje zakupy i będzie wiedział, o co dokładnie chodzi. https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 od 29 maja nieodebrana allegro paczka poczta polska będzie wracała płatna, chyba że nadana jako zwrot, darmowy zwrot nie dostarczonej paczki zostaje na razie w allegro paczkomacie 🙂 i tu nie ma różnicy czy w smarcie czy bez jak jest dostawa Allegro 🙂

To że ma znaczek czy smarta nie pasuje do kwoty 13,90 zł nie łapie się na smarta klient mógł płacić za normalnego kuriera 🙂

Tutaj raczej podchodzi pod nie wywiązanie się z umowy a nie odstąpienie bo jak tu liczyć 14 dni które według ustawy liczone jest od odebrania towaru, co innego jak by kupujący przez odmową wysłał pismo to bym się zgodził na odstąpienie.

@Martasaskakepa w jaki sposób sprzedawca anulował zamówienie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Poczta ma straty z związku wydrukowaniem pakietów wyborczych (70milionów) więc musi gdzieś zarobić

oznacz moderatorów

Martasaskakepa
#7 Wielbiciel#

Dostałam maila od sklepu ze zamówienie zostało anulowane .

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

ale na jakiej podstawie ? sprzedający nie może anulować transakcji która go wiąże z klientem  , masz kopię tego maila ?

oznacz moderatorów

Martasaskakepa
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Otworzylam dyskusje i poprosiłam o pomoc Allegro. 

Zwroty oraz nieodebrane paczki w ramach Allegro Smart wracają bezpłatnie więc sytuacja się wyjaśniła . 

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów