anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka została odebrana przez półkę na buty!

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#
  • Losy (Anulowane zamówienie wczoraj, dzisiaj wysłane.) ciąg dalszy. 
  •  Miałem anulowane zamówienie, więc postanowiłem nie odbierać paczki, ale wspaniałomyślny kurier, ani nie zadzwonił, ani nic poprostu zostawił paczkę na półcę i oznaczył paczkę jako odebraną. No WTF? Co ja mam teraz zrobić z tą paczką? Zawołać menela, żeby mi ukradł paczkę i oskarżyć DPD o kradzież? ("Nieśmieszny żart"). A tak serio to mam skargę na kuriera napisać? Bo byłem w domu, ale kurier nie pukał tylko zostawił paczkę. Co ja jestem daredevil, żeby każdego kroku nasłuchiwać???

Załączam screeny.

IMG_20211220_101624.jpg

IMG_20211220_101645.jpg

IMG_20211220_101902.jpg

IMG_20211220_101734.jpg

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

RED
#21 Demiurg#

@mikeza 100 na paczek kwituję może jedną

i jest tak jak piszesz

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtek55555555 sprzedający w dyskusji zaproponował Ci przysłanie kuriera, więc zaproponował rozwiązanie. Potwierdzam, że zamówienie zostało anulowane, a nie zwrócone. Sprzedający nie napisał nic o kosztach kuriera, możesz go o to zapytać w dyskusji. Ponieważ zamówienie zostało anulowane, nie powinieneś ponieść kosztów dosatwy ani odesłania. Na pewno nie powinieneś kłamać, jak zostało Ci doradzone, usunęłam te wypowiedzi, żeby nie wprowadziły innych osób w błąd.
Rozumiem, że to może być stresująca dla Ciebie sytuacja, ale sprzedający zaproponował sensowne rozwiązanie. Mam nadzieję, że uda Wam się dojść do porozumienia!
W razie problemów, możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro w dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Tutaj kupujący nigdzie nie mógł kłamać. Jemu przesyłki nie dostarczono, nie odebrał jej. To, że kurier gdzieś ją pozostawił i napisał, że paczka została odebrana, nie jest żadnym dowodem odebrania. To sprzedawca postąpił nieprawidłowo, wysyłając towar po anulowaniu. Kupujący nie miał wtedy obowiązku przesyłki odbierać, ale podwykonawca sprzedawcy, czyli kurier nie dał nawet szansy odmowy przyjęcia, tylko podrzucił przesyłkę w okolice drzwi i napisał, że odebrana. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 podaj wykładnie prawną dlaczego ustawa konsumencka ma priorytet nad ustawami covidowymi w tym określającymi dostawę przesyłek

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Ja tu nie podaję żadnych wykładni prawnych, od tego są uprawnione organy i sądy. Ty podaj taką wykładnię, jeśli masz takie kompetencje. 

oznacz moderatorów

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#

@RED Paczka została anulowana przed wysyłką, więc załóżmy, że jadę na Karaiby, bo nie spodziewam się paczki. Kurier podrzuca paczkę i nawet mnie nie informuje, więc jakiś człowiek sobie wchodzi zabiera tą paczkę i wychodzi. I teraz mam nie mieć ani paczki ani zwrotu gotówki?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Wojtek55555555 Możesz mieć pretensje do rządu, że wysmażył uchwałę pozwalającą na takie dostarczanie przesyłek. Niestety, nie wszystko jest winą sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agent051 Do jakiego rządu? A może w sądzie okaże się, że kupujący ma rację, a sprzedawca i jego kurier próbował oszukać, pisząc że kupujący odebrał przesyłkę, a nie ma na to dowodu? A może nie musi mieć dowodu? Czyli może sobie wziąć paczkę i napisać, że kupujący ją otrzymał? Żenada. 

Sąd to oddzielna władza, teoretycznie niezależna od rządu. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@xyz96 Ty masz jakąś obsesje na punkcie sądu. Wszystkim niezadowolonym kupującym radzisz żeby zakładali sprawy sądowe sprzedającym, choćby o to jak w tym wątku. A przy okazji, jak tam twoja sprawa sądowa na którą miałaś Lwa zaciągnąć. 😀

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agent051 To maja sprawa, a ty masz obsesję na moim punkcie, czym naruszasz zasady AG nie od dziś. 

Jak tam moja sprawa sądowa? Mam ją wygraną. 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 Zdaniem Allegro i sprzedawców z tego forum masz nie mieć, bo kurier napisał, że odebrałeś paczkę, choć jej nie odebrałeś 🙂 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Skoro ją ma to odebrał.

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@Wojtek55555555 Myślę, że w zaistniałej tu debacie 😄 kluczowym elementem jest nieszczęsna półka na buty.
O ile mi wiadomo, a nie jestem mieszkańcem szałasu, półka na buty zajmuje właściwe jej miejsce w przedpokoju, przedsionku lub holu (w zależności od tego, czy bytujemy w mieszkaniu budynku wielorodzinnego, czy też w samodzielnym domu wolnostojącym).

Postanowiłeś nie odbierać paczki. Byłeś w domu. Nie jesteś daredevilem. A wraży kurier nie pukał, nie dzwonił, tylko powierzył paczkę półce na buty.
Tylko jak on tam wlazł? Sforsował bramę/furtkę? Wyważył drzwi? Stłukł szybę i wdarł się oknem bezszelestnie?  Toż to włamanie, a to już pachnie kryminałem!
A może jednak ktoś mu otworzył i nawet przyjął tę paczkę? 🙂

A poza tym, jak by tam nie było z tą półką na buty, Sprzedający proponuje Ci sensowne rozwiązanie (o czym napisały wcześniej m.in. @Kaliope_Brzeg i @la_nika), nie ma już więc o co bić piany.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szymela54  😄

Mieszkaniec lasu lub apartamentu 240 metrów w centrum Warszawy, z półką na buty, orzekł za sąd 🙂 

On wie, że kurier się dobijał i nikt mu nie otworzył, on wie, że byłeś w domu i musiałeś słuchać kroków. On wie, że musiałeś przyjąć paczkę, choć odstąpiłeś od umowy przed wysyłką 😄 A jeśli nie chciałeś jej przyjąć, bo miałeś takie prawo, kurier zmusił Cię do przyjęcia, podrzucając paczkę pod drzwi. I to pisze wyłącznie kupujący 😄

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@xyz96  On wie, a nawet wiedział zanim zaczął pisać, że kto jak kto, ale Ty nie zrozumiesz przesłania 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szymela54 Z przesłaniami warto iść do kościoła lub innych tego typu miejsc. Zwłaszcza wtedy, gdy na pewno nie jest się sprzedawcą 😄

oznacz moderatorów