anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka została odebrana przez półkę na buty!

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#
  • Losy (Anulowane zamówienie wczoraj, dzisiaj wysłane.) ciąg dalszy. 
  •  Miałem anulowane zamówienie, więc postanowiłem nie odbierać paczki, ale wspaniałomyślny kurier, ani nie zadzwonił, ani nic poprostu zostawił paczkę na półcę i oznaczył paczkę jako odebraną. No WTF? Co ja mam teraz zrobić z tą paczką? Zawołać menela, żeby mi ukradł paczkę i oskarżyć DPD o kradzież? ("Nieśmieszny żart"). A tak serio to mam skargę na kuriera napisać? Bo byłem w domu, ale kurier nie pukał tylko zostawił paczkę. Co ja jestem daredevil, żeby każdego kroku nasłuchiwać???

Załączam screeny.

IMG_20211220_101624.jpg

IMG_20211220_101645.jpg

IMG_20211220_101902.jpg

IMG_20211220_101734.jpg

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 Napisz sprzedającemu w Dyskusji, że po anulowaniu, czyli po odstąpieniu od umowy przed wysyłką, przedmiot należy do sprzedawcy, więc niech go sobie szuka w firmie kurierskiej, a Tobie niech odda pieniądze. https://allegro.pl/dyskusje/nowa Poproś tam o pomoc Allegro. 

oznacz moderatorów

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#

Mam to dosłownie napisać?

A jak odpiszę, że paczka została dostarczona to co zrobię?

oznacz moderatorów

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2021-12-20-15-46-14-536_pl.allegro.jpg

Screenshot_2021-12-20-15-45-46-857_pl.allegro.jpg

Jak anulowanie zamówienia mogło przyjść po wysłaniu, przecież jest ponad 30 godzin różnicy pomiędzy czasem anulowania wysyłki, a czasem nadania paczki. Zresztą paczka została podrzucona, a nie odebrana.

Mam im teraz napisać tak jak mi radzisz??

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 Anulowanie zamówienia nie mogło przejść po wysłaniu paczki. Ponadto paczka nie został odebrana. Kurier nie ma Twojego podpisu na dokumencie odbioru. Prosiłeś o pomoc w Dyskusji pracownika Allegro? Nie? To poproś. Możesz to zrobić po 24 godzinach. Domagaj się zwrotu całej wpłaty, bo odstąpiłeś od umowy PRZED WYSYŁKĄ. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Wojtek55555555  Przesyłki z etykietami wygenerowanymi o 13:00 przez 4 godziny nie były widoczne w systemie DPD. O 16:00 zabrał je kurier, a w systemie śledzenia pojawiły się ok. 17:00 i to jako nadane ale jeszcze nie odebrane przez kuriera.  Gdyby w tym czasie ktoś anulował zamówienie to i tak przesyłka dotarłaby do niego. Możesz zabawić się w pieniacza i szarpać ze sprzedawcą albo skorzystać z przysłanego kuriera, odesłać paczkę i szybko odzyskać pieniądze. Twój wybór.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555  mozesz im pisać i postepować tak jak Ty uważasz lub tak jak ktos inny Ci radzi. W sumie to Ty bierzesz za to odpowiedzialnośc i Ty ponosisz ewentualne skutki.

Oczywiście mozesz kombinowac że " paczka nie została doręczona" tak jak ktoś Ci tu napisał lecz wystarczy że sprzedający wejdzie na allegro gadane ( a moze cąły czas czyta) gdzie jesno napisałeś że przesyłka jestu Ciebie. Wiecej dowodów nie potrzeba. I potem moze nie byc nic i rozejść sie po kosciach albo sprzedający pomyśli że chciales go oszukać a na to już jest paragraf.

Mozesz sprawe załatwić normalnie tak jak napisał sprzedający - niech przysyła kuriera i odbiera paczke, przeciez skoro wysłał to jego koszty albo możesz kombinowac tak ja Ci tutaj radzono.

To tylko Twój wybór i tylko Ty poniesiesz jego konsekwencje.

 

P.S. Natomiast  ja bym poinformował sprzedającego w jaki sposób została doręczona paczka być może w interesie własnym i swoich klientów napisze sprzedający odpowiednią reklamacje do DPD. Chociaż zdaje sie niewiele to zmieni.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 

Tak się kończą zabawy w kupowanie i anulowanie. W przedświątecznym zamieszaniu sprzedawca mógł nie zauważyć tego anulowania a Ty nie dość że dołożyłeś mu pracy to robisz teraz **piiip**oburzę w internetach. I jeszcze pytasz publicznie czy faktycznie masz napisać sprzedającemu że paczki nie dostałeś.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy Wy widzicie jakie tutaj rady padają? Do czego namawia się kupujących?

Sprzedawca zachował się bardzo ok i zaproponował przysłanie kuriera, szkoda że nie podałeś tutaj jego namiarów bo chętnie zaprosiłabym go do tego wątku.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Kaliope_Brzeg Nazwa sprzedawcy jest na screenach z dyskusji.

oznacz moderatorów

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#

Czyli sprzedawca może mieć w poważaniu, że anulowaliśmy przesyłkę??? Albo jak wyślę paczkę, żeby sprawić problem kupującemu to jest ok??? Nie skąd, bo my kupujący mamy zawszę czas prawda??? Po to dało allegro opcję anuluj, żeby nie było problemu potem z paczką!!! W 30 godzin to nawet powinni rowerem zdążyć. Tak naprawdę to prawa konsumenta mają gdzieś!!

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Wojtek55555555 Bycie konsumentem nie wyklucza bycia człowiekiem.

oznacz moderatorów

Wojtek55555555
#8 Zapaleniec#

Potrącą mi pewnie 30 zł za kuriera w tę i z powrotem jakby to była moja wina, a to przecież zaniedbanie firmy. Dla mnie to bardzo dużo. Utworzyłem ten temat, żeby rozwiązać problem. Myślałem, że społeczność allegro to prawie tacy moderatorzy czatu. Skąd mam wiedzieć co jest nielegalne, a co tylko nieetyczne??.  Z tego co czytam to jeszcze mi nikt nie pomógł. Jeden chce mnie wpakować w próbę oszustwa, a drugi mi piszę, że to moja wina, bo anulowałem i sprzedawca może popełniać błędy, a ja muszę być idealny. Dostanę przez to kryzysu egzystencjalnego. Nie chcę zostać poprostu okradziony!!! Jeden mi piszę : Nie chcesz być okradziony to sam kradnij!! A drugi skoro bawisz się w kup i anuluj to teraz płać. I ludzie się dziwią, że ktoś wybiera tego, który wydaje się, że go obchodziło!

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 

Przecież sprzedający zaproponował Ci że przyśle kuriera więc po co teraz wymyślasz koszty powrotu paczki. Tak samo jak jest zobowiązany do zwrotu całości wpłaty ( kosztów nadania również).  A przecież tak świetnie znasz prawa konsumenta....

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 Niczego nie mogą Ci potrącić, bo anulowałeś zakup przed wysyłką. W DYSKUSJI POPROŚ O POMOC ALLEGRO. Nie słuchaj głosów innych sprzedawców. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Napisał Ci sprzedawca w dyskusji że wyśle kuriera do Ciebie jeśli się zgodzisz więc nie rozumiem w czym problem? Napisz że mają zamówić kuriera i zwrócić Ci pieniądzę za produkt plus koszt wysyłki. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtek55555555 Nie może mieć tego "w poważaniu". Allegro to nie zabawa. Pamiętaj też o tym, że tutaj, w dyskusjach kupujących, odpowiadają Ci (oprócz mnie) głównie inni sprzedawcy z Allegro, dlatego takie opinie. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Wojtek55555555 
Aktualnie obowiązujące prawo przewozowe niestety dopuszcza takie sposoby doręczenia (a np. przesyłki polecone: z wyj. tych z sądu i prokuratury - lądują w zwykłej skrzynce na listy nawet bez upoważnienia Adresata) 
W tym przypadku jednak dobrze, że przesyłka została Ci dostarczona - wszedłeś w jej posiadanie to będziesz mógł ją zwrócić (odesłać Sprzedawcy) wypełniając w ten sposób swój obowiązek z Art. 34 UoPK.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Taaa, czyli kurier mógł nie zostawić paczki na półce i napisać, że odebrana. Tym sposobem kurier ciszyłby się darmowym przedmiotem, a kupujący musiałby za niego zapłacić 😄 Twarde prawo. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może to dziwnie wygląda ale tak jest teraz rzeczywiście ,kurierzy przywożą i zostawiają i sami sobie podpisują ,jednego niedawno goniłem chcąc mu podpisać odbiór ale ten kiwnął że nie trzeba i odjechał.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

potwierdzam, paczki kurierskie docierają do mnie praktycznie każdego dnia i nie przypominam sobie, żebym cokolwiek kwitował kurierowi, czy na tablecie, czy na papierze. Faktem jest, że kiedyś tak było, ale to chyba dawne czasy. Sporadycznie zdarza się, że jakiś nowy pocztowiec (najczęściej pracownik zza wschodniej granicy) jest na tyle zaangażowany, że podtyka mi kwitki do podpisania. Jeśli chodzi o kurierów: DPD, UPS, GLS, Inpost, DHL - nic nie podpisuję.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów