anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametry przedmiotu inne niz w opisie aukcji

TomK997
#7 Wielbiciel#

Witam kupiłem kawe gdzie wyszukiwałem po parametrach aby było szybciej kupic wiec kupiłem z parametrem 1kg a w opisie pisze ze to paczka 250gram ,co jest wazniejsze  parametry aukcji i taka paczke powinienem dostac  czy opis ,pytam BO NIECZYTAŁEM OPISU JAK KUPIŁEM  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

Opis oferty jest wiążący, nie licz że kupisz w cenie 250 g kilogram kawy 😉

Podeślij link zobaczymy co wymodził że wyskakuje w takim parametrze ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomK997
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

TomK997
#7 Wielbiciel#

kawa znajdowała sie tam gdzie wszystkie kawy 1kg i cena była porównywalna wiec  uznaje to jako celowe wprowadzeniew bład klienta aby wecej zarobic na ludziach nie czytajacych opisów

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

A ktoś Ci bronił czytać opis? Wpadasz do marketu i choć na półce stoi 0,7l wśród 0,5l i cena za 0,5l wybierasz tą 0,7 i też będziesz twierdził,że nie zauważyłeś, że na niej napisane 0,7 i chcesz zapłacić za 0,5?

Czy nie przyszło Ci do głowy,że ktoś może wystawiając aukcje z "wystaw podobną" zapomniał zmienić parametry?

Najłatwiej oskarżyć kogoś o celowe oszukiwanie. A wystarczyło najpierw przeczytać co się kupuje

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

TomK997
#7 Wielbiciel#

Z automatu przy wystawieniu aukcji nie ma na sztywno ustawione 1kg tylko trzeba wybrać i samemu ustawić, więc nie ma mowy o zapomnieniu zmiany  

oznacz moderatorów

TomK997
#7 Wielbiciel#

Dlatego wyjaśniłem to ze sprzedawca gdzie przyznał się ze jego błąd i odstapilem od umowy choć mogłem  domagać się  swojego 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Tak, jeśli w markecie na półce znajdziesz 0.7 z ceną za 0.5 to masz prawo kupić 0.7 w cienie 0.5. Obowiązuje cena na półce i konsument może się domagać wydania towaru w tej cenie - są na to przepisy, poszukaj.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Ty podajesz przepisy skoro twierdzisz że tak jest. 

Przecież w markecie każdy mógłby potasować artykuły we flaszkach na regale małe opakowania z dużymi i powiedzieć że mu się należy większe.

Jeśli już to obowiązuje cena z regału ale przy cenie jest podana objętość/waga/sztuka.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ustawa o cenach.

Art. 5 W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej

Ja nie wnikam co każdy gdzie mógł zrobić, w razie konieczności sąd  orzeknie w sprawie. Przepis jest jednoznaczny.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Ale tutaj nie cena jest wątpliwa. Cena jest znana klientowi wynosi 21,20 zł.

 

Gdy klikniesz we Wszystkie przedmioty sprzedającego to najtańsza kilogramowa kawa Sprzedającego jest dwukrotnie droższa. Nie wnikam jaki to gatunek bo nie piję kawy. Kupujący @TomK997 twierdzi że za tyle kupi 1kg kawy gdzie indziej. To też jest prawdą.

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ Ale ja nie o kawie, tylko o gorzale z przykładu ifonki 🙂

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96  do przykładu z gorzałą ten przepis nie ma zastosowania bo przy cenie jest napisane że cena za 0,5.  Ktoś np. klient wyjął z koszyka flaszkę 0,7 odstawił na regał 0,5 litowy.

 

Ten przepis może mieć zastosowanie jeśli inna cena będzie w regale a inna na kasie za ten sam artykuł.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ A ja nie wiem co tam będzie napisane poza ceną, przepisy mówią o cenie. Kierownik sklepu mógł celowo postawić cenę 0,5 przy 0,7, aby zmylić kupującego, a informacja o pojemności będzie napisana "drobnym druczkiem". Co na to sąd? Kto to wie 🙂

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Nawet jeśli na cenówce jest napisana cena i za co? Chyba nie. Zazwyczaj pisze duża cena i drobniejszym drukiem  czego dotyczy tzn. ilość i nazwa. I na pewno pisze 0,5 l. Jeśli przy tej cenie z nazwą znajdzie się jakiś inny produkt- inna wielkość czy nazwa to ta cena nie dotyczy tego produktu- jak  w tym przypadku które mogło tam znaleźć się gdy klient przestawił 0,7l

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oferta jest nieregulaminowa, powinna być usunięta. Odstąp od umowy i nie płać.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Ja mam podobny problem podczas wystawiania przedmiotów na sprzedaż. Allegro podczas wystawiania ofert ukrywa nie które parametry. Ukrywa to znaczy że są widoczne dopiero po kliknięciu i łatwo się zapomnieć o tych parametrach. Cała wina spada na sprzedawcę a tak na prawdę allegro utrudnia pracę.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

PROBLEM występuje wtedy gdy kopiujesz oferty przez wystaw podobną.

oznacz moderatorów