anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pisemna umowa o odstąpienie od umowy

Client:86034669
#4 Eksplorator#

Cześć.

Zamówiłem produkt który mi nie pasuje i chciałbym go zwrócić. 

Sprzedający wymaga ode mnie napisania odręcznie odstąpienia od umowy kupna sprzedaży. Czy jestem mu zobowiązany coś takiego wypełnić? Czy nie zawieramy umowy poprzez allegro i to tylko z nimi rozwiązuje tą umowę poprzez zwrot produktu?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:86034669 nie , ustawodawca nie określa formy w jakiej konsument musi poinformować przedsiębiorcę o rezygnacji z zakupu .

oznacz moderatorów

Client:86034669
#4 Eksplorator#

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:86034669 niezamaco 😁 ... pozdr.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:86034669 jeśli wypełniasz odstąpienie przez allegro to wystarczy, napisz mu żeby se wydrukował wygenerował klikając trzy kropki  w zwrotach to dostanie odstąpienie 🙂 

fgfhf121.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Zależy od powodu zwrotu jaki wybierze. Powody reklamacyjne nie generują tego oświadczenia.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Tylko dlaczego kupujący musi robić problem z napisaniem tego oświadczenia? Napisanie go byłoby szybsze niż klepanie tego wątku.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@starling_shop mylisz się, allegro wszystko uzupełnia łącznie z numerem konta i danymi, robię dwa kliki i masz odstąpienie, a jako firma mam poprawny gotowy druk do wygenerowania w PDF 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@kostas11 

gdzie zrobić te dwa kliki? bo ja w powodach reklamacyjnych mam to:reklamacja allegro.jpg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@starling_shop serio nie odróżniasz odstąpienia od reklamacji ? post dotyczy odstąpienia, do reklamacji nic nie wydrukujesz to taki bubel allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Odpowiadałeś na post:

"Zależy od powodu zwrotu jaki wybierze. Powody reklamacyjne nie generują tego oświadczenia."

Zwrot to nie zawsze odstąpienie. Jednocześnie wybranie powodu reklamacyjnego to nie zawsze reklamacja (kupujący pisze, że odstępuje od umowy a później zaznacza powód zwrotu i już oświadczenia nie ma). 😉

 

oznacz moderatorów

Client:86034669
#4 Eksplorator#

Ponieważ uważam że jest mu ono niepotrzebne i wcale nie muszę tego robić. Wątek został napisany po to żebym miał pewność co do swoich uważań.

Dodatkowo mam wrażenie że sprzedający specjalnie próbuję mi utrudnić zwrot żebym moooooże się jednak rozmyślił i sobie zachował te rzeczy.

 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Napisanie jednego zdania na kartce i włożenie tego do paczki to taka trudność? ‌‌🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:96810784 jakiego jednego zdania, czytałeś ustawę konsumencką co ma być na odstąpieniu ????

Załącznik nr 2

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
– Adresat [w tym miejscu przedsiębiorca powinien wpisać nazwę przedsiębiorcy, pełny adres pocztowy oraz, o ile są
dostępne, numer faksu i adres e-mail]
– Ja/My(
*) niniejszym informuję/informujemy(
*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(
*) umowy dostawy następujących rzeczy(
*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(
*)
/o świadczenie następującej usługi(
*)
– Data zawarcia umowy(
*)
/odbioru(
*)
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@kostas11 

"Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy."

Można=/= trzeba. To tylko wzór pomocniczy.

Korzystanie z tego wzoru nie jest obligatoryjne. Możesz nawet napisać w wiadomości "Odstępuję od umowy zawartej 18.01.2023 z firmą kostas11 która dotyczyła zakupu szafy *podpis*" i będzie to wiążące .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@starling_shop nie zapomnij o powołaniu się na ustawę, podaniu wszystkich swoich danych oraz numeru konta oraz pełnych danych przedsiębiorcy, i wychodzi kupę pisania sprawdzania i kopiowania a na allegro jak robię odstąpienie mam dwa kliki i wszystko uzupełnione, ale kto co woli, możesz i pisać ręcznie, wysyłać faksem itp. Twój czas 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Właśnie nie masz konieczności podawania. Nie ma w prawie czegoś takiego, że jeśli nie zastosowałeś się do określonego wzoru to umowa czy odstąpienie od niej jest nieważne. Ba- możesz wysłać nawet SMS.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedajacy wymaga tego zeby odzyskac prowizje od zakupu z allegro oraz by miec podkladke ze zrezygnowales z zakupu prawo nie okresla formy ale oswiadczenie woli o odstapieniu zlozyc musisz

oznacz moderatorów