anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączenie profili stalowych pod stół

kuba199531
#7 Wielbiciel#

Witajcie. 

Tworzę stół warsztatowy. 

Zakupiłem profile stalowe o wymiarach 30x30x3mm.

Nie potrafię spawać, więc moje pytanie brzmi:

Czym połączyć pocięte profile na ramę stołu warsztatowego?

Łączniki plaskie oraz kątowniki cieślarskie + nawiercone otwory do wkrętów WPSC się nadadzą?

Całość będzie przykręcona jeszcze do ściany kółkami rozporowymi 12mm oraz śrubami 12x80mm

Czy to sens czy faktycznie muszę szukać kogoś do spawania?

Dodam iż nic wielce ciężkiego nie będzie tam stało. Myślę że obciążenie całego stołu wyniesie w granicach 40 kg. 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

br.
#21 Demiurg#

@kuba199531 

Trochę mizerne  te profile  na stół warsztatowy. Będzie się chwiał, one się nadadzą  co najwyżej pod  stoliczek do kawy, ewentualnie pod laptop.

Jeśli nie masz  możliwości spawania,  to pozostaje tylko połączenie śrubowe - wkrętowe. Albo  kątowniczki  stalowe  30x30  długość 30mm po 4 szt  na każdą nogę, albo  naciąć nogi - profile 4 razy na rogach na głębokość około 30 mm  i rozgiąć nacięte boki na zewnątrz - tak jak płatki kwiatu. No i  wywiercić otworki i  przykrecić do blatu.  Ale jakoś nie widzę  żeby to było stabilne rozwiązanie.

Natomiast  spawana rama z kątownika stalowego i przyspawane nogi  byłyby   zdecydowanie stabilniejsze.

I jeszcze jedno: na stole warsztatowym nic nie stoi,  tam się piłuje, wkręca, rozkręca, szarpie  i tłucze młotem.  To musi być naprawdę  solidny  stół.  No chyba że to inny warsztat niż myślę.

oznacz moderatorów

kuba199531
#7 Wielbiciel#

Kątowniki stalowe posiadam i myślałem aby połączyć to właśnie nimi i wkrętami.

Główny profil jest już przykręcony do ściany więc myślę że stół nie będzie się bujał, nie powinien. 

Nogi mam zamiar przykręcić do podłogi kątownikami. 

Szerokość stołu wyniesie 62,5cm natomiast długość 4,70m.

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Więc to nie będzie stół  tylko tzw. blat roboczy,  a  nogi  stołu  to nie nogi, tylko po poprostu podpory. To zupełnie inaczej pracuje,  tutaj  siły poziome przenosi ściana  więc  chwiać  się to nie będzie. Nie ma  prawa się chwiać jeśli jedna strona blatu będzie solidnie  przymocowana do  ściany,  nawet jeśli nogi  by wcale nie były przykręcone  to  i tak będą stały.  Po prostu na podpory  będzie  działała  tylko siła pionowa nacisku. Oczywiście że trzeba  je przykręcić  no bo ktoś nogą  kopnie i podpora wyleci, ale  wcale  to mocowanie nie musi być jakieś  mocne, wystarczy jedna , max dwie śruby na dole i na górze.

 

oznacz moderatorów