anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po co skany dowodu osobistego?

cyrylus82
#1 Nowicjusz#

Chciałem skorzystać z programu ochrony konsumenta (czy jak to się tam nazywa)  żeby odzyskać pieniądze za nie dostarczony towar. Jednak się powstrzymałem z jednego powodu.

Formularz zgłoszeniowy wymaga przesłanie skanu obydwu stron dowodu osobistego. W jakim celu ten skan ?

Przecież to są dane wrażliwe , a informacje na mój temat są w wystarczającej ilości na moim koncie allegro.

To nie bank czy instytucja państwowa więc kto mi da gwarancję właściwego zabezpieczenia tych danych? Czy przesyłanie tych danych jest zabezpieczone tak jak w ekontach bankowych czy też eprofilu ?

Poza tym trzeba podać numer konta bankowego. Po co ?  Jak ktoś coś ode mnie kupi to pieniądze lądują na subkoncie allegro.

Podaj numer konta i pełen skan dowodu i co dalej? Moim zdaniem żądania serwisu są zbyt duże.

Proszę o opinię.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Numer konta potrzebny jest do zwrotu ewentualnej rekompensaty, środki te nie są zwracane przez Allegro Finanse. Jeśli chodzi o dowód osobisty, to możesz skontaktować się z Allegro i zapytać, które fragmenty dokumentu możesz zamaskować, aby cały nie był widoczny, jeśli masz obawy o bezpieczeństwo.

oznacz moderatorów