anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pocztex - niedostarczona przesyłka

chingy6124
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

 

Czekam na przesyłkę zamówioną na Allegro, która została nadana Pocztexem. W piątek 12.07 o godz 17:37 status przesyłki zmienił się na Doręczono, ale ani przesyłki, ani kuriera, ani żadnego telefonu jak nie było tak nie ma (byłem cały czas w domu). Zadzwoniłem na infolinię zgłosiłem sytuację i nadal czekam na odpowiedź. Nr przesyłki 

PX1442693973
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@chingy6124 Cześć. A jaką odpowiedź otrzymałeś od pracownika Poczty Polskiej? Wrócą do Ciebie z odpowiedzią, bo wyjaśniają losy paczki? Jeśli tak, to poczekaj na odpowiedź. 

oznacz moderatorów

chingy6124
#7 Wielbiciel#

Miał się do mnie ktoś odezwać w poniedziałek i nikt nie zadzwonił, sprawdzałem też skrzynkę pocztową i nic. Zadzwoniłem dzisiaj rano i nadal nikt nie odpowiedział w sprawie i wysłano ponowne ponaglenie. Nie rozumiem tylko dlaczego piszą że przesyłka jest doręczona skoro nie jest....

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@chingy6124 Jak znam życie, to kurier chciał sobie poprawić statystyki. Ale w takim układzie powinna się pojawić w poniedziałek. Tak czy inaczej, tu Ci raczej nie pomogą, zgłosiłeś na infolinię Poczty P., to muszą coś odpowiedzieć

oznacz moderatorów

chingy6124
#7 Wielbiciel#

Całe szczęście zgłosiłem i to tego samego dnia, po dzisiejszym telefonie że nadal brak paczki i kontaktu z ich strony wysłali ponaglenie, ale nadal nie wiadomo gdzie jest paczka

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@chingy6124 pewnie kurier się nie wyrobił , czasem się zdarza , pewnie dzisiaj Ci doręczy  , sprawdzałeś SMS-y , powinien być nr. do kuriera

oznacz moderatorów

chingy6124
#7 Wielbiciel#

Skoro się nie wyrobił to dlaczego oznacza paczkę jako Doręczona? Potem taka osoba zastanawia sięgdzie jest paczka, czy może u kogoś zostawił, tym bardziej, że otrzymujesz sms z info że dzisiaj nastąpi doręczenie i czekasz cały dzień by czasem nie zostawił Ci awizo 😕

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@chingy6124 prawda ... nie powinien bo to stres dla odbiorcy , może coś innego się wydarzyło ..... kiedyś miałem to samo , zadzwoniłem do kuriera i okazało się ,że paka została na oddziale , dostarczył w następnym dniu .

oznacz moderatorów

chingy6124
#7 Wielbiciel#

Jest numer ale nikt nigdy nie odbiera 😛

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@chingy6124 spróbuj jeszcze ze 2 razy może jest w trakcie doręczenia lub przebija się przez miasto , mój odebrał od razu .

oznacz moderatorów

chingy6124
#7 Wielbiciel#

update:
Nadal paczki brak, kontaktu ze strony Pocztex brak, po kolejnym telefonie nikt nadal nie odpowiedział, pytając o czas realizacji od zgłoszenia czas wynosi dwa dni robocze, minęły już 3, dodatkowo weryfikując tracking  u docelowego nadawcy mam takie coś:

chingy6124_0-1721206972230.png


Przypominam, że nic nie podpisywałem, nikomu nie podawałem numeru pin i nikogo nie upoważniałem do odbioru przesyłki

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@chingy6124 jeśli sprzedawca jest przedsiębiorcą zgłaszaj problem jemu , powinien znać ścieżkę właściwego i skutecznego postępowania w takiej sytuacji .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Tyle, że sprzedawca nie jest nawet w stanie złożyć reklamacji, bo przesyłka jest oznaczona jako doręczona...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter od takich problemów mam opiekunkę choć w tym roku miałem tylko jedną , ale koncertowo załatwioną interwencję .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria No fakt. Ja do tej pory z takich interwencji nie korzystałem. Za to dość często składam reklamacje przez EN - ale to bardziej w celu "przepchania rury" niż z powodu rzeczywistego zaginięcia.

Taką sytuację doręczeniem bez doręczenia miałem raz, ale po interwencji na infolinii sprawa się wyjaśniła. Kurier skontaktował się z odbiorczynią, powiedział, że zostawił na portierni czy czymś takim - i się znalazło.

oznacz moderatorów