anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzana licytacja

Pandogra
#4 Eksplorator#

Witam,

parę dni temu wzięłam udział w licytacji, którą wygrałam, ale mam poczucie, że zostałam oszukania i zastanawiam się, co z tym zrobić. Czy w ogóle da się z tym coś zrobić?

Upatrzyłam sobie przedmiot i wzięłam udział w licytacji ok. 6 min. przed końcem aukcji. Na ok. 3 minuty przed zakończeniem otrzymałam wiadomość, że zostałam przelicytowana. Nie chciałam dalej podbijać i tak już wysokiej ceny i temat odpuściłam. Po jakimś czasie sprawdziłam pocztę, a tam informacja, że jednak wygrałam aukcję – dokładnie za maksymalną kwotę jaką oferowałam za przedmiot.

A przecież ten kupujący, który przebił moją ofertę musiał odstąpić od licytacji, podać powód, a sprzedający musiał natychmiast zareagować. I to wszystko w minutę, dwie? Z kolei drugi w kolejce kupujący jak się okazało w tym samym czasie zaoferował kwotę o dokładnie jedno podbicie mniej od mojej, tak że wskoczyło moje maksimum.

Nie mam dużego doświadczenia w licytacjach, zazwyczaj kupuję przez Kup Teraz i być może to ja się mylę... No ale, choć na obraz byłam zdecydowana, to w obecnej sytuacji jestem mało powiedziawszy – zniesmaczona.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

konto zamknięte
Nie dotyczy

Sprzedający mógł akurat być online, a kupujący odkliknął, że chce się wycofać, to nie problem 🙂
W końcu często to firmy, które śledzą własne licytacje 😛

oznacz moderatorów

Pandogra
#4 Eksplorator#

I jednocześnie inny kupujący wziął udział za dokładnie taką kwotę, że wskoczyło moje maksimum🤔, które przecież wcześniej musiało być widoczne jeśli zostałam przelicytowana.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Pszypadeg 🙂 pewnie wpisał +5zł więcej i wyskakiwało mu, że nadal to za mało 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Pandogra   Typowe,  ten proceder kwitnie  od dawna  na  Allegro, najprościej omijać licytacje  szerokim łukiem.

Ludzie różnie  sobie  z tym radzą, poczytaj  dawniejsze  posty,  na przykład tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/pewna-osoba-wylicytowala-przedmi...

Spróbuj odstąpić  od  zakupu, może się  uda

oznacz moderatorów

Pandogra
#4 Eksplorator#

Dziękuję, taki mam zamiar.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pandogra Ten kupujący niczego nie musiał. Sprzedawca mógł odwołać jego ofertę, a wtedy Twoje maksimum pozostało jako najwyższe. Następny "koleś" zalicytował o krok mniej od Ciebie, abyś wygrała. Tak działają "spółdzielnie" na Allegro. To wszystko zazwyczaj koledzy organizują, uważaj na licytacje. Allegro skutecznie nie przeciwdziała, ponieważ osiąga dzięki temu wyższe prowizje za sprzedaż towarów po wyższych cenach. Z uczciwością to nie ma nic wspólnego, ale Allegro to nie przeszkadza.

oznacz moderatorów

Pandogra
#4 Eksplorator#

W cholerę czasu straciłam, ale dopatrzyłam się tych samych inicjałów w zakończonych licytacjach u tego sprzedającego. Kolejne przypadki?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to zakup od firmy, masz prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i nie płacić. Jeśli od osoby prywatnej, odstąpić od umowy nie masz prawa, ale jeśli  nie zapłacisz, sprzedawca będzie musiał iść do sądu aby wymusić zapłatę. Pomyśl 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Pandogra 

Napisz  swoje  spostrzeżenia  na: allegro.kontakt@allegro.pl

Dziwne,  jeszcze niedawno ten adres  był  powszechnie  widoczny, dzisiaj musiałem szukać w  starej poczcie.  Czy Admini  schodzą do  podziemia?

oznacz moderatorów

Pandogra
#4 Eksplorator#

Dzięki, zamówiłam rozmowę telefoniczną.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Pandogra   I  jeszcze jedno,  jeśli  by się okazało że  to osoba prywatna  to  warto  zainteresować  tym handelkiem  Policję  Skarbową.  Mozliwe  że  płaci podatki, ale.....

oznacz moderatorów