anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany link, czy to Allegro Lokalnie?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
470 ODPOWIEDZI 470

Client:66810071
#7 Wielbiciel#

To jest ten link

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Link bez linku mhm ciekawe

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤔

oznacz moderatorów

Alka_zapalka
#2 Obserwator#

Ogólnie zakupiłam ostatnio Ip 11 od pewniej Pani Anety przez allegro lokalnie, aktualnie nie mam z nią kontaktu oraz nie wiem dlaczego ale nigdzie nie pokazuje mi, że kupiłam ów telefon, mimo że mam potwierdzenie płatności, o paczce ani słowa, mimo że brałam opcje z bezpieczeństwem przed oszustami i paczkę do domu, próbuję się skontaktować z ów Panią przez e-mila, bo takiego mi podała i sprawdziłam, że działa iż ów Pani sama do mnie napisała z owego maila. Teraz nie wiem czy kierować sprawę na policję czy odczekać jeszcze kilka dni, być może pieniądze wrócą na moje konto lecz nie jestem pewna. Jakieś porady macie, co zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli kupowałaś przez allegro to musi to być widoczne w Twojej zakładce "kupione" inaczej prawdopodobnie może to być wyłudzenie ,które trzeba zgłosić organom ścigania .Sprawdź dobrze jeszcze raz czy masz go w swojej zakładce. 

oznacz moderatorów

Alka_zapalka
#2 Obserwator#

Sprawdziłam i allegro lokalnie i allegro zwykłe ani tu ani tu nie ma, a jak chce przejść przez historie w wyszukiwarce pokazuje, że ta witryna jest nie osiągalna.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Alka_zapalka Nie było czasem tak, że znalazłaś ogłoszenie na marketplace FB lub O.L.X a potem dostałaś "link do allegro"?

oznacz moderatorów

Alka_zapalka
#2 Obserwator#

Dokładnie tak przez O. L. X., i teraz nie wiem co robić, bo pierwszy raz tak kupowałam telefon. Dziwne to jest, a się boję, że pieniędzy już nie odzyskam, a to nawet nie moje pieniądze były a mamy

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

ogólnie to tak się nie robi zakupów na allegro

i nie odzyskasz już pieniędzy. 

oznacz moderatorów

Alka_zapalka
#2 Obserwator#

Pierwszy raz kupowałam coś z allegro lokalnie, ale dziwi mnie to, że ta pani na profilu miała, że często coś sprzedaje i to od ponad 5 lat. Myślałam, że można zaufać, teraz naprawdę nie wiem co robić. Jakieś porady? Poczekać jeszcze chwile czy raczej już nie i iść to zgłosić, bo jest to oszustwo za nie małe pieniądze 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Alka_zapalka Złe wieści - to nie był link do allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis allegro. Podałaś komuś BLIK i wypłacili sobie kasę w bankomacie.

Pieniądze nie do odzyskania.
Możesz się zgłosić na policję ale nie licz niestety na pozytywny finał sprawy 😕

oznacz moderatorów

Client:87203886
#7 Wielbiciel#

https://allegrolokalnie.pl7584124.shop/oferta/oferta.php?id=c5cdd7732dfab329872d5295a31d2d3919b663 

ja tez probowalam dokonac zakupu, pieniadze wyszly a potwierdzenia brak. Czy to oszustwo?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, nie ma takiej oferty na AL>

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Tak, na 100% to jest oszustwo. Nie wszystko złoto co się świeci, nie wszystko Allegro co ma allegro(allegrolokalnie) w nazwie. Zapłaciłeś na domenie pl7584124.shop, reszta z przodu, czyli https://allegrolokalnie jest subdomeną powyższej domeny mającą zasugerować, że ma coś wspólnego z allegrolokalnie. Jak długo jeszcze będziecie się na to nabierać?!

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

Client:87203886
#7 Wielbiciel#

Fakt, czuje sie jak kretynka. Juz nigdy więcej zakupów przez **piiip**.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Nie kupować z podesłanych linków i sprawdzać dokładnie adres.

pozdrAVIAm 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

Client:42395146
#2 Obserwator#

Witam . Mam sprawę . Otóż wczoraj od takowego marka z którym pisałam na **piiip** kazał mi podać swój adres e mail i wysłał mi ofertę na allegro lokalne . Zakupiłam tutaj zestaw mebli wypoczynkowych marek zweryfikowany sprzedawca z Kłodzka . Otóż pieniążki mi pobrali konto na **piiip** jest nie aktywne a tu się wyslwitlw strona google . Nawet tu nie pokazuje że coś kupiłam . Zostałam oszukana na 850 xl

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Client:42395146 

Tak, niestety. Link który dostałaś prowadził do fałszywej strony. Pozostaje udać się na policję.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:42395146 Link prowadził do fałszywej strony imitującej serwis allegro.
Pieniądze niestety w zasadzie nie do odzyskania.
Możesz się zgłosić na policję ale nie nastawiaj się na to, że sprawa znajdzie pozytywne zakończeni 😕

oznacz moderatorów

Client:42395146
#2 Obserwator#

Naprawdę ?? I już nic nie uda się z tym zrobić ??

oznacz moderatorów