anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzenie o sztuczne podbijanie licytacji.

Chetach
#7 Wielbiciel#

Witam,

Niedawno zakończyła się aukcja, w której brałem udział. Tak jak każdy wyznaczyłem kwotę i zatwierdziłem.

Na kilka sekund przed końcem moja oferta wciąż była najwyższa, kolejna była o kilkadziesiąt procent niższa niż moja maksymalna.

Na 3 sekundy przed końcem licytacji podbito kwotę i o dziwo zrównała się z moją maksymalną, co sprawiło, że dalej wygrałem aukcję, jednak kwota kolejnej osoby była identyczna jak moja.

Zdaję sobie sprawę, że istnieją strony/programy do licytowania ofert/sztucznego podbijania.

Jak to przypadek (choć w to nie wierzę) to nie ma sprawy i opłacę wylicytowaną kwotę.

Kwota była przypadkowa, nie była pełna ani ustalona wcześniej, więc to, że ktoś wylicytuje identycznie nie przebijając mnie wydaje mi się mało prawdopodobne.

Czy istnieje możliwość ze strony Allegro sprawdzenia licytującej osoby pod kątem oszustwa ?

Proszę o radę co mogę z tym zrobić (jeżeli mogę).

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem to nie jest żaden przypadek, sprzedawcy wiedzą, jak poznać czyjeś maksimum i kolega lub sprzedawca z innego konta licytuje w ostatniej chwili taką samą cenę lub o 1 zł niższą. To niezgodne z regulaminem, jednak wątpię, czy Allegro podejmie stosowne działania. Pisz w tej sprawie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e2e1f990-74d6-4bea-9b5c-a408bde7983d&subjectId=da43023c-b...

oznacz moderatorów

Chetach
#7 Wielbiciel#

Dzięki za poradę. Tak jak napisałeś Allegro nie dostrzegło problemu. Zapewnili, że będą się przyglądać sprzedawcy. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 

Allegro podejmuje działania, kiedy sprawa jest ewidentna. Pamiętam jak jednej malarce przyjaciele z Cafe Pomoc pomagali sprzedawać bohomazy podbijając ceny na licytacjach. Nawet dobrze się kryła ze swoim procederem, ale w końcu jej aukcja spadła z rowerka i dostała ostrzeżenie.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Coś kojarzę i domyślam się, o kogo chodzi 😊

oznacz moderatorów