anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podrobiona bielizna, co mogę z tym zrobić?

Client:87881766
#1 Nowicjusz#
Podrobiona bielizna. Dzień dobry otrzymałem podrobioną bieliznę, niepodważalnym dowodem na podrobienie bielizny jest marka innej firmy na wewnętrznej części bielizny, a inna na zewnętrznej części. Zwrotu bielizny po otworzeniu opakowania nie można dokonać, a z programu ochrony kupujących, z tego co zrozumiałam można skorzystać dopiero po 14 dniach od zakupu. Czy pomimo tego, ze opakowanie jest otwarte to można ja zwrócić i podać powód, jako podrobiony produkt ( w opisie nie ma nic napisanego ze produkt jest nieoryginalny, a wdanych produktu jest wpisana marka)? Czy może trzeba czekać 14 i wtedy nie powinno być problemy ze złożeniem reklamacji. Chciałabym się dowiedzieć co powinnam zrobić w tej sytuacji. Z góry dziękuje za pomoc
 
 
 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:87881766 Nie, nie trzeba czekać 14dni, należy złożyć reklamację(z tytułu rękojmi) i masz w zakładce że reklamujesz a jak nie wiesz jak to zrobić to załóż dyskusję i tam opisz problem, napisz że składasz reklamację i wówczas sprzedajacy musi w dyskusji w ciągu 24 godz się wypowiedzieć, masz także pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:87881766
#1 Nowicjusz#

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:87881766 reklamację do sprzedawcy możesz złożyć w każdej chwili. Napisz do sprzedawcy przez centrum wiadomości jakie jest twoje stanowisko i zrób zwrot przez formularz zwrotów z zaznaczeniem, że produkt niezgodny z opisem. POK, to zupełnie inna sprawa, najpierw musi wypowiedzieć się sprzedawca.

oznacz moderatorów

Client:87881766
#1 Nowicjusz#

Dzięki serdeczne za pomoc. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:87881766 złożyć sprzedawcy reklamację z tytułu niezgodności z opisem przedstawiając argumenty .

oznacz moderatorów

Client:87881766
#1 Nowicjusz#

Dziękuje za info, tak zrobię. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:87881766  I jeszcze jedno, sprawa zwrotu.  Zgłaszasz tylko reklamację,  bielizny na razie nie odsyłaj, odeślesz tylko na wyraźne  żądanie sprzedającego,  no bo praktycznie taką otwartą paczkę powinno się jedynie wyrzucić do odpowiedniego pojemnika.  Możliwe też że  sprzedający zaproponuje jakąś rekompensatę, ale to już sprawa negocjacji i ty decydujesz czy i za ile.

oznacz moderatorów